Já, legenda (2007)

Zřejmě velmi nákladný film, který asi za každý dolar stál. Úžasně pojatá apokaliptická budoucnost se mi v podání Smitha opravdu líbila a ze smrti Samathy jsem byl opravdu smuten. Neví proč, ale přítomnost Smithovích zachránců podle mě narušila stabilitu samotářského filmu. Nicméně... sníměk dobrý a určitě zážitek na celý život.

Jackie Brown (1997)

Jak už jsem se kdysi zmínil, Quentin je natolik kultovní, že i když se mi jeho film moc nelíbí, stejně si ho nakonec oblíbím. Tento film zřejmě nebude vyjímkou, nicméně se mi v jiných mezích prostě nelíbil. Ale snímek to vůbec není špatné. Má svou originalitu, čehož si cením a příběh je dokonale propracovaný (jak jinak). Našli se i dobré hlášky a Samuel pod Quentinem opět řádil. Přišlo mi, že se De Niro do nové Tarantinovky také docela hodil a vypadal v ní hezky a pasoval tam. Grier jsem viděl poprvé, ale vypadá jako solidní herečka. Zajímavý zážitek, který možná jednou přehodnotím a to doufám, že k dobrému.

Drive (2011)

Proč já vždycky musím být ten zlý. Mluví se o tom jako o nejlepším filmu roku 2011 - dovoluji si nesouhlasit. Nedotknutelní byl lepší zážitek a o Černobílém světě ani nemluvím. Refn si udělal svůj nový film a Dánové jsou se svou ponurostí opět v akci na plátně. Krev a auta. Tak by se tento film dal jednou větou specifikovat. Chápu pět hvězd, ale ještě víc chápu negativní ohlas. Není to best 2011, ale je to film, který závidění určitě stojí. 29.10.2019: Čas uplynul. Dost času. Opět. A změnilo se toho dost. Není to tak dlouho, co jsem dost podobnou věc psal u jiného filmu, který jsem ale hodnotil původně před skoro stejně dlouhou dobou. Nyní je zde stejný případ. Refn nám ukázal zcela jednoduchý a přesto naprosto promyšlený a sofistikovaný příběh, který je ke všemu originální. Umí překvapit ať už menším zvratem, nebo menší brutalitou, která přijde zcela nečekaně. No, je toho dost. Jen si vybrat. Hudba, herecké hvězdy, příběh, všechno v sobě skvěle funguje dohromady, aby z toho vzniklo toho nenápadné a velké dílo.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Že bych mluvil o nějaké přímě změně vůči jedničce, to se říci nedá. Extrémní zklamání to nebylo. Jen to bylo přeefektované. Hlavní potíž asi byla, že se vrátil v podstatě stejný padouch a ten kdo měl padouchem být se nakonec stal hodným. Tento film není katastrofa, ale není to taky žádný megafilm.

Amazing Spider-Man (2012)

Raimi je král. Raimiho trilogie v porovnání s tímto dílem byla jako malá bezvýznamná tečka, nicméně se Marvel hold rozhold udělat Spider-Mana přímo podle komiksové podoby a do jistých měr se tomu Raimimu docela podobal. Sheena mi bylo fakt líto, když ho zabili! Já si tak v podstatě myslím, že i když byl scénář trochu děraví, tak můj superhrdina z mládí se pro mne opravdu docela vybarvil. Byl jsem docela spokojen s některými prvky filmu a hlavně mě potěšilo to, co Spidey také umí - vtipkovat. Scéna se zlodějem aut mě do teď dostává. V Raimiho trilogii to bylo také, zde byl také problém, že to vtipkování zde bylo pouze jednou, možná o trochu víc. Emma mě připadala v oné roli trochu v jinačím světle než v niných filmech. Také by se děj trochu zaplnil s Mary a Harrym. A hudba mě dostávala Horner onen král magie hudby si se mnou opět pohrával. Dalo by se říci, že mě nový Spider-Man nezklamal, ale už to nikdy nebude jako dřív.

