Země svobodných (1998)

Není to nic světabornýho, ale z pozdního Speakmana asi to nejlepší. Jeff se tu slušně ohání pěstmi a PM Entertaiment potvrzuje, že disciplínu zvanou automobilové honičky s lítajícími auty v druhé polovině devadesátých let zvládali na výbornou. Příběh je pak jenom taková klasická béčková konspirační blbinka o tom jak Jeff nejdříve chrání kandidáta do senátu kterej je na první pohled čistej jako lilie, ale podle očekávání se z něj vyklube pořádnej parchant. Po té co Jeff všechno odhalí, tak se z něj i jeho rodiny stávají štvanci a když už konečně toho parchanta dostane před soud, tak je zcela nepřekvapivě osvobozen a tak Jeffovi nezbývá, než si sjednat spravedlnost po svém. Jak už jsem napsal, tak nic z čeho bych šel do kolen, ale co bije do očí a to nejenom u tohoto filmu, ale i u dalších béčkových snímků z této doby je ta nepodfinancovanost a profesionalita v natáčení akčních scén oproti těm dnešním laciným a zoufalým vejškrabům který točí Vyliž nebo Seagal. Radši budu pokračovat v přepisování svých některých značně nedokonalých starších komentářů ke snímkům tohoto typu, než ztrácet čas tou žumpou kterou se subžánr béčkový akční film v současnosti stal.60%

Terminator Salvation (2009)

Mno musel jsem přehodnotit. Dřív jsem tenhle díl upřímně nesnášel a odmítal ho brát jako součást Terminátorské série, ale když vidím jaká sračka je T5 Genisys, který měl být návratem k tradici a místo toho se z něj vyklubal totálně stupidní mišmaš, tak mi na opakované shlédnutí Salvation nepřijde zase až tak hrozný. Jasně scénář si dělá z huby sráč už tady a má z původní trilogií pramálo společného, ale aspoň nepodkopává základ celého universa a nabízí celkem kvalitní akční scifárnu se solidním vizuálem parádními triky a slušnými akčními scénami. Navíc ani to obsazení už mě dneska tolik neirituje. Worthington a jeho super infiltrační prototyp mi pořád moc nesedí, ale furt lepší než hybridní John Connor. Yelchin pro mě rovněž není úplně ztělesněním Kyla Reese, ale oproti Courtneymu je to výhra. No a Christian Bale se snad narodil, proto aby hrál Johna Connora škoda, že jenom v tomhle díle. Jinak je tu i pár dalších vychytávek co se mi líbili (např moto terminátoři) a scéna ve které jde Kickinger z ksichtem Arnolda po Baleovi je téměř ikonická a má skoro i atmosféru původních filmů. Takže když to vezmu kolem a kolem, tak na starou trilogii se to sice pořád nechytá, ale o regulérní pohřeb série se zde ještě nejednalo. To se povedlo až packalovi Taylorovi a spol.70%

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

JO! Mostow to dokazal! smetl pochybnosti jestli dokaze nekdo natocit Tecko tak jako Cameron dvojku prekonal a jednicku skoro vyrovnal Arnie opet kladas ale tentokrat bez nejaky zbytecny lidskosti za to jeho hlasky jsou genialita sama o sobe a ta zla termice v podani supr modelky? bezva napad! vse podkresluje genialne ultimatni konec pri kterem i divak ktery si myslel ze cely film je o tom ze se snazi zabranit konci sveta zjistil ze je to nezvratne a nic se s tim delat neda sel definitivne do kolen genialni zalezitost a nejvetsi odkaz neprekonatelnyho prvniho dilu a kdo na to chce kydat to musi rict me ruce!

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Urcite skvely film ale je tu jedno velke ne ne jednicku uz to proste prekonat nemuze Arnold byl v prvnim dile nejultimatnejsi destruktor a tady prisaha ze nikoho nezabije... obcas bylo tech kecu az moc a predelavani T 800 ze stroje na cloveka mi nesedlo ale jebat do toho nebudu to zase ne Patrick naprosto ultimatni [to je ale vazne pekny motocykl] akce na svou dobu kazdopadne revolucni takze i pres ty nedodelky budu pozitivni ale 14 nejlepsi film to zase neni to jako sorry ale fakt ne

Cyborg Cop III (1995)

Musim se priznat ze tohle mne lehce zklamalo ne ze bych teda cekal nejakej hit to zase ne ale vzhledem k tomu ze se ve filmu seslo duo mych oblibencu Bryan a Frank sem doufal ve vic bohuzel ty jejich role jsou ultra hrozne napsany dva namachrovany do sebe zahledeny a mozna i navzajem zamilovany poldove co spolu bydli mi opravdu nesedli reziser Wein je slusny trashak ale tohle si za ramecek zrovna neda takze v kostce cyborg zabijak je fakt megaulitlej ten se mi z celyho filmu libil nejvic Frank jako by tu nebyl da jednu ranu pesti a tim to hasne bohuzel sem se nedockal ani poradnych souboju od Bryana jehoz bojove umeni na mne pusobi jako jedno z nejlepsich je sice pekne svalnatej ale rozda asi tri efektni kopacky aby se nereklo a to je rovnez vsechno no alespon ze bavi svym vrozenym komedialnim talentem obcas to oglosuje a zivi se zasadne pivem a susenkama tenhle sympatak se mi bude libit i kdyby hral v samotnem pekle hlavni problem tohoto filmu totiz spociva predevsim ve scenari [teda jestli to tak vubec lze nazvat] je to proste moc velka picokulovina i na mne jak sem psal kdyby bylo vic souboju bylo by to ok takhle zustanu u dvou hvezd a konstatovani uzijme si posledni dil z trash serie Cyborg cop a budme radi ze uz je posledni

