Komisař Rex - Diagnóza vražda (1994) (epizoda)

Dějem to trochu připomene Slyův D tox, ale tady jsem se bavil o dost líp a po shlédnutí tohoto dílu jsem musel konstatovat, že jako zasloužilého alkoholika mě do léčebny, aby mě tam někdo oddělal nikdo nedostane.85%

Komisař Rex - Tanec na sopce (1994) (epizoda)

Docela napínavě natočená rukojmovačka i na rakouské filmové poměry. Jde tady o hodně. Situace je vyhrocená a poslední slovo bude mít jako vždy Rex. Ostatně jak jinak.75%

Komisař Rex - Smrt starých dam (1994) (epizoda)

Tenhle díl mě ničím speciálním nezaujal. Snad jenom tou pointou kdy borec zjistí co jeho zaměstnanec dělá a spáchá sám vraždu v jeho stylu, tak aby to bylo na něj. Pobaví i vrahova obhajoba : ty báby by stejně zdechly. I když v jeho případě z toho koukalo jasný doživotí, takže zase na druhou stranu co měl říkat, že jo...55%

Komisař Rex - Útěk ke smrti (1994) (epizoda)

Tentokrát jde do tuhýho. Moser je postřelen, a navíc se stane rukojmím obchodníků s lidskými orgány, kteří neponechávají nic náhodě, a nepohodlného svědka se chystají definitivně zbavit. Ještě, že je tu Rex, aby napřed celý komplikovaný případ posunul dál, a nakonec ve finále i zachránil život svému pánovi. Jinak není tajemstvím, že Morreti je moje oblíbená postava a můj dětský hrdina, ale tohle je první z dílů, kde se jeho postava zachovala poněkud neopatrně a neprofesionálně. No tady ho z toho ještě Rex naštěstí vysekal.80%

Komisař Rex - Dokonalá vražda (1994) (epizoda)

No vida, tak mikrovlnkou se dá i někoho oddělat, to by jeden neřekl. Každopádně vrah má pech, když jeho oběť nezkape přímo na místě, ale až v nemocnici, kde tak musí být provedena pitva, a na jejím základě se z toho stane kriminální případ. Každopádně jedna z těch celkem povedených epizod právě po kriminalistické stránce a po zdařilém pilotu i fajn vstup do tohoto seriálu.70%

Copak je to za vojáka... (1987)

No tipl bych si, že taková švanda, jak to prezentuje tenhle film to na vojně u paragánů asi nebyla. Já nevím, já jsem tam nebyl. Každopádně celkem pohodový komediální kousek a dobrá souhra dvou budoucích hereckých hvězd Langmajera s Rodenem i když ten druhý to pravda nejen na vojně, kde chtěl být ve třiceti majorem, ale i na herecké dráze dotáhnul o něco dál. Bavila mě hlavně ta první půlka spojená s honem na vojáky který byl zdrojem nejrůznějších vtípků a únikových situací. Nic světaborného, ale vidět se to v pohodě dá.60%

Sjezdař (1969)

Tak na počest osmdesátého ročníku závodu na legendární sjezdovce Streif, který proběhl minulý víkend, jsem si doplnil tenhle film o jehož existenci jsem neměl ani potuchy. Takže tímto děkuji komentátorovi přímého přenosu v České televizi, že se o něm zmínil, tak jsem nelenil a hned jsem se po něm podíval a našel ho na ulož to i s Českými titulky. Rozhodně se jedná o zajímavý pohled do dob lyžařského pravěku úplně ne, ale přeci jenom do časů, kdy neexistovaly žádné protektory páteře, žádné super záchytné sítě podél trati a podobné vychytávky. Jezdilo se za každého počasí. Mlha nebo čerstvý sníh na trati? Žádný problém. Takže když to vezmu optikou dnešní doby, tak je to vlastně relativně bezpečný sport. I když i dnes dochází k vážným zraněním i smrťákům, ale už ne v takové míře. Jinak až na ty zmíněné bezpečnostní prvky se zase tolik nezměnilo. Sjezdový postoj je pořád sjezdový postoj a pořád je to adrenalin pro pár šílenců. Filmu jako takovému by prospělo míň keců a víc závodění, protože postavy mě moc nechytly, ale je to zajímavý relikt dávných časů. To rozhodně.65%

Pod vodou (2020)

Slušnej rozjezd, průměrnej prostředek a zabitej konec. Spotřební béčko co jen omylem zbloudilo do kin.50%

Mizerové navždy (2020)

No vida. Nakonec se z toho zcela nečekaně vyklubal nejlepší díl této trilogie. Bombastickou a velkolepou akci ve stylu režiséra předchozích dílu zde sice nečekejte, přeci jenom ten skromnější rozpočet je tu znát, ale to zase tolik nevadí. Hlavně to je příjemná stará škola, co si na nic nehraje a oba dva hrdinové si návrat do svých rolí užívají plnými doušky. Chemie tady opravdu funguje víc než v předchozích dílech, které byli jenom vesměs nahláškované zábavné jízdy. Tohle je temnejší a dospělejší a po čertech dobře to funguje.80%