Batman (1989)

Výborný film! Skvělý komiks převedený Timem Burtonem do nadprůměrného, tajemného a velmi dobrodružného filmu. Na skvělého Jacka Nicholsona prostě nikdo nemá, na hudbu Dannyho Elfmana taky nikdo nemá, no a kdo má na Tima Burtona??

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Prvních dvacet minut bylo naprosto perfektních. Říkal jsem si, že je to ojedinělý akční film, který bude mít nějakou skvělou zápletku. Bohužel se trošku proměnil v Terminátora v podobě Geeny Davis, ale to už Harlin udělal v Cutthroat Island. Tenhle film se v celku povedl, má výbornou kameru a rozhodně výborně narežírované akční scény. 80%

Dospívání po americku (1993)

Nejpůsobivější a nejdrsnější film, jaký kdy v Americe natočili a Michael Caton-Jones se může pyšnit tím, že je to právě jeho film.

Requiem pro panenku (1991)

Asi nejpůsobivější a nejdrsnější český film, jaký byl kdy natočen. Filip Renč BYL skvělý režisér a tenhle film se mu opravdu vyvedl. Herecké výkony byly velmi přesvědčivé, dobové pojetí mrazivé, a chtěl bych ocenit obzvlášť na české poměry velmi netradiční kameru, hudbu a zvukové efekty. Dokonalost

L. A. - Přísně tajné (1997)

Velmi kvalitní, téměř dokonalý kriminální film se skvělým hvězdným obsazením a naprosto famózní režií a kamerou.

Umučení Krista (2004)

John Debney - hudba, Caleb Deschanel - kamera, Maia Morgenstern, Jim Caviezel, Monica Bellucci - herecké výkony, Gibson - režie, hodnocení 100%, zařazuji do své top-10, průměrné 69% hodnocení ČSFD je k smíchu a nejvíce k smíchu jsou, už delší dobou, některé komentáře zde přítomných vysoko hodnocených uživatelů

Muž bez tváře (1993)

Moc pěkný film, který je svým pojetím originální a celkově velmi kvalitní.

Muž se železnou maskou (1998)

Hudba, kostýmy, DiCaprio který zkoušel hrát, a Byrne, Irons, Malkovich a Depardieu kteří zachraňovali co se dalo...

Anastázie (1997)

Super kreslená pohádka :-) nevím co všichni máte proti tomu že to není Disney, hudba je na animák dokonalá, české písničky se taky dají, ale sbory v originále, to je parádička :-)

Titanic (1997)

Cameron je GÉNIUS!!! Titanicem vytvořil své životní dílo, které se zapsalo 100% do filmové historie. Ani jeden Oscar podle mě není nezasloužený, obzvlášť chci vyzvednout dokonalou kameru, střih a režii, protože grandiozní zpracování "jednoduchého" příběhu tímto způsobem je prostě ohromující. Po každém shlédnutí jen lituju, že když byl film v kině, bylo mi 8 let.. na Titanic bych do kina opravdu chtěl. Cameron všechny scény, každý záběr, každý detail dovedl k dokonalosti a vytvořil legendu. Je to film, o kterém se ještě za hodně let bude mluvit. Jedině idiot může z Titanicu vnímat a kritizovat rovinu romantického příběhu Jack - Rose, protože Titanic má takovýchto příběhových linií několik. A kdyby tam tahle zápletka nebyla - bavil by vás "strohý popis potopení lodi" (i kdyby měl být mistrně nasnímaný a jakkoliv akční)? Pro mě jeden z největších filmových zážitků.