Cyborg Cop II (1994)

Tenhle dil je z teto trash serie ktera mi uplne nesedla asi nejpovedenejsi ten oficialni text distributora zase stoji za to! je to samozrejmne trochu jinak takze pokud vam nevadi lehce vybrany terminator o cyborgach co chteji nastolit novy rad a ovladnout svet klidne na to kouknete akce je dost a prijde mi lip natocena nez v jednicce jenom ten Bradley neda mi to si do nej opet nerejpnout kdyby hrali jenom jeho svaly tak to jeste ujde ale ty jeho prkeny pohledy a dialogy to je fakt neco horsiho herce sem snad v zivote nevidel to i ten Dudikoff ma proti nemu aspon nejaky charizma...

Cyborg Cop (1993)

Tohle je snad nejvetsi trash co jsem kdy videl Bradley svuj extremne neherecky projev dotahl k dokonalosti aspon ze na ty jeho bitky se da koukat jinak uz od zacatku mi to prislo jako absolutni silenost jenom ta uvodni scena pak auto honicka ke ktery hraje jakasi country hudba a vsechno sperkuje brilantni dabing nevim zda jsou hlasky tak tupe i v originale ale obcas sem z nich fakt chcipal [jsi jenom hnusna vzpominka] nebo tomuhle blbci dej padaka mas padaka! prask krev se roztrikne na stenu co to delas? vzdyt tu bylo cerstve vymalovano!!!!! no ale vic jak za dve dat nemuzu zase tolik se Firstenberg nevytahl umi to i lip a ten Bradley jak se snazi hrat ale uplne zoufale to nedava asi nebude nahoda ze jak rychle jeho kariera zacala tak i skoncila ZABIT BRATRA ZABIT BRATRA ZABIT BRATRA

Nemesis (1992)

Jeden z koukatelnych Pyunovych filmu predevsim diky Grunerovi a jeho ultimatni technice jinak tak trochu neco ve stylu Cyborga proste postapokalypticka akce typicky ve stylu tohota rezisera narozdil od dalsich udesnych pokracovani celkem solidni pocin

Top Secret (1997)

Jak bys umrel rad ty sraci? starim! jeden z mych nejoblibenejsich kousku s mym nejvetsim favoritem Dolphem tohle je proste zcela typicky film s jeho ucasti je mozna pravda to co na jeho adresu rvou radobyvtipni kritici nema tolik bitek a choreografie neni nejak extra napadita ale mne to nevadi protoze jestli se mi na Lundgrenovy neco libi tak jeho je to prave jeho ultimatni lezerni styl ktery je tu dotazen k dokonalosti hlaskuje se jak o zivot a Dolfik vsechny vyridi z prstem v nose uz kdyz zastreli neboheho neozbrojeneho teroristu se slovy potrebuju volat a s tim svym typickym vyrazem ho nekompromisne odpravi je mi jasny na co prave koukam teroristi jsou tu vubec totalni profesionalove[mysleno ironicky] jeden zjisti ze ma prazdnou zbran zasekne se mu zasobnik a mezitim pribehne Dolph odstreli ho a zasobnik mu vytahne z ruky dobije si ho do zbrane a zahlaskuje diky kamo v tu chvili je mi jasno ze je o zabavu postarano no a ten co je v hotelu prevlecenej za cisnika taky sype jednu perlu za druhou to je ten chlap co jsme mu vzali kufrik ten rozhazovac rejze! k tomu vsemu pripocteme luxusni auto honicku po strechach a konskou davku skutecne pekelneho nadhledu jedno z mych nejoblibenejsich becek vubec s mym nejvetsim hrdinou co zachrani bily dum i prezidenta a nelekne se ani vyzvejkat 25 let starou zvejkacku 40% na tomto uzasnem webu mne uz nezaskoci ty tupce mam vite kde ja davam nekompromisni ctyri hvezdice DOLPHINO FOREVER!

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Tak nez se pustim do psani musim upozornit na jednu vec a sice ze toto je muj jubilejni petisty koment na CSFD porad sem si rikal ze to musi byt nejaky reprezentativni film a mel spoustu kandidatu nakonec sem si rekl ze okomentuju prvni co mne zrovna napadne a to je tento no a ted k filmu jako takovemu opravdu jsem nevidel Ritchieho a nevim proc Ritchie zabil Bobyho ale zeptat se mne na to Seagal nejakou odpoved uz si najdu neni totiz radno srat tohohle drsnyho poldu co jde nekompromisne po vrahovy svyho partaka Steven v zivotni forme a ten zaverecnej fight nebo spis brutalni destrukce Williama Forsytha uz je pro mne klasickou scenou spolu s Prepadenim 2 Seagalova absolutni spicka a u mne jasnych 5* na zdejsi hodnoceni se nedivat protoze 66% je samozrejmne kravina