Rvačka mezi muži (1955)

Tak v rámci mojí hlasovačky jsem se vrhnul na další starší kousek z Evropy, ale tentokrát jsem šlápnul vedle. Asi vzhledem k hodnocení bude chyba na mé straně, ale na mě to prostě bylo až moc pomalý a rozvleklý a až moc noir. Scéna loupeže se povedla, ale ten zbytek pokulhává a pocitově mi to celé přišlo ještě tak o hodinu delší. Navíc mimo Hosseina tu není žádný pro mě známější herec se kterým bych se mohl identifikovat. Takže sorry tentokrát to nevyšlo. Jak se říká není vždycky posvícení.35%

Úsvit (2023)

Na úvod tohohle komentáře bych rád podotknul, že jsem zcela tolerantní k jakékoliv formě člověka ani nechci rozporovat existenci tohohle nebo tohohle a ať si kdo chce dělá co chce pokud je to jeho věc a nesnaží se ostatní hystericky přesvědčit, že je to norma a kdo to tak nevnímá je zakomplexovaný homofobní jedinec, ale komplex z toho asi mají hlavně ti co tohle nejvíc vyřvávají. Mě to žíly netrhá, ale vadí mi když se do mě někdo snaží na sílu nacpat přesně tenhle přístup tak jak se to děje v tomhle filmu. Ještě začátek by ušel a vzbuzuje v divákovi určitá očekávání, ale od toho twistu v podobě toho šokujícího odhalení to šlo celý do kopru. Najednou jsem měl pocit, že to přepnulo do úplně jinýho filmu a já jsem se co chvíli chytal za hlavu a říkal jsem si cože? A to jako vážně?! No nic víc psát nemá smysl i tak mě ti všichni hrozně moderní tolerantní a liberální jedinci sežerou zaživa. Napíšu snad už jen tolik, že nový úsvit a bod obnovy českého filmu se bohužel nekoná. No do toho druhého zmíněného se po pravdě ani moc neženu a v nejbližší době se na tom asi nic nezmění. Jinak nevytahuji to často, ale v tomto případě se o tom zmíním. Zajímavé a trefné komentáře : verbal, a0001 a Skeksis. Za mě po filmařské stránce ok, ale obsahově totální odpad. Mno za ty Tatry dám teda aspoň 10%

K smrti odsouzený uprchl (1956)

Jak píše jeden z mých oblíbených uživatelů, tak název filmu vám sice vzhledem k obsahu vyspoileruje jeho konec, ale mě to nijak zásadně nevadilo. Hlavní hrdina je těžkej borec kterej si při plánování toho jak zdrhnout všímá takových neuvěřitelných detailů, že i Ray Breslin z Plánu útěku který tu je mimochodem v souvisejících filmech proti němu působí jako začátečník a amatér. I když i tady náš uprchlík v druhé půlce zjistí, že ve dvou se to líp táhne a taky se snáz utíká. Styl vyprávění kdy je pak všechno vylíčeno jako vyprávění hlavní postavy o tom jak se to celé seběhlo mi docela sednul a k působivosti a tísnivé atmosféře přispívá určitě i ta černobílá kamera. Pár věcí se sice ještě dalo vyladit, ale jinak další můj zářez do starší Evropské tvorby opět dopadl velice kvalitně a kdo ví kolika dalším útěkářským filmům z vězení tenhle posloužil jako předloha a pravzor.80%

In the Land of Saints and Sinners (2023)

Tohle mi sedlo mnohem víc než Liamova předchozí spolupráce s režisérem tohohle filmu (Zdravím Laca) Jasně není to nic převratnýho a úchvatnýho co tu do té doby nebylo spíš pomalu plynoucí revegne záležitost s docela dobrou a temnou atmosférou a hlavně je fajn, že Neeson už si taky uvědomuje svůj věk a když už neskončil s tímhle žánrem jak před časem avizoval tak aspoň právě ty role přizpůsobuje svému věku a tak je to v jeho podání pořád přesvědčivé. I když další klasický film s ním se všemi zažitými schématy od toho opravdu nečekejte, ale neurazilo to a vlastně jsem i celkem spokojen.60%

Air Force One Down (2024)

