Climax (2018)

To, že jde člověk do tanečního hororu je síla sama o sobě. Od toho zde máme vůbec nějaký ten nový styl filmu a nové vlny. Za mě ambiciózní počin, který v něčem občas je schopný překvapit i zaujmout, ale nevím, jestli jsem se neztrácel v rámci žánrů nebo tím, že tanec není zrovna moje doména, takže celkově vzato mě film tolik nezaujal. Rozhodně však zajímavý počin.

Banda - Série 3 (2022) (série)

Totální jízda, která svou bizarností, brutalitou a sílou opět předčí minulé série, co víc, oproti té druhé jde jasně vpřed. Jasně, někdy je to vyhnané do extrémů, ale velice snadno to pobaví tím, jak si to na nic nehraje a je to autentické. Totální fór jsou i camea různých hvězd. Navíc seriál dokázal napínat a strachovat se o hlavní postavy, protože víte, že se s tím moc nesere. I když případných obětí bylo v celku málo. Čtvrtá série bude povinností. A netrpělivě vyhlíženou.

Každá minuta života (2021)

Jako já tady tvůrcům nemůžu mít nic moc za zlé, Prostě ukázali realitu jaká je. To jestli je to správné nebo ne, už je na každém z nás. Za mě docela fascinující.

Top Gun: Maverick (2022)

Jeden z nejvíc feel good filmů, jaký za poslední roky uvidíte. Film se nezatěžuje nějakými kravinami okolo. Jde jasně kupředu s jednoduchou zápletkou, která je však zpracována tak precizně a učebnicově, že nejde pochybovat. I tak jedna z největších devíz filmu je OneRepublic, který dokázali popsat celý film v jedné scéně, kteří jdou ruku v ruce jako manželé Kurí-Sklodowský. I když ve filmu je trochu skepse k tomu, aby to bylo tak dobré, i přesto je málo částí, které by se mohli zdát jako nudné. I přesto, že by mohl příběh skončit o pár minut dřív, neprodlužovat to, a nějaké věci jsou předvídatelné, tak you ain´t worried about that right now. Prostě to funguje. Je to prostě pecka.

Naděje (2019)

Mě prostě tato onemocňovací tématika netankuje. Nevím proč, ale může se rozebírat krize, sociální vztahy, psychologie, cokoliv. Ale jak někdo má nějakou nemoc, na kterou velice pravděpodobně zkape, tak mě to v tom filmu vůbec nezaujme. Zvláště, když je to drama vážné jako projev japonského premiéra. Stejně jako Still Alice i zde nejsem prostě osloven.

Tenkrát podruhé (2019)

V roce vydání něco, co musel vidět každý. Propagace horem dolem. Skoro i pádem. Film je to roztomilý. Pochopíte v něm tu myšlenku, která se tam brouzdá skrze ty malé linky. Jenže několikrát je to zbytečně zamotané a to nemluvím o části k prvnímu bodu obratu, která je jedna z nejchaotičtějších jakou jsem za poslední roky viděl. I tak oceňuji určitou originalitu a něžnost příběhu.

Rituál (1973)

Je otázka, zda je to tím, že strach se v lidech tenkrát vyvolával jinak, ale v tom případě by byla otázka proč je takové Psycho i dnes dobré a strašidelné. Jasně, srovnávám zapomenutou hororovku s králem ve svém žánru, ale stejně. V tomto filmu najdete jasně děsivé a zvláštní momenty, ale stejně tak najdete naprosto směšné až k popukání. A to říkám jako zastánce starého dobrého hororu. Tady to prostě bylo v přešlapech. Tam, kde se mohlo více využít děsivosti a tomu podobných to mnohdy skončilo v slzách smíchu. Dokážu si představit, že kdyby se tohoto tématu dneska někdo chytil správně, tak by to byl asi rozporuplný, ale mnohem děsivější horor, který by naplnil potenciál. Ale kdo ví. Tohle se prostě nepovedlo.

Zrcadla ve tmě (2021)

Čím dál méně se asi musím dívat na hodnocení. Víc a víc mi dochází, že demokracie ve filmovém názoru nefunguje a lidi jsou občas mimo. Jasně, tohle je v něčem takový ukecaný film, černobílý, přesně všechny možné věci, co by člověku mohli vadit. Jenže ono je to dobrý. Funguje to. Vztahová věc, která je na české poměry v celku originální a zcela jasně funguje. Holý ví, co dělá. Víc takových "špatných" filmů poprosím.

Kam orli nelétají (1968)

Táhnoucí se film, který spíše jede linku atmosféry a občasné akce. To by nijak nevadilo. Zní to jako hezká inspirace pro hru Wolfenstein. Tam to asi splnilo účel. Jinak to docela drhne.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Hon na Vencu. Zrození Venci, ale Lenka si myslí, že to je Primavéra. Mišmas, který započal už někde u druhé série jednoduše pokračuje dál. Lid je spokojen už jenom protože vychází další díl trendové série, se kterou můžou pokecat s kamarády. To, že v ní je všechno posazeno na hlavu, dějí se věci zhola irelevantní a humor je na úrovni páté třídy nikomu nevadí. A to je kouzlo subjektivnosti. Já tomuhe seriálu prostě už nic nemůžu věřit. Postavy, které se vyrojí v jedné sérii a my máme hrozně oplakávat jejich konec. Postavy vydávající se přes půl planety, kde mají vyřešit problém z domova jako korona home office hadr. První díly se nesou v takové té klasické pubertální vizi. Důvod proč byla první série tak zajímavá bylo protože děti se chovali jako dospělý, protože měli více informací a řešili tím pádem problém hodný dospělých. Nyní jsou postavy skoro dospělé a naopak se chovají jako děti. V páté sérii je předpokládám bude někdo kojit a přebalovat. Když jsme už u té další série, tak to je tuplem výsměch jak Brno. Netflix hrozně propaguje ať se těšíme, že se naši hrdinové už nevrátí, ať připravujeme kapesňáře, ale pak pět minut před koncem se dozvíme, že vlastně joooo mimochodem jsme toho záporáka nezabili. Vidíme se za rok. Navíc záporák, který je hrozně wannabe vše jsem ovlivňoval od prvního dílu, pak tvůrcům došlo, že s první sérií neudělali úplný hovno a chtělo by to ty děcka u obrazovek víc pomilkovat, tak vymyslíme univerzum, kde záporák nikde nebude figurovat a jebneme ho o tři série později. Proč asi? Protože bratři piva značky Duff věděli holé hovno, že tam bude nějaký Venca vrásčitý jako vysezená devadesátníkova prdel. Duffíci ještě udělali ojeb na druhou, který jsem ještě neviděl. Vezmu plot twist z osmého dílu a jebnu ho znova do desátého, jakože to je novinka. Buď tohle a nebo si tvůrci o svých fanoušcích myslí, že mají stejný počet IQ jako mouchy kolem sloní řitě, protože asi nepochopili message z onoho osmého dílu. Mohli bychom pokračovat do nekonečna... kluk, který žije ve vizi, že asi její spakatúru líže jak precizně, že se mu nesvěří s tím, že chce zkusit turbo říznutý s pikem a odserete kluk, který žije zřejmě ve 14. století a protože hraje deskovou hru, tak ho musíme upálit. Jako prostě dramata a konflikty v seriálu na úrovni mateřské školky a dvacet dějových linek rozprsknutých po celé planetě pro nic za nic. Lets go. Už se nemůžu dočkat až tahle telenovela dostane sérii číslo 50. Pardon špatně jsem napsal nulu. 500 je správně.