Krvavý sport (1988)

Jo jo to byly casy... dneska na to leckdo nadava ale ted priznejte barvu kdo jste na tom nevyrustal? jedna z JCVD kultovnich zalezitosti pravda scenar nic moc nektery ty zpomaleny bitky uz pusobi po tech letech trochu smesne ale na to kaslu ty ctyri hvezdice si tohle dilko proste zaslouzi a je po diskuzi!

Dědictví vášně (1986)

Tak tenhle snimek s mladickym Brandonem Lee povazuji po pravu za jeden z nejlepsich HK filmu vubec uz jenom to zpracovani je diametralne odlisne nedockame se zaplatpambu ani toho tradicne nevtipneho humoru ba ne tohle je film ze zivota chudak Brandon je slusnej a naivni kluk a jeho odpornej radobykamos Michael na nej hodi vrazdu posle ho do vezeni chce mu znasilnit holku no proste mu zkurvi zivot na cely care prvni pulka neni zrovna akcni je to spise strhujici drama s velmi depresivni atmosferou o tom jak nekoho podelat co to uplne nejvic jde mimochodem Michael Wong jako zaporak je skvely vubec jeden z nejvetsich parchantu co jsem kdy videl ale pomsta bude sladka a tak se poslednich 20 minut meni v tradicni absolutne akcni extazi pro mne osobne je kultovni scena niceni bavoraku a zaverecne vystrileni sidla mafie par chyb se najde Brandon se bohuzel moc nepere a akce mohlo byt vic ale i tak je to jeden z filmu meho detsvi a ta nostalgie proste i po tech mnoha letech porad funguje co naplat

Laserová mise (1989)

Beckova pecka jako hrom! kdyby muj milacek Brandon neopustil predcasne tento svet byl by skvelym adeptem na roli Jamese Bonda! a to bez prdele charizma sexapeal a vybusnost z nej doslova salali a tenhle film je tak trochu ve stylu Bondovek skvely hlasky explozivni akce a bezkonkurencni atmosfera neprekonatelnych 80 let na zdejsich 45% uz radsi nemam v umyslu reagovat holt kazdej je odbornik...

Rudé horko (1988)

Je to prumernej film ktery zveda Arnoldova ucast coby sovetskyho policajta akce neni nijak vyjimecna ale hlasky jsou hutne a kvalitni Arnie tvori s Belushim celkem sehranou dvojku a jejih slovni prestrelky nemaj chybu zaporak je solidne slizkej nepatri to sice uplne mezi top filmy s Arnoldem ale presto jsem byl spokojen takze za ctyri

Terminator Salvation (2009)

Mno musel jsem přehodnotit. Dřív jsem tenhle díl upřímně nesnášel a odmítal ho brát jako součást Terminátorské série, ale když vidím jaká sračka je T5 Genisys, který měl být návratem k tradici a místo toho se z něj vyklubal totálně stupidní mišmaš, tak mi na opakované shlédnutí Salvation nepřijde zase až tak hrozný. Jasně scénář si dělá z huby sráč už tady a má z původní trilogií pramálo společného, ale aspoň nepodkopává základ celého universa a nabízí celkem kvalitní akční scifárnu se solidním vizuálem parádními triky a slušnými akčními scénami. Navíc ani to obsazení už mě dneska tolik neirituje. Worthington a jeho super infiltrační prototyp mi pořád moc nesedí, ale furt lepší než hybridní John Connor. Yelchin pro mě rovněž není úplně ztělesněním Kyla Reese, ale oproti Courtneymu je to výhra. No a Christian Bale se snad narodil, proto aby hrál Johna Connora škoda, že jenom v tomhle díle. Jinak je tu i pár dalších vychytávek co se mi líbili (např moto terminátoři) a scéna ve které jde Kickinger z ksichtem Arnolda po Baleovi je téměř ikonická a má skoro i atmosféru původních filmů. Takže když to vezmu kolem a kolem, tak na starou trilogii se to sice pořád nechytá, ale o regulérní pohřeb série se zde ještě nejednalo. To se povedlo až packalovi Taylorovi a spol.70%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Urcite skvely film ale je tu jedno velke ne ne jednicku uz to proste prekonat nemuze Arnold byl v prvnim dile nejultimatnejsi destruktor a tady prisaha ze nikoho nezabije... obcas bylo tech kecu az moc a predelavani T 800 ze stroje na cloveka mi nesedlo ale jebat do toho nebudu to zase ne Patrick naprosto ultimatni [to je ale vazne pekny motocykl] akce na svou dobu kazdopadne revolucni takze i pres ty nedodelky budu pozitivni ale 14 nejlepsi film to zase neni to jako sorry ale fakt ne

