Ed Wood (1994)

Burton je takový tatíček režisér. Natáčí rodinné veselé filmy (když nepočítám horory). V mých očích po Batmanovi trochu Burton padl, ale musím říci, že Edem mě silně překvapil. Po popisku jsem filmu dal větší šanci a rozhodl se ho zhlédnout ať chci nebo ne. Srdcerivný pravdivý příběh o neúspěšném tvůrci mě dostal a myslím, že každý tvůrce je tak trochu Ed Wood, ale vzhledem k tomu, že oni vydělávají milióny, jsou úspěšnější kopie Eda. Film se mi nad očekávání líbil. Byla z něj cítit ta pohádkovost, kterou začal Burton projevovat až v 21. století, ale cítit zde byla určitě. Burton se vrátil po neúspěchu z Batmanem opět do původního stavu.

Travička zelená (2008)

Ananasový expres, slova, která budou naprosto pro tento film navždy typická. Scenáristická práce Rogena a Goldberga jsou skoro světoznámá, ale pro mne to byla novinka. Humor, perverznosti, akce. Film je zajímavý v tom, že se chvíli nic neděje a pak třeba po 20 minutách přichází doslovný výbuch smíchu. Film jsem viděl již dávno, ale konec mu ušel a tak jsem se k němu po roce vrátil a udělal dobře. Rogen je pro mne herec začátečník, či-li nevím jak doceňovat jeho kvality, ale Franco je prostě master, který se pozná. Úžasný herec se sklony k režii, mě se svým výkonem rozzářil a byl jsem rád, že jsem film viděl. Rozhodovat se mezi 5 a 4 bylo docela těžké, ale dávám 5, protože film je hlavně dobrý v tom, že se na něj dá stále koukat, což se o jiných filmech vůbec říci nedá.

Přátelé (1994) (seriál)

Přátelé byl pro mne seriál, který mě nějak nevábil. Za celý život jsem viděl jen pár epizod a ani jedna z nich se mi popravdě nelíbila. Nicméně na obrovské doporučení jsem se rozhodl všechny díly zhlédnout od začátku až do konce. Epizoda po epizodě, série po série, nebylo zde nic co by se mi nelíbilo. Úžasní herci, kterým Přátelé nastartovali až hvězdnou kariéru a myslím si, že tento seriál zahřál u srdce milióny lidí. Byla mi celoživotní chyba nevidět, alespoň jeden jediný díl. Bylo sice okatý, že logicky v desáté sérii všechny události se propojí, aby vše skočilo, ale to na tom bylo ještě víc deprimující. Přál jsem si, aby to nekončilo, aby to bylo dál, ale bohužel to nešlo. Líbil se mi hodně Chandler, ale na konci jsem si uvědomil, že miluji všechny (je fakt, že Phobe nebyla pro mne tak dokonalá jako ostatní, ale také jsem ji měl rád). Ke konci řečeno: na Přátelé nikdy nezapomenu, na konci ukáplo pár slz a vždy jsem si přál, aby to neskočilo a musím říci, že mě to mrzí, ale nic není věčně. Úžasné hvězdy, humor, romantika, dialogy a celý seriál je unikátní a je to něco na co se nikdy nezapomíná. Mockrát děkuji za krásné jaro 2013.

Deník malého poseroutky 3 (2012)

Ten samý případ jako u jedničky. Nemám k tomu co víc dodat. Místo toho, aby se to zhoršovalo, bylo to buď stejný nebo horší. To že ve filmu nebyla Moretz byla chyba, protože ta jediná to se Zahnem držela trochu nad vodou. Jestli se budu někdy koukat na dvojku nebo trojku, může být předem ujištěn jedním: HORŠÍ TO BÝT NEMŮŽE.

