Zlo s lidskou tváří (2019)

Celý snímek je založen na Efronovi, na kterého by si před deseti leti nikdo nevsadil ani pětikorunu. A vida, překvapil již podruhé (the greatest showman), ale jak! To byla herecká etuda, nekecám. Nepředpokládám, že by ho někdo pasoval do role kandidáta na Oscara, ale minimálně mu to otevře dveře k hodně zajímavým projektům, protože dokazuje, že není jen mačo s nasládlým kukučem, ale do role se vžil až podmanivě - já bych mu snad i tu nevinu uvěřila..

Psí poslání 2 (2019)

Zarekla jsem se, ze u takovych filmu bulet nebudu. Prepocitala jsem se.. Opravdu dojemny snimek. Po casove ose malinke nesrovnalosti s koncem prvniho dilu, ale to jsem ochotna prekousnout a nechat 5hvezd. Opravdu povedeny kousek, presvedcive herecke vykony, vtipny dabing Baleyho a predevsim krasna hudba.

Sedmilhářky - Chci vědět (2019) (epizoda)

Krasne vyusteni celeho pribehu. Dustojny konec, ve ktery jsme doufali (tedy alespon ja).

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Dala bych 4hvězdy (protože to bylo příliš uspěchané, ale to tady popisuje každý druhý), ale trochu mu vadí, že dostala epizoda takové hodnocení, takový odpad to zase není. Ve výsledku je každý tam, kde má být, jak by řekl Brann 😂😊🗡

LEGO® příběh 2 (2019)

Myšlenky (vznik královny a REX) super, zpracování také, odhalivali nám to pěkně postupně. Bylo tam trochu méně těch hlášek než v jedničce, ta je opravdu bezkonkurenční, ale i tak dvojka pobavila děti i jejich dospělé doprovody (nejlepší hláška určitě "Lincoln a lístky do divadla").

Hodný dinosaurus (2015)

Moje děti ji milují a mně paradoxně (jako u spousty jiných pohádek) ani nevadí, když to slyším/vidím po čtyřicáté. Má to perfektní myšlenku prohození světa lidí a zvířat (dinosaurů), spousty zajímavých dialogů, pár opravdu povedených scén a celkově je to takové mile roztomilé, ne však přeslazené. Hvězdu navíc si zaslouží i český dabing, ten se povedl ;)

Status Update (2018)

Spousta nesmyslů, pro normálního dospělého člověka v podstatě nekoukatelné. Ale nezapomeňme, že tohle je film pro teenagery, ne pro náročného diváka. Takže musím vzít v potaz nadšení své neteře a úsměv na své tváři po většinu filmu. Nenadchne, neurazí, myšlenka zajímavá, zpracování průměrné, ale jsou tam sympatické hlavní postavy, které by v budoucnu mohly vytvořit něco zajímavého, nic nebylo na sílu, šlo to pěkně přirozeně. Asi jsem chtěla dát jen 3 hvězdy, ale ve výsledku dobrá oddechovka a tu neteř jsem už zmínila, takže 4.

C.B. Strike - Volání kukačky (2017) (série)

Výborné! Obsazení rolí mi vzhledem k přečtené až tak nesedělo, přeci jen měl být Cormoran trochu větší (a o malinko odpudivější) pupkáč a morous, ale ve výsledku mi to vynahradil fakt, že mi byl opravdu sympatický a k Robin, která byla mimochodem úžasná, by se mi víc hodil ten filmový Strike než ten knižní. Dějově se tam samozřejmě něco trochu odklánělo, ale ono by to ani nešlo zfilmovat dokonale dle knihy, to by tam bylo samé mluvení a myšlenkové pochody a mělo by to tak třikrát delší stopáž. Myslím, že se s perfektní knihou poprali opravdu dobře. Byt Luly i Lulu samotnou jsme si představovala přesně takhle, snad mě jen trochu mrzí, že nerozvedli více to všechno kolem strýčka Tonyho. Ale to jsou opravdu jen drobnosti a byla bych velký hnidopich, kdybych nedala 5* !!