Noe (2014)

Tento film je podle mě dosti jiný než ty, které Aronofsky točil do teď. To je jeho zároveň asi jeho prokletí pro ostatní jeho svěřence a nebo plus pro mne. Kdyby Aronofsky natočil jakýkoliv jiný film asi bych se na něj nikdy nepodíval. Ale na tento jsem se dokonce těšil. Což snad konečně přispělo k tomu, že jsem si nějaký jeho film naprosto užil. Noe by mohl pojednávat jen o stavbě Archy, ale přitom zachází mnohem dál a to se mi na tom právě líbilo mnohem více. Noe nebyl zobrazen jenom jako spasitel, ale i člověk, který by mohl být i zlý, pln hříchů. Noemu v podstatě ruplo v bedně (což bych byl zklamán, jelikož to je jedna z typických Darrenových značek). Hopkinsovi jahody... nezapomenutelné samo osobě. Já nejsem ateista, svým způsobem každý v něco věří, ale mne Bůh nějak nerajcoval. I přesto toto není film, který by byl pro ateisty zakázán. Naopak, film se snaží být dokonce i moderní jak to jen jde a mnoho věcí, které jsou ve filmu řečené jsou zajímavé, ať už to je pravda nebo ne. Milujeme Pána prstenů, i když je to fantasy a pokud někdo bere Bibli jako fantasy, tak ji může milovat také.

Krásno (2014)

Krásno byl jeden asi z nejočekávanějších českých filmů poslední krátké doby. Každopádně co o tom říci? Step by step. Často poslouchám, že se v českých komediích a filmech celkově čím dál víc umírá. Ale umíralo se vždycky, no a Krásno není výjimkou. Film není ani komedie jako spíš úsměvný a pokud bych měl na film nahlížet takto, tak je to hezký úsměvný film. Scéna po scéně bylo jako z nějakého zdlouhavého dramatu s pár kousky humoru, u kterého jsem se musel párkrát zasmát. Ale byl to humor, při kterém by byly dobré vtipy, ale spíš debilita postav. Celkově vzato, je to film na české poměry celkem koukatelný, ale čekal jsem od režisérského debutu Sokola v takovémto případě mnohem víc.

Černá smrt (2010)

S čarodějnictvím a démonstvím se poslední dobou vskutku roztrhl pytel. Černá smrt to začala, ale nicméně Honem na čarodějnice to asi skončilo. Na film jsem se asi "přinutil" podívat, jelikož mne filmy takovéhoto typu čím dál více zajímavý a to ani kvůli hororovému podtextu, ale spíše kvůli dobovému příběhu. A také kvůli Seanu Beanovi. U tohoto herce mám zvláštní slabost, že jsem schopen si ho zamilovat v jakékoliv roli (proto si dodnes myslím, že Lovci pokladů možná mohli skončit i jinak). Každopádně nyní jsem byl silně na vážkách. Komu jsem měl vlastně fandit? Družině mužů posedlých vírou, kteří jsou schopni vy vraždit celou vesnici kvůli tomu, že jsou jenom pohani? A nebo pohanům, kteří ale bezdůvodně a posedle zabíjeli? Já radši zůstanu jenom na pozici diváka. Byl film horor? Ale právě, že vůbec ne. Jediné co mě za celý film děsilo, byl film jako takový, což poté co se nic nestane, není příliš dobré. Není to špatný film, ale není to ani nějak extra dobrý film.

Interview s upírem (1994)

Film je něco úplně jiného než jsem čekal. Ze začátku jsem si připadal, že mě film ohromí jasnou příběhovou linkou, ale nakonec se ukázaly chvíle, které byly výborné a nebo nudné. V každém případě je film dost protichůdný o tom co jsme viděli v jiných upířích filmech. První půlka filmu byl jistý zážitek s pohledem, ale poté už to šlo trochu z kopce a nakonec se příběh opakuje. Nakonec téměř všechny filmy o upírech musí mít nějakou romantickou tématiku plnou vášně. A tak to bylo i dnes, akorát toho mělo spíše nádech jisté homosexuální vášně. Cruise byl ve filmu naprosto k nepoznání - naprosto jiná role, než kterou jsme doteď vídali. Zd eje vidět, že Cruise není jen akční nadhleďák.

Dracula (1992)

Zřejmě asi nejznámější a nejklasičtější upírský příběh všech dob. Co říct? Film je takový jak je na Coppolu celkem typické. Je dosti poutavý a je schopen vás držet při smyslech a v plném vědomý celý film. Nicméně film má své stránky, které asi jen tak na lusknutí prstu nepochopíte, ale tak to je celý Coppola že? Drákula je svým způsobem prezentován jako horor, ale svým způsobem mě má otupělá mysl dovedla k tomu, že jsem se téměř vůbec ničeho nebál. Jediné co bylo v celku děsivé byly skvěle odvedené masky a kostýmy. Co se týče hereckých výkonů, tak Oldman svého Drákulu zvládl vskutku nejlépe jak se na onu postavu sluší a patří. Hopkins mě opět svým sarkastickým nadhledem nad věc zcela opět uchvátil jeho hláškami, ale stejně mohl dostat více prostoru, stejně tak i Reeves. FInále filmu je v celku šokující, na to co by lidé mohli očekávat. Hudba je v jedné skladbě zcela legendární. A ohledně scénáře se zde točí to, že si nikdo ve filmu nehraje na nějaké omluvy a sladké řečičky, ale zároveň je film tak trochu romantická selanka. Not bad...