Top Secret (1997)

Jak bys umrel rad ty sraci? starim! jeden z mych nejoblibenejsich kousku s mym nejvetsim favoritem Dolphem tohle je proste zcela typicky film s jeho ucasti je mozna pravda to co na jeho adresu rvou radobyvtipni kritici nema tolik bitek a choreografie neni nejak extra napadita ale mne to nevadi protoze jestli se mi na Lundgrenovy neco libi tak jeho je to prave jeho ultimatni lezerni styl ktery je tu dotazen k dokonalosti hlaskuje se jak o zivot a Dolfik vsechny vyridi z prstem v nose uz kdyz zastreli neboheho neozbrojeneho teroristu se slovy potrebuju volat a s tim svym typickym vyrazem ho nekompromisne odpravi je mi jasny na co prave koukam teroristi jsou tu vubec totalni profesionalove[mysleno ironicky] jeden zjisti ze ma prazdnou zbran zasekne se mu zasobnik a mezitim pribehne Dolph odstreli ho a zasobnik mu vytahne z ruky dobije si ho do zbrane a zahlaskuje diky kamo v tu chvili je mi jasno ze je o zabavu postarano no a ten co je v hotelu prevlecenej za cisnika taky sype jednu perlu za druhou to je ten chlap co jsme mu vzali kufrik ten rozhazovac rejze! k tomu vsemu pripocteme luxusni auto honicku po strechach a konskou davku skutecne pekelneho nadhledu jedno z mych nejoblibenejsich becek vubec s mym nejvetsim hrdinou co zachrani bily dum i prezidenta a nelekne se ani vyzvejkat 25 let starou zvejkacku 40% na tomto uzasnem webu mne uz nezaskoci ty tupce mam vite kde ja davam nekompromisni ctyri hvezdice DOLPHINO FOREVER!

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Po neskutecne dojebany dvojce uz sem v restart teto serie neveril a to byla chyba uz od zacatku se rozjizdi nonstop akce ktera vydrzi az do zaverecnych titulku je to sice ultra becko typicky balkansky prostredi a kulisy nic moc ale k certu s tim JCVD neni v tomto pripade hlavni hvezdou ve filmu je asi pul hodiny ale to bohate staci nejvic tu muzeme sledovat roli novacka Arlovskiho u kteryho nejde o herectvi ale ten zlej unisol mu sedl na vybornou film zveda do nebeskych vysin predevsim navrat Dolphina kterej i z tech 10 minut co tam je vytezil absolutni maximum a priznavam ze tak strhujici bitku jakou s JCVD predvedli uz sem hodne dlouho nevidel co se meho hodnoceni tyce ten brilantni souboj zakryje vsechny nedostatky a dotahne film skoro az k maximu nicmene se blizi ctvrty dil ktery vypada jeste ultimatneji a proto dam trojce ctyri hvezdy a tu patou si necham na ctyrku protoze hodne veci naznacuje ze bude tento film prekonan a treba se i dozvime co to chtel Lundgren vlastne Van Dammovi povedet

Univerzální voják (1992)

Ok k čertu s kverulováním. Samozřejmě, že i dnes mám určité výtky k tomu filmu a pocit, že potenciál tu nebyl zcela naplněn vzhledem k možnostem, které se nabízely, ale i tak musím objektivně konstatovat, že neexistuje ekvivalent podobného akčňáku ve kterém by se sešly dvě dobové akční hvězdy na vrcholu sil. Film už určitě navždy zůstane nejlepším počinem Rolanda Emmericha a asi i největším kino zářezem v kariéře obou hlavních protagonistů, byť Dolph mě tu vždycky jednoznačně bavil víc a je jasný komu jsem fandil i když jsem předem věděl jak to dopadne. Takže po letech už nebudu tolik kritickej a ty pěkný zaokrouhlený 4* tam dám. Docela fajn vzpomínka na starý dobrý akční devadesátky.75%

Velitel čety (1988)

Dudikoff napochoduje do Vietnamu a mysli si ze vsechno pujde samo brzy je poucen ze to zadna prdel nebude a nezbejva mu nez se z hrstkou vojaku branit mnohonasobny presile je to dost realistickej sice pravda beckovej ale pusobivej film Dudak byl proste v 80 letech jeste v poho a reziser Aaron Norris nezvladl tenhle debut uplne spatne celkem depresivni a pak otevrenej konec kterej vlastne nic neresi to jenom podtrhuje takze spokojenost