Max Payne - Česká verze (2011) (amatérský film)

Co se k tomu dá říct? Snad jenom jediné: Epický nářez, který na internetu jen tak nenajdete. Amatérská práce, která je ve výsledku jeden úžasnej vtip. Hlášky, který tady kolují jsou naprosto nezapomenutelné a vskutku se po tomto nedá říct, že v našich budoucích nadějích nenajdete smysl pro humor!

Letec (2004)

Až zvláštně to připomíná The Wolf of Wall Street. Čas filmu, atmosféra, skoro obsazení, až na tu vtipnou stránku a sexuální podtext. Film jako takový je úžasné připodobnění okolo života Howarda Hughse, který trpěl zajímavou poruchou a žil zajímavý život. Ale co je důležité! Tak nějak chápu proč Leo nedostal Oscara za Co žere Gilberta Grapea, že nedostal Oscara za Krvavý diamant - to posoudím za chvíli. To, že Leo nedostal Oscara za TWOWS je trošičku divný, ale co no. Ale, že nedostal Oscara za Letce. Milá akademie... jděte všichni do p*dele!

Malaria (2012)

Svým způsobem tak prosté, ale zároveň originální. I když to asi moc nechápu, stejně je to k zamyšlení a celkově... způsob provedení je něco co se nevidí a i příběh je podle mne námět na samotný film.

Walk the Line (2005)

Od Walk the Line byste možná čekali, že to je Cashův životopis od dětství až po smrt. Proto se nedivte, že se jedna z částí filmu asi někde ztratila. Smrt si totiž budete hold muset domyslet. Na co se film zaměřuje je spíše až Cashův sobecký a frajerský přístup (který mne osobně dost překvapil). Film je sám o sobě ohromující, že mi Cashe ukazuje ve světle, ve kterém jsem ho rozhodně neznal a to jako závisláka a sobce. Něco jako smažka. Tento film je vskutku hezky proveden a alespoň mi hezky a pohodlně přiblížil život jedné z největších hudebních ikon historie.

Kinsey (2004)

Osobně musím poděkovat Filmové noci a mému výběru, jelikož nebýt jejich nabídky DVD zdarma, tak se k tomuto nedostanu. A co je na tom super? VŠECHNO! Kinsey je přesně ten typ filmu, který svým rozpočtem netrhá kapsy peněženek a přitom je to skvost. Úžasný životopis, úžasného muže, který se stal v podstatě průkopníkem sexuologie. Film je navíc zpracován tak aby vás celou dobu bavil a vypadal hezky. Krom toho se někdy můžete i zasmát a také i dojmout. Osobně musím říci, že role Kinseyeho je hned po panu Schindlerovi nejlépe Liamem odehraná a myslím, že tohle už se jen tak nepřekoná. Málokdo točí filmy takovéhoto typu a proto by jsme si jich měli ještě více vážit. Úžasné, úžasné, vynikající.

Mládeži nepřístupno (2013)

Nuže. I trailer mluvil o tom, že tohle bude ten film, který nebude mít v podstatě žádnou pointu. Jako většina filmů pro puberťáky. Nebýt mé svérázné kamarádky asi se na toho nepodívám s hrdostí ani omylem. Jenom bych zbytečně pokazil procenta filmu. Osobně musím říci, že byly chvíle, při kterých jsem se alespoň trochu zasmál. Každopádně, čím úchylnější, tím horší. Je to jako koukat na něco co mělo být film a stalo se z toho toto. Některé puberťácké filmy jsou náhodou skvělé. Osobně první tři díly American Pie považuji za klasiku svého mládí, ale toto je karikatura umění. Ale titulky měly hezká jména.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Toto je typ filmu, který vás spíše zaujme svou výpravou než příběhem. Ten je totiž svým způsobem nezáživný a osobně jsem se u něj místy dosti nudil. Ale zhlédnutí nikoho nezabije. Brzy přijde čas na druhou šanci.

Mys hrůzy (1991)

Ve světe filmů, které krouží světem a mým létem byla toto kultovní lahůdka. Ze minuty na minutu došlo k rozhodnutí se podívat na jeden z nejznámějších filmů své i dnešní doby. A bylo to dobře? To si pište. Každá minuta filmu byla kulervoucí a nemohla mě jen tak nechat odejít od televizoru (což se dlouho nepodařilo). DeNiro v jedná z mála rolí jako čirý záporák zářil jako světlo lednice ve tři ranní hodiny a cokoliv k čemu ve filmu došlo bylo vskutku úžasné. There is nothing to accuse.

Úkryt (2002)

Jestli mám z něčeho strach, tak to jsou filmy takovéhoto typu, odehrávající se celý jenom na jednom místě. Bude to nuda? Opět mě má hlava mate, jelikož filmy takovéhoto typu jsou přeci skvělé - Bůh masakru, Telefonní budka. Tenhle film jsem očekával trochu vyšvihnutější - přeci je to Fincher. A to také byl asi důvod, proč nebyl film tak špatný. Poslední asi půl hodina je sice zdlouhavá, ale ukáže se, že i tento film je skvělá práce. Foster, Whitaker, Leto i Stewart nasadili hezkou a koukatelnou laťku, který vytvořila Úkryt. Gratuluji.

Útěk ze Sibiře (2010)

FIlm nám opět ukazuje srdceryvný válečný příběh, který ani tak není válečný jako spíše politický. Ruské filmy mají kouzlo (které nemám ale rád), že jejich filmy vypadají přesně jako z Ruska. Tento film natočen téměř v americké práci to ukazuje jen z části, což je výpravově skvělé a zároveň skvěle pro mé osobní potěšení. Film má zásadu, čím větší herec tím menší role. Film takovéhoto typu bych si asi bez Eda nedokázal představit a Farrell film hezky doplnil a připadal jsem si na okamžik jako z Hartovy války. Hezky odvyprávěný příběh o svobodě, který má podle mě skvostný soundtrack.