Pengabdi Setan (2017)

Kvalitny snimok s dobre budovanym napatiim a zaujimavym pribehom. Velke plus z mojej strany je atypicke prostredie v ktorom sa to cele odohrava. Americke horory a ich prostredie je uz proste opozerany. Preto mi aj postava moslimskeho knaza prisla osviezujuca oproti katolickym fararom, co je uz dnes hororove klise.

Balkánská hranice (2019)

Vyborny film, konecne na temu konfliktu, ktory je nam blizsi (nie len geograficky). Vo filme fungovalo vsetko ako ma, napatie,sceny, boje, pribeh, hudba. Skvela Milena a Taxikar Kusturica za 100 bodov.

Kyslík (2021) odpad!

Film je postaveny na kolosalnej hluposti, ze uspane ludske klony v elektronickych rakvach maju inteligentneho asistenta a wifi spojenie so zemou (nechapem na co?). A tak si mozu volat z vesmiru na planetu Zem, surfovat po nete, rozkazovat asistentovi ale len vo veciach, ktore sa scenaristovi hodili. Film je dost nudny, zaspal som pri nom 3x. Na raz sa to pozriet asi ani neda. Tych blbosti je tam podstatne viac, a aj ked tam boli svetle momenty ako hudbny podmaz, filmu postavenom na takom nezmysle nemozem dat ani 1*.

Come True (2020)

Je to taky zaujimavy mix zanrov tech sci-fi, mystery a pomenej hororu. V kazdom pripade je vyborne natocene so skvelou atmosfecriou hudbou a necakanou pointou na konci.

The Toll (2020)

Atmosfericky minimalisticky horor so zaujimavou zapletkou. Ako celok ma to bavilo a nenudilo. Davam +1* za prinos do zanru, lebo niekedy ma nebavi pozerat po 100x tych istych bubakov v prekliatom dome.

Dnes v noci v lese nikdo nespí (2020)

Remeselne dobre zvladnute, pekne ma to vtiahlo do deja a dobre sa to pozeralo aj ked to nie je extra milnik v zanre ale mila jednohubka. Vtipne prvky taktiez zafungovali. Bohuzial ma dost iritovala snaha autorov sirit primitivny protikatolicky a protipolsky sentiment, ked z Poliakov rolibi rasistov, sexistov, mizogynov... A este tak prvoplanovo, ked sa policajt stazuje ako mu ludia volaju lebo videli zenu za volantom ci cernocha instalatera (hmm, kolko taky instalaterov v PL asi bude). Polsko poznam, ale toto bolo extremne stupidne. A vo filme ziaden cernoch vobec nehral, tak neviem ci aj ti autori nebudu rasisti :)

Než skončí válka (2019)

Premhrany potencial od ktoreho som cakal viac. Je to natocene zrucne, ale po obsahovej stranke sa vela toho divak nedozvie ani o Franocovi ani o situacii v Spanielsku danej doby..

Aniara (2018)

Dej je o nicom, deravy a trpi na nelogicke trhliny, ktore nema cenu rozoberat. Mnohe sceny akoze z vesmirnej stanice boli natacane v pozemskych nakupnych centrach, hoteloch ci letisku. Pocas putovania vesmirom zazijete mix prazdnych kecov, hnusnych ksichtov, sexualnych orgii, psychickych chorob, psychickeho zrutenia pocitaca, nabozenskych kultov a neviem coho este. Dalo sa to dopozerat (preto davam 1*), ale taku sprostost som uz davno nevidel. Znovu by som to nepozeral ani keby mi zaplatili :)

Pouze zvěř (2019)

Neurazi ani neohromi. Ohromujuce by to molo mozno pred stvrt storocim, ale je to pozeratelne. Tak take slabsie 3*

Střípky (2021)

Nevadilo mi ani pomale tempo a ani mi nechybala akcia. Ale Rami Malek ma neskutocne desny vyraz tvare - celu dobu ma to iritovalo - jednoznacne zly vyber. A nepomohol tomu ani Denzel, ktory sa tvaril ako keby tyzden nekakal. Ale to sa dalo prezit. Film vsak najviac znicil velmi slaby zaver. 3* a stale mam pocit, ze viac nez 2* si to nezasluzi.