Ano do velký míry to je s tímhle filmem tak jak se píše ve většině komentářů tady, ale mě to i přes ten lehce vylouhovanej koncept docela bavilo. Hlavně úvodní půlhodina byla svižná a slibná. Záporáci se tu moc s ničím nemažou a na nějaký rukojmí se tu moc nehraje. Jenom škoda, že postupně těch různých dějových lapsů začalo přibývat a i když jsem si po celou první půlku říkal, že za solidní a neurážející béčkový řemeslo ty tři hvězdy dám, ale na závěr už těch absurdních blbostí bylo až moc i v ranku podobnýho filmu, takže nakonec to průměrný hodnocení nedám, ale po některých komentech tady jsem se připravil na něco absolutně nekoukatelnýho, ale tak hrozný to určitě nebylo a člověka kterej tak nějak dopředu ví co od toho může očekávat to rozhodně nijak neurazí.45%

Ještě jeden výstřel (2024)

Do velký míry souhlas s Lacem a víc se mi k tomu ani moc psát nechce. Adkins je pořád můj oblíbenec, ale zdá se, že mimo jeho občasných výskytů v menších rolích v kinofilmech už svojí kariéru v této době už nenakopne. Bohužel porovnáme li to po akční stránce s čímkoliv od Netflixu z loňského roku tak je to o třídu slabší. Já vím, že možná, že vzhledem k rozpočtům to není úplně fér srovnání. Na druhou stranu třeba takovej Kaufmann by dokázal i z minima dostat maximum, ale Nunn už je asi definitivně režisérem jedinýho podařenýho filmu a tak už to asi i zůstane.40%

Poslední šance (2021)

Jo je tady ta zjevná snaha se za každou cenu držet toho konceptu na kterým je to postavený jenom to prostě funguje někdy víc a někdy míň a samozřejmě, že všechno se časem okouká. Co se Adkinse týče tak určitě už měl s režisérem Nunnem podařenější spolupráci v předchozím filmu Likvidátoři. Nicméně tady ještě nebudu tak krutej jako někteří moji oblíbenci a tu čistě průměrnou trojku tam dám.50%

Most (1959)

No měl jsem prsty připravený na kliknutí pětihvězdičkovýho hodnocení. Nakonec jsem ho teda za ten lehce rozvleklejší úvod nedal, ale už tady je ten film prostoupen velice slušnou depresí z blížícího se neslavného konce druhé světové války pro třetí říši. Období kdy se zbytečně obětovali lidé ve jménu vůdce a prohraný války a pro co vlastně? Pro nic. Od seznámení s úvodními hrdiny je to potom taková drsná verze sedmi mladistvých Německých statečných z nichž to ve finále přežije jenom jeden a všechny ty vzletný ideály se kterými jdou chlapci do boje se obrací v prach tváří v tvář válečným hrůzám při zbytečné obraně jednoho bezvýznamnýho mostu kterej stejně na konci vyletí do luftu, takže to vlastně celý bylo k ničemu a jenom to podtrhuje tragičnost celýho příběhu. Každopádně velmi bezvýchodná a mrazivá protiválečná záležitost navíc s opravdu intenzivně natočeným akčním finále co zaleze divákovi pod kůži. Náladu vám to nezvedne, ale silný dojem ve vás po jeho vidění rozhodně zůstane.90%

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000) odpad!

Jak hlásá ústřední řeč : Udělali jsme super první díl Toxického mstitele a pak na něj navázaly dvě vyjebaný pokračování až tohle je skutečný pokračování! No v něčem je to i pravda až na to, že ten první super díl už dneska není z mýho pohledu tak super. Potom opravdu přišly ty dvě vyjebaný pokračování no a čtyřka? To už je opravdu vrchol přehnanosti a esence trapnosti. Už začátek s tím plenkovým gangem je slušně wtf a pak už jenom jedna šílenější kravina střídá druhou. Asi to je nejvíc šílenej díl ze všech, ale já si dobře pamatuju, že už kdysi mě to napoprvé přišlo jako totální kravina. Holt méně je někdy více a dneska už nevidím ani důvod k tomu aby tam svítila byť jediná ubohá hvězdice. No prostě tentokrát opravdu jenom čistokrevný toxický odpad!5%

Toxický mstitel 3: Poslední pokušení Toxieho (1989)

Tohle už je bohužel nudný unylý a víceméně zbytečný pokračování. Úvod ještě vypadal celkem slušně, ale pak se to propadlo do prázdnoty a nudy. Délka opět poněkud nepřiměřená a vzhledem k tomu, že to jsem kritizoval už u druhýho dílu a tady se na tom nic nezměnilo, tak i moje hodnocení bude opět o stupeň slabší.15%