Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbené filmy (8)

Star Wars: Síla se probouzí

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Když jsem viděl Force Awakens poprvé, tak jsem byl šíleně nahypeovaný a šíleně se mi to líbilo. Teď jsem se na to podíval znovu s tím, že možná ten hype mě tenkrát trochu ovlivnil, ale... Ne, i na podruhé se mi to šíleně líbilo. Tenhle film je hodně kontroverzní, ale nebudu brát ohledy na názory ostatní (respektuju kritiku ostatních, naposlouchal jsem se jí spousty, a i když hodně z toho respektuju a s něčím možná i trochu souhlasím, tak to stejně neovlivní můj pohled na film), a prostě napíšu, co si myslím a co cítím. Ten film je prostě bomba snad ve všech ohledech. Je vizuálně úchvatný, jednotlivé planety jsou zajímavé a nádherně natočené... Stejně jako jsou parádně natočený akční scény, kde je fakt na co koukat. Vše tak nějak působí nově, svěže a moderně, a to včetně příběhu, který má - vědomě, samozřejmě - hromadu paralel se starou trilogií. Nové postavy (které mají všechny jednoslabičná jména jako hrdinové původní trilogie) jsou mi taky všechny ohromně sympatičtí. Připomínají staré postavy (Lukea, Hana, Vadera...), ale zároveň přinášejí něco nového. Klaďasové jsou zajímaví a nový Darth Vader, Kylo Ren, sice nemá tak cool masku, ale je to pro mě taky zatraceně zajímavá postava, a to hlavně díky fenomenálnímu herci Adamu Driverovi. Tenhle film je prostě jízda, a to nejen díky nostalgii. Dokonalá fantasy-sci-fi-western-pohádková jízda. (10/10)

Joker

Joker (2019)

Tak tohohle Jokera na komiksových stránkách nepotkáte. Nejde jen o make up, ale o celkový charakter. Sice komiksovýho Jokera mám velmi rád, ale v tomto případě mně to vůbec nevadí, protože je tahle nová verze Jokera skvělá a fascinující. Phoenixův klaun je citlivý loser, kterého trápí mnoho psychických poruch (včetně nekontrolovaného smíchu), má rád komedii (i když sám není vtipný) a rád tancuje. I po dokončení přeměny v Jokera je impulzivní a nespřádá žádné velké ďábelské plány. Tolik k hlavní postavě. Samotný film je naprosto precizní záležitost. Úžasně natočené, napínavé, plné skvělých herců, drsné a občas se objeví i hodně černý humor... Je to taky hodně zaměřené na společenskou kritiku, ale pokud nejste sami psychouši, tak si z toho snad neodnesete, že máte jít zapalovat auta a střílet boháče v klaunské masce. Holt tak už to někdy u filmu bývá, že fandíte vraždícím psychopatům. Takže ani tohle nemám filmu za zlé. Pro mě je tohle ultimátní filmový zážitek, film v podstatě bez chyby. (10/10)

Králíček Jojo

Králíček Jojo (2019)

Neuvěřitelný mix dramatického lidského příběhu z druhé světové a bláznivé komedie. "Dramedie" není nic nového, ale nepamatuju si, jestli jsem vůbec kdy viděl něco v tomhle ohledu tak kvalitativně vyváženého (příběh je krásný a vtipy jsou boží) a tak rychle se proměnlivého - člověk ani nestačí utřít slzy a už se zase šíleně nahlas směje. Králíček Jojo je navíc úžasně natočený a herci jsou jeden lepší než druhý, dokonce i hlavní roztomilý kluk do filmu neuvěřitelně sedí a hrát umí. Naprostá paráda. Jeden z nejzajímavějších, nejvtipnějších... a nejlepších filmů o nacismu. (10/10)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Viděno asi počtvrté a je to pořád lepší a lepší. Pulp Fiction je samozřejmě dnes už kultovní záležitost, která je slavná super hláškami, originálním přeskakováním v ději, charismatickými herci a v neposlední řadě legendárním výběrem hudby. Jenže to ani není všechno na Tarantinově kousku, co si zaslouží uznání a pozornost! Například různé ty detaily odkazující na staré filmy. Nebo to, jak hrozně zvláštním způsobem Tarantino své postavy dělá zároveň nadpozemsky cool (chceme být jako oni) a zároveň jsou až ne-filmově realističtí a ze života - i ten nejdrsnější gangster ví, že by neměl naštvat chlápka s mrtvolou v kufru, kterého čeká unavená ženská po noční. Občas je čas na epické (falečné) citování Bible, občas na to být co nejdiplomatičtější a chválit chlápkovi od vedle jeho kafe. Překvapivá je i interakce mezi hlavní dvojkou, Vincentem a Julesem, kteří se neustále o něčem handrkují, na máločem se shodnou, dokonce Vincent má dost ve zvyku do "bad motherfuckera" Julese nebezpečně šít... A přesto si to všechno dokážou poměrně v klidu a racionálně vyříkat. Pulp Fiction je prostě klenot. A na rozdíl od jiných filmových mistrovských děl je Pulp Fiction taky zatraceně stylový a sledovatelný pro drtivou většinu lidí. Tomu se říká výhra. (10/10)

Kill Bill

Kill Bill (2003)

Kill Billa jsem měl vždycky rád, ale teprv teď jsem si ho pustil po letech celého znovu... a je to prostě láska na druhý pohled. Tarantino si řekl, že udělá poctu svým oblíbeným filmům a vzniklo tak něco, co sice mnohé jiné filmy připomíná, ale v jeho podání jde o něco nevídaného. Film má boží soundtrack, ve kterém zase Quentin vyhrabal ze všech možných koutů tu nejvíc cool hudbu, kterou nikdo předtím moc neznal, ale nyní díky síle těch písní a přesného zasazení do filmu jsou z nich nesmrtelné hity. Vizuál je úchvatný a plný vychytávek. Tarantino si ve filmu neskutečně hraje a je to opravdu podívaná. Dokonce i příběh je dost poutavý. Vůbec nevadí, že jeden z Tarantinových triků je skákání v čase, protože stejně jako u Pulp Fiction mu to zázračně vychází. Děj je srozumitelný a zábavný. Ve filmu je celá hromada působivých scén, ať už jsou akční nebo neakční. Herci i lidi za kamerou odvedli perfektní práci. To vše dokupy dělá z Kill Billa úchvatnou, svébytnou poctu akčním (obzvlášť asijským) béčkům. A jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. (10/10)

Reklama

Reklama