Fantastická čtyřka (2005)

Žeby se mohlo mluvit o takové propadu, to se říci nedá. Není to takový odvaz jako nové Marvelovky, které jsou originálnější, ale tvůrci nám chtěli ukázat Fantastickou čtyřku na filmovém plátně s jistou grácií a to se jim v podstatě povedlo. Novější Čtyřka bude asi ta originálnější, jen to chce lepší režii a scénář (i když ten v tomto případě také katastrofa nebyl. Členové čtyřčlenného Avengers spíše však bojovali jen mezi sebou, což někdy nemusí být takový zážitek. Nicméně, humorný a jasný příběh. Čtyřka není za čtyři hvězdy, ale také to není dvou hvězdová serenáda jako Hulk.

Daredevil (2003)

Nechápu 53%. Oproti oboum Hulkům, které jsem včera viděl je toto hotové nebe. Daredevil předčil mé očekávání, což se o Hulkovi říci nedá. Hudba sice spíše připomínala nějakou béčkovou mamčinu rockovou vypalovačku, ale příběh se mi prostě líbil. Nyní je dobrém, že se Daredevil vrátil do rukou Marvelu a uvidíme ho možná ve dvojce Avengers. Jasně říkám, že by se klidně mohli natočit další filmy a když Marvel tak rozhazuje... proč ne rovnou celá nová trilogie. Tento Daredevil se mi opravdu líbil a proti jeho dalším filmovým úkazům nic nemám. Asi už se nevrátí Affleck, který překvapivě onu roli zvládl naprosto perfektně, ale pokud bude nový Daredevil přibližně stejně dobrý jako tento, ne-li lepší... budu plně spokojen.

Václav (2007)

Václava jsem kdysi viděl v televizy a tenkrát jsem si myslel, že se svět snad zbláznil. I přesto jsem se po letech rozhodl film zhlédnou znova. Myslel jsem, že půjde o přímé drama, ale našli se i humorné chvilky. Vejdělek mě překvapil, že z komedie přesedlal na něco takového a nakonec mu to i šlo. Trojan svou roli hrál úžasně a také jsem ho chápal. Docela zajímavý scénář a děj, s dobrým hereckým obsazením a režií.

Hulk (2003)

Marvel se nezdá. Za celý den jsem viděl hned tři Marvelovské filmy a všechny dopadli v podstatě příšerně. Amerika extrémní odvaz nebyl, Neuvěřitelný Hulk bylo v podstatě takové na štíru a toto mě dorazilo. Moje první seznámení s Leem, dopádá hrozivě. Pí je podle mne film, za který bych lístek do kina nezaplatil a tak Lee se mne nezanechává dobré pocity. Téměř každý film s Hulkem pro mě dopádá příšerně. Opět téměř jiný příběh, než ten který známe. Hulk, teď spíš vypadal jako usmrkanec z města a navíc najednou i dostal křídla. Snažím se na tomto filmu nalézt i něco dobrého, ale já to téměř najít nedokážu. Panebože... doufám, že jestli bude nový Hulk, tak jedině s Ruffalem a bude to režírovat buď Jon, Joss a nebo Kenneth. Pak si možná budu připadat, že svě t Marvelu se nezbláznil. Zlaté Avengers, Iron Man a Spider-Man.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Prvních pár minut to už vypadalo, že se mi nabídla dost kvalitní Marvelovka, nicméně poté se to rozjelo kalibr o tom, kdo je lepší Hulk a takový. Bylo silně poznat, že to točil právě Leterrier, znám jeho režii už z prvních dílů Kurýra, které nebyli nic extra, takže nakonec byla režie docela zklamání. Norton se mi na roli Hulka moc nehodil, každopádně jeho roli zvládl perfektně, i když mě příjde, že i přesto byl Ruffalo malinko důvěrnější... i když ho známe jenom z Avengers. Bana mě s Hulkem z roku 2003 asi moc nepřekvapí, spíše se bojím, že půjde o zklamání. Asi by ale Hulk mohl dostat nějakou pořádnou trilogii. Někteří to s tímto Hulkem a s tím 2003 berou už jako dva první díly, ale já bych chtěl nějakou pořádnou trilogii s pořádnou režií, scénářem a stejným hercem. Já myslím, že Ruffalo by to zvládl na výbornou. Tento film byl, ale hlavně také velké překvapení, byl jsem zvyklí na takové docela humorné Marvelovky jako Avengers, Iron Man a Spider-Man... a teď dostanu tuto dramatičtější verzi. Takže, Hulk byl pro mne od Marvelu trochu zklamáním.