Flash (2014) (seriál)

Co říci k pilotnímu dílu... především asi to, že to bylo ohromující. Každým příspěvkem jako tento doufám, že se DC dokáže rozhoupat k čím dál větším příspěvkům. Arrow je svým způsobem dokonalost sama o sobě. Myslím, že zrovna projekt jako Arrow se na seriálový post hodí, i když jsem o něm nikdy řádně neslyšel. O Flashovi jsem naopak slyšel celkem dost, ale nikdy přímý zážitek. Až do teď. Myslím si osobně, že Flash je perzóna na film, ale budiž. Pilotní můžeme brát jako malý film, který rozhodně za to stál a ukázal nám co nás asi čeká. Hudba se opět snažila přiblížit klasické DC nalévárně od Zimmera a nebo Howarda. Doufám, že se Flash jistým způsobem alespoň řádně rozroste a krom toho doufám, že herci jak Arrowa i Flashe dostanou i angažmá ve filmových zpracováních produkované panem Snyderem. Skvělé, úžasné, výborné. PS: Cameo Amella dostalo Marvelovský šmrnc a dodal epizodce jistou husí kůži.

Arrow (2012) (seriál)

1. série a celek - DC má v ruce i něčem novém. Svým způsobem se DC spíše osvědčuje, než na poli kino plátna, tak v seriálovém postu. Arrow byla menší demo verze "tohoto úspěchu" a nyní už jen musíme čekat jestli se vše potvrdí Gothamem a Flashem. Je hezké, že se DC snaží angažovat i jinak, ale přijde mi, že zrovna tento způsobem je poněkud zdlouhavý a někdy může nudit. Což se naštěstí v mém případě asi jen tak nestane. Jedna z hlavních věcí, která mě zklamala byla to, že se hlavní postava celkem dost podobá asi nejznámějšímu DC superhrdinovi: Batman. Napravený milionář a playboy. Arrow je svým způsobem originální, jelikož on sám není superhrdina, jenom ví co dělat a to samé Batman. Jelikož Batman je můj favorit, je téměř jasné, že si Arrowa dokážu oblíbit stejně. Apropo je strašně roztomilé jak se Neely snaží co nejvíce napodobit epické soundtrackové duny po vzoru Zimmera a nebo Newtona. Koneckonců je to hezká snaha, sice kompilace DC dunivosti a začátečnické snílkovství. Je hezké, že seriál má i svou vlastní osobní linku, avšak se to ani tolik nepodobá akčňáku od DC. Krom toho ještě jedna chybka: seriál se zakládá jen na tom, že město je plné zloduchů, kteří musí dostat přes zadek a takhle to jde do nekonečna. Ale jinak skvělé a chytlavé!

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Stiller je v celku dost zvláštní tvůrce. Jedna z jeho prací může být naprosto nezajímavá komedie. Ta další o trošku více zajímavější komedie. Ale poté film, který je schopný změnit svět. Walter Mitty je takový typ filmu, který je schopen vás přesvědčit o mnoha věcech ve svém životě. Je to film, který vás láká dělat to po čem jste vždy snili. Svým způsobem to je méně realistická verze Útěku do divočiny. Víc takovýchto snímků. Víc mindfucků. Víc filmů, které vás donutí plnit své sny! "Můžete jednu půlku svého života přemýšlením o svých snech, ale tu druhou musíte zasvětit tomu je uskutečnit."

Godzilla (2014)

Ten pocit, když dokoukáte film a řeknete si: "O čem to vůbec bylo?"

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Co říct? Už ten trailer byl sám o sobě vrchol na poli nirvány, orgasmu a nevím čeho všeho ještě. Trailer byl sám o sobě zdroj veškerého husíkůžectví a všeho. Především jsem se také bál, že mne film oproti traileru zklame, což by nebylo bohužel poprvé (viz Na konci světa). Ale já X-Menům věřil a udělal jsem dobře. I když jsem tak nějak už čekal, že mne skoro nic nepřekvapí, ale i tak jsem si užil každou minutu a než jsem se nadál byl konec. Film je tak ladně proveden, že jen mrknete a už máte hodinu filmu za sebou. Co se týče hereckých výkonů... Jackman svého Wolverina opět hrál přesně tak jak se na Wolverina čeká. Je fakt, že hlavní postavy, avšak ve starší podobě jako Patrick a Ian mohli přeci jen dostat více prostoru, ale i se cení, že tam vůbec byli. Co se týče vycházející hvězdy jménem Dinklage, hrál spíše takového zmateného prosťáčka než záporáka jako byl Stryker, za což jsem i rád, jelikož po Tyrionovi z Game of Thrones to by byla docela divná změna. Jediné co možná neustále bije do očí je to, že ten kdo je vždycky spíše záporák je v každém kolektivním filmu jen a jen Magneto. Celkově... režie, scénář, herci, hudba... Perfektní. Vrchol Marvelovského snažení. Vrchol X-Menů. "You're afraid. I remember."