Dredd (2012)

Dredd - mega drsňák.. Hutná akce.. Pěknej vizuál.. Škoda že jsem viděl jen na telce a ne v 3D kině..

Solomon Kane (2009)

Přímočará rubačka s minimem omáčky kolem, nulovou invencí, dobrým Purfoyem a zlounem Vašutem v jedné z vedlejších rolí.. Celkem jsem se bavil.. Jednorázovka vhodná pro nenáročný večer s pivem a filmovým násilím v mystickém obalu..

Země bez hrdinů, země bez zločinu (1995) (TV film)

Dokument jsem viděl krátce poté, co jsem dočetl knihu "Cesta na severozápad" o anabázi skupiny bří Mašínů při útěku do Západního Berlína a co jsem začal číst český překlad knihy Odkaz od Barbary Masin. Při sledování mě běhal mráz po zádech a chci tady vyseknout hlubokou poklonu těm málo hrdinům Československa, kteří se dokázali postavit teroru ať už v nacistické nebo komunistické podobě - gen. Josefu Mašínovi, pplk. Josefu Balabánovi, št. kpt Václavu Morávkovi, bratrům Mašínům, Milanu Paumerovi, Zbyňkovi Janatovi, Václavu Švédovi a dalším.. Kdyby alespoň třetina všech chlapů v Československu měla za nacistické, potažmo komunistické okupace náturu jako výše zmínění, byli bychom národem skutečně svobodným, stali bychom se takovým mnohem, mnohem dříve a navíc, mohli bychom jako Češi chodit s rovnou páteří, hrdě a nemuseli se stydět za zbabělost, ohýbání hřbetu a švejkování zakódované v naší národní povaze, kvůli kterému jsme bez boje odevzdali republiku nacistům a bez boje se nechali zotročit na víc než 40 let komunisty..

Velkej biják (2007) odpad!

Ač jsem fandou šílených, zvrácených, žumpoidních, fekálních a dalších parodií, tohle je film jaký jsem snad ještě neviděl.. Není to vůbec vtipný, ani trochu.. Ani za mák, prostě vůbec.. Je to mega trapárna a kdo tohle vymyslel nemá ani špetku smyslu pro humor..

Šifra mistra Leonarda (2006)

Knihu jsem nečetl.. Pro mě jako milovníka historie, náboženství a mystérií to byla fajn podívaná a různé odkazy na historické události a postavy mně přiměly dohedávat si během fimu informace na internetu (nikájský koncil, označení Marie Magdaeny za prostitutku papežem Řehořem I. roku 591...) v druhé půce filmu to zadrhávalo a Audrey Tatou se nejen kvůli svému legračnímu přízvuku na roli moc nehodila... Celkově ale dobrý dojem a motivace trochu se ponořit do studia historie křesťanství...

Yeonghwaneun yeonghwada (2008)

Tři hvězdy za unikátní a zajímavý námět.. A taky za skvělého gangstera Ji-seob So. Víc nedám protože výkony všech ostatních herců na mě působily spíš trapně a kazily dojem z celého filmu..

3-iron (2004)

Bomba.. Nutno vidět..

Sedm psychopatů (2012)

Mnohovrstevnatá promakaná záležitost, která mě překvapila. Čekal jsem, asi díky názvu, trochu jinou kávu.. Je to vtipné a přitom filosofující, drsné a přitom to pohladí.. Velmi kvalitní herecké obsazení... Říkám ANO..