Deník slabocha (2010)

Jeff Kinney je kouzelník v tom, že i to nejtrapnější a nejnaivnější dokáže udělat bestsellerem. Thor z toho, ale udělal klasický béčkový rodinný snímek skoro o ničem jiném než, naivnosti a trapnosti. Gordon by mohl být velmi nadějný herec a neříkejte mi, že když už kniha je bestseller, tak film by nemohl být také (viz Pán prstenů, Harry Potter). Jediní herci, který byli ve filmu normální byli Gordon, který se alespoň snažil, Moretz, která svou hereckou dokonalost ukázala již několikrát a Zahn, který byl nejlepší otec v jakémkoliv béčkovém rodinném filmu. Celkově - Režie: 2, Scénář: 3, Herecké výkony: 1, Námět: 1*

Zodiac (2007)

Fincher je zvláštní tvůrce, který jedním snímkem dokáže ohromit a jiným zase zklamat. Naštěstí ve většině potěší. Jsem rád, že se opět vrátil k žánru, který mi jde což jsou krimi thrillery. Výkony herců se mi moc líbili a byl jsem rád, že ve filmu hrají zrovna oni. Škoda, že Downey nedostal víc prostoru. Opět jsem však některým částem filmu nerozuměl a byl jsem z toho zmatený a smutný, protože vím, že v jádru je tento snímek asi úžasný. Někdy příště. [NOIR FILM FESTIVAL 22] Dost měním názor. Uvědomuji si, jak je film propracovaný a detailní. Stále si asi stojím za tím, že je na rozdíl od Sedm trochu odosobněný, ale cíl autora zde asi spíš byl v tom zajímavě a stále fakticky mapovat tento americký osud. Nedá se to srovnávat a stojící samo za sebe vlastně pecka.

Ztraceno v překladu (2003)

Mladá Coppola mě překvapuje. Vím, že její snímky mají v sobě druh poetičnosti a záhaditosti. Tento ho má v podstatě také. Dva lidé, kteří se k smrti nudí a chtějí žít lépe a tak si spolu užívají. Pěkný snímek o naději, smutku a štěstí, který není extra nic světoborného, ale přijdeme, že bez něj by to ve filmografii nešlo.

Lovci myšlenek (2004)

Hodně zajímavý snímek, který vás uvrhne do stádia nervozity a nejistoty. Nicméně film by se mohl jmenovat jinak, ale to je vedlejší. Tento snímek jsem očekával něco jako krimi Počátek, ale spíš to byl Prokletý ostrov a Mlčení jehňátek. Popravdě, snímek by mohl dostat i označení horor, ale musím říci, že tvůrci docela hezky vypracovali děj i námět, ale dali si málo práci s efekty. Lepší moc než málo. Krev nevypadala opravdicky a efekty celkově byli jak z céčkového thrilleru. Nějak shrnutě: béčkový odvar Prokletého ostrova, Mlčení jehňátek a Sedm, které má své kouzlo, ale není nic extra.

Muž z oceli (2013)

Jak to pojmout?... I když jsme byli na Kryptoně jen chvíli, užíval jsem si to a ve 3D to byl tuplem zážitek. Zvuk ohromující a hudba mi silně dávala atmosféru Nolanova Batmana (Zimmer mě touto hudbou silně překvapil). Nolan (i když jako producent) se ve filmu poznal. Ta atmosféra, nádech temné stránky filmu, genialita, VŠE!!! Cavillovi jsem jako Supermanovi nevěřil, ale roli nakonec zvládl ohromě. Marvel má dnes výhodu, že si může riskovat a produkovat i dva filmy ročně, ale přiznejme si také, že sice menšina, ale i tak nejsou dokonalá. Na rozdíl DC mě snad krom Burtonova Batmana asi nijak nezklamalo. Doufám, že po úspěšné dvojce se konečně dočkáme Justice League (nejlépe i s Balem). Filmu jsem nevěřil - jedna z největších mých chyb! Perfektní hudba, režie, scénář, zvuk, kamera, atmosféra... Byl jsem nadšen a ohromen. PRVNÍ ZKUŠENOST SE SUPERMANEM DOPADÁ EXCELENTNĚ.

Jako za starejch časů (2012)

Musím uznat, že moje očekávání bylo v podstatě předčeno. Scénář mě překvapil, jelikož byl originální, úderný a překvapivý. I když hlavní postavy už mají hodně za sebou, z Walkena i Pacina byla stále cítit ta atmosféra, která mi vyhovovala a Arkin je sice krátce a krásně doplňoval. I když konec vypadá jasně... vše může být jinak.