• Krátkometrážní

Glen, nebo Glenda (1953)

Jak ohodnotit neohodnitelné? Mohl bych být 100 000. člověk, který tento filmek rozebere. Prostě Ed chtěl mít ve filmu Belu, který se hodí pro horrorové scény, bohužel si nevšiml, že jeho film je žánrem úplně jinde. V polovině filmu se pak rozpoutá skutečná filmová orgie, kdy herectví jede na 350%, zemětřesení, filmové efekty, no prostě mazec. Já dávám jednu hvězdičku, jako protiváhu těch nemálo pětihvězd. Tento klenot můžete shlédnout i tady na youtube.

Atlas mraků (2012)

Filozofie díla - a domnívám se, že ta uchvacovala především, nepomíjeje dobré herecké výkony - mě minula, neboť pro mne je banální (to zní teda namyšleně). Rasismus považuju za debilitu, tuším, že homosexualita je přítěž vždy a všude, kanibalismu se zříkám dokud to nebude opravdu, ale opravdu nutné. Střídání časů a dějů mi problém nedělalo, jelikož tento způsob přednesu příběhů mi není cizí, nevím, jak bych film hodnotil, kdybych ho viděl v kině. Proč ne, Hanks opětně forrestovsky vždy a všude na svém místě, parádní byla linka neočínského borce a klonované servírky (ta je ze všech příběhů zdaleka nejlepší!), ale film mýho života to nebyl.

Sedm psychopatů (2012)

The Spanish have got bullfighting, the French have got cheese and the Irish have got alcoholism! Vskutku originální film, tak trochu parodující omšelá akční klišé. Billyho si prostě musíte tak trochu zamilovat, je to sice cvok, ale ve svý podstatě je to hodnej člověk. Walken má takovej obličej, že jeho role já málokdy zapomínám, a i tady stojí za to. A jsem docela Farrelův fanda, takže mě svojí postavou neustále ožralýho scénáristy zase udělal radost. Některé scény jsou prostě neskutečné, stejně tak jako někteří z psychopatů (hlavně těch které potkáme). A ve filmu neumře žádný zvíře. Zvířata ve filmech umírat nesměj, to můžou jen ženský.

Total Recall (2012)

S původním Arnieho filmem má společný snad jen jméno hlavního hrdiny a trojceckatou ženskou, která je tentokrát víc hezká než zrůdička. Jason Bourne v prostředí Blade Runnerovy budoucnosti - čekal jsem odkud vyleze ten sprostej maďar. Jinak poslední dobou standartní klišé agenta tak tajného, že to sám neví. Průměrný béčko, což je pro mě trochu zklamání, těšil jsem se, že bude Colin trochu zářit. Kate Beckinsale ovšem výborná potvora, takže ty tři hvězdičky - proč ne?

Iron Man 2 (2010)

Oproti jedničce je to hrozné. Nebavil jsem se. Film se zlepší až když uvidíme Scarlet v podprsence, a pak převlečenou masící řady bodyguardů, a konečná akce na závěr. Těch bezvadných hlášek z jedničky a posléze z Avengerů je tady jako šafránu, což tenhle film nechává rozvleklý, chladný a nudný.

Machete (2010)

...they fucked up with the wrong mexican! Komentáře "odpad!" mě nepřekvapují. Ano, toto je Céčko, nejhorší film. Už zpočátku zaujmou laciné triky, lehce debilní (až geniálně debilní) dialogy, klišé, čitelné postavy a za vlasy přitažená zápletka. Takový film jsem podle Planet Terror traileru čekal a dostal. Záporňáci maj pistole a kulomety, ženský kozy, Machete mačetu, sekačku, motyku nebo rotačák, všechno vybuchuje, všude spousta krve. První půlka filmu nehoráznej masakr, druhá půlka se už trochu vleče a nějak jsem si ji už neužil. Důvody proč vidět - natáčení v bazénu, charisma obrovskýho zjizvenýho mexikánce, Alba, Rodriguezová.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Plně se ztotožňuju s názorem Toma Hardyho. Poslední Stmívání (zapřísahám tě, Patizone! POSLEDNÍ!) je sice film prázdný jako upíří rakvička ve 2 ráno, ale aspoň nerozčílí, jako jeho předchůdci. Filmu dost prospělo, že Stewartová vyměnila své výrazy umírám - jsem zmatená, které jí vystačili na celý film, za trojici tichá nenávist - obavy - obavy s náznakem štěstí, tudíž ze zmatené chudinky se konečně stává také postava, ke které bych se já jako muž mohl také chovat s nějakou úctou. Dialogy - opět průšvih, někdy mi vůbec nedávaly logický smysl, Renesmee - no fuj to jsem se lekl. Na závěr filmu také vcelku příjemná akce, i když ta absence jakékoliv krve nechává iluzi souboje figurín a člověk nic neprožívá, nebojí se. Jinak nejvíc váleli Lautner (namakaná vlkodlačí superchůva), Dakota Fanning (blonďatá vládkyně bolesti... r-r-r) a Ashley Greene (ty krátký vlasy já prostě žeru). Celkově bych řekl, že za pár let by někdo měl udělat remake, Rodriguez nebo Tarantino, nebo někdo podobně vyšinutej, udělat z toho krvavou řežbu plnou sexu, nahejch koziček a tak. To by tomu prospělo jak sůl.

Robot a Frank (2012)

Příjemný film, u kterého jsem se nejednou pousmál. Kdo má dědečka, který se nerad přizpůsobuje novým technologiím, si určitě najde svoje. Také o tom, jaká je Alzheimer pakárna. A přes obrazovku se mihne také půvabná Liv Tylerová, sice krátce, ale přece.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Prostě občas se to sejde. Je vám trochu pod psa, máte problémy s nespavostí, pár věcí okolo se sype a kouknete se na nějakej film, začnete přemýšlet i sami o sobě a tak. Zcela neobjektivně plnej počet hvězdiček, protože prostě... Teenage film z prostředí americký střední, moc nechápu, že se tam ty lidi musej šikanovat tímhle způsobem, ale je to v každým filmu, tak začínám mít pocit, že je to asi pravda, což je smutný. Řeší se spousta věcí, homosexualita (Ezra Miller válí na plný kouličky, božíčku), holka co chodí se špatnejma klukama (Emma Watson - co si budem říkat, tak 80% lidí se na ten film koukne kvůli ní, stojí to za to, perfektní tanec i víc), příliš upnutá přítelkyně (Mae Whitman - "vadí mi, že jí furt musím sahat na prsa") a jeden kluk, kterej nikam nepatří, rád čte (v Americe jasnej outsider) a táhne si v hlavě malý smetiště a bez těch dvou by to s ním dopadlo špatně (dle mého skvělý výkon Logana Lermana). Za mě říkám "wow" a tvůrcům děkuju za zážitek. PS: Zapomněl jsem na scénu na LSD. Ta je taky boží. Mluvil jsem s támhletím stromem, ale byl to drak. Pak to byl zase strom a lhal mi. :D Občas jsem ke všemu chcípal smíchy.