A.I. Umělá inteligence (2001)

A.I. bylo ze začátku ohromující a originální. Později se to přehouplo v nechápající a nesrozumitelný příběh. Spielbergův scénář byl natolik dokonalý, že byl nepotřebný. Jinak se to trochu srovnávalo a někdy zase ne. Nicméně jsem se docela a pěkně bavil. Po druhé hodině bych scénář asi trochu překopal, nicméně to bylo pěkné. Zajímalo by mě jaké by to bylo v režii Kubricka, který i tak posmrtně v podstatě film režíroval.

Bourneův odkaz (2012)

Asi po první třičtvrtě hodině jsem se začal nudit. Příběh byl převážně předvídatelný. Navíc místy nesrozumitelný až nesmyslný. Je pěkné, že Gilroyovi našli odvahu napsat čtyřku a ukázat nám něco navíc, ale bylo to naprosto zbytečné. Doufal jsem, že poté co mě dvojka a trojka Bourna tak trochu více zklamala, bude čtyřka něco převratného. Film jsem jinak nedokoukal a asi nikdy nedokoukám. Řekl bych že film byl z větší části jen tahákem lidí do kin, aby věděli a viděli něco víc. Jednoznačně chápu negativní ohlas a z polovičky chápu i pozitivní ohlas. Začátek Reennerovi (dnes již) slibné kariéry začal tímto - Bournovou blbostí.

Lawrence z Arábie (1962)

Průměrný film, který jsem viděl silně rozkouskovaně při pšišel trochu nudný. Nicméně příběh je to krásný a hezky pravdivě zfilmovaný.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Terminátor 1 byl pro mne začátek něčeho nadpřirozeného, uměleckého a krásného. Dvojka mi ukázala T-800 v jiném světle, které mi bylo mnohem příjemnější. Den zúčtování ani tak neproběhlo podle nepřátelových představ. Dvojka byla napánavější, zajímavější a byl jsem rád jak to dopadlo. Trojka byla zbytečná!!!!!!! Dvojka měla vše ukončit. Souhlasím s případnými prequeli ve stylu čtyřky, ale jinak---------

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

"Pulp zaprvé: měkký vlhký kus beztvaré hmoty; zadruhé: časopis nebo kniha ponurého obsahu příznačně vytištěna na surovém a hrubém papíru; slovník American Heritage Dictionary druhé vydání pro vysoké školy." Jak klasické. Moje první zkušenost s Pulp Fiction dopadla chvalitebně. Filmu jsem neporozuměl natolik, abych měl radost... navíc scéna se Zedem mně až tak příjemná nepřipadala. Vše se zlomilo s Gaunery, kdy jsem 100% pochopil jak filmy točí Tarantino a tak jsem dostal možnost zhlédnout film podruhé a jak to dopadlo. Co to je za otázku... tímto filmem jsem se s Tarantinem naprosto "smířil" a zjistil jaké jsou jeho filmy dokonalé a úžasné. Překrásná krimi komedie se mi zamlovala tedy až na podruhé a od té doby až na pořád. Musím také říci, že Quentin perfektně ve filmu odkazoval tak, že to nikdo nedokáže poznat a udělal film o to zajímavější. Navždy mně mi bude znít v hlavě Ezechiel 25 17. Co říct na závěr: "A pak zmizíš a zůstaneš zmizenej nebo Tě zmizím já.".

Pelíšky (1999)

Pelíšky je česká komedie, která se dnes spíše využívá na vánoční večery. Jedná se o majsterštick pana Jarchovského a Hřebejka. Scénář je Oscarový a je plně humorný a plný dobrého a zároveň smutného příběhu. Do filmu se dostalo mnoho hvězd a mnoho hvězd z Janáčkovi akademie - Kodet, Donutil, Polívka, Stašová, Zázvorková, Holubová, Krejčík, Dušek. Jednoznačně musím upozornit, že tento film nevytvořili soudruzi z NDR.

Tenkrát na Západě (1968)

Můj první western. Leone je režisér, který dokáže vždy překvapit... Tenkrát na Západě je klasický western jak se patří a jeho příběh je nezapomenutelný. Hudba - ta je skorem bez komentáře, je to nejklesičtější filmová hudba všech dob. Příběh Západního světa byl tedy dokonalý, nicméně film nebyl přímo takový... Příběh se mi až tak nelíbil jako v následující klasice Hodný, zlý a ošklivý.

Kmotr II (1974)

Pokračování mistrovského díla na mě na poprvé udělalo větší dojem než jednička. Pacino mě v roli kmotra připadal autoritativní a charakteristický. Nakonec po shlédnutí jedničku po druhé a jeho bližším rozebrání mě už bylo vše jasné a tak se dvojka nestala lepší než jednička. Kmotr II byl pro Coppolu úspěšný i na Oscarovém poli a Coppola měl doma na poličce krásnou sošku. Jiné obsazení, jiného kalibru s Pacinem, Duvallem, Keaton a samozřejmě De Nirem... Puzovi to zachránilo kariéru a nadělilo příjemné stáří. Chápu místy negativní ohlas, ale to nic nemění na tom, že je to super.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

The Classic. Milý a pěkný příběh, který chce dokázat nevinu a vinu s Henrym Fondou v první řadě s chlapcem, který MOŽNÁ zabil svého otce. Byl jsem rád, že se ve filmu objevila i česká hvězda Jiří Voskovec. Padesátá léta mi zase a opět ukázala jaká jsou výborná.

Časové pásmo bylo změněno