• Krátkometrážní

Benga v záloze (2010)

Eva Mendes. A pak to bylo o policajtech. Zvláště ty brutální přešlapy byly luxusní (jedeme v autě pokrytém kokainem), scénka kdy se zabijou Rock s Jacksonem, bylo toho víc. Trochu mě překvapuje celkově nízké hodnocení, byť to nebylo nic extra.

Magnolia (1999)

Je to dobrej film. Fakt jako jo. Jenže na začátek si nadhodí míček, kterej vypadá, že poletí až do nebe, pak už jsem jen čekal, jak to zvládne, vzhledem k tomu, že se vlákénka příběhu vůbec nesetkávaly, byť uzlíky minulosti nepopírám. Když už jsem čekal, že konečně to začne lítat, že všechny postavy umřou v tragikomický křeči, nebo se všichni potkaj na pohřbu, nebo já nevím co, zbývalo do konce filmu ještě 45 minut (nekouknul jsem se na stopáž před začátkem filmu, a byla to velká chyba, hlavně kvůli tomu, že jsem si ho pustil v půl jedný v noci). Během těchto 45 minut se mohlo stát cokoliv. Žabí deux ex machina, spousta keců (byť oduševnělejch), a trocha romantiky ovšem prudce neuspokojila moji touhu po senzaci o půl čtvrté hodiny ranní. Škoda. PS: Čím víc amerických filmů jsem viděl, tím víc začínám mít pocit, že zneužívání dcer je tam asi národní sport nebo co. A mlátit v opilosti syny. Nic proti upozorňování na citlivý téma, ale už je to docela klišé.

Metrix - Legenda Hroznové Lhoty (2012) (amatérský film)

Považuji přímo za čest napsat jako první komentář k tomuto dokumentárnímu filmu. Myslím, že je skutečně na co se podívat, ať už legendu jménem Metrix znáte nebo ne. Chystam film. Dokumentární. Sám o sobě. Dle mého názoru se jedná o skutečně citlivou sondu aktuální generace. Dozvíme se nejen o Metrixovi, ale uvidíme základy break-dance (brejkařská hvězdica - čemu já nevim jestli to má teda přesný název, ale já tomu tak řikam), rapu, hip-hopu, beatboxu (Umbababáo umbababáó!) a vůbec o tom, co dneska mladé lidi baví. Na youtube můžete tento skvost najít tady: http://www.youtube.com/watch?v=JGDXZJ94raI, kde si taky můžete přečíst názory "hejtrs", kterých má Metrix možná víc než RYTMUS. Za mě rozhodně 1* [čti to jednička s hvězdičkou] za to, jak ukazuje, že dneska už každý může být svým způsobem celebrita, když má na to dost odvahy!

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Něco podobného se mi stalo jednou v takové malé zaplivané hospůdce v Český Lípě. Bohužel to bylo během prázdnin, kdy absolutně nedávám pozor na sled dnů a datum, takže záchodovým okýnkem jsem byl schopen vypozorovat pouze to, že je noc. Protáhnul jsem se skrz něj a odešel se domů vyspat. Bohužel v mé posteli už jsem spal já, tak jsem si ustlal na záchodě. Časovému paradoxu jsem se vyhnul, ráno mé druhé já zanadávalo před dveřmi a odešlo na brigádu, nicméně když jsem se pomačkaný vynořil z oné místnosti, matička moje stověžatá ze mě zrovna nadšená nebyla a podezřívala mě z nemírného pití alkoholu. Z toho časového skoku mi bylo tak blbě, že jsem si dal radši pracovní volno. Chápu, že tohle se vedle obřího mravence zdá jako prkotina, ale chvilkama jsem si dělal vrásky. A každej, kdo někdy spal s hlavou na míse mi dá za pravdu, že to není nic příjemnýho!

Kocour v botách (2011)

Mnohem lepší než třetí Shrek (na čtvrtého jsem neměl odvahu). Mělo to přiměřenou dávku vtipu, i trochu napínavý to bylo, nebylo to úplně konvenční. Asi byste mě přemluvili, abych další hvězdičku přidal.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Ach jo. Kéž bych uměl vypnout tu část, která odmítá ledovcovou loď a už naprosto její řiditelnost. Křečci a jejich statečný srdce super. Kryserka tady už dost pokulhává. Už to není pro mě, ale opravdu pro děti.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Žili byli, Jeníček a Mařenka, Mařenka byla hezká holka a Jeníček měl cukrovku a ROTAČÁK, pyčo! Dost mě mrzí, že Rennerovi nevybrali za partnerku nějakou hezčí holku, Pihla je podle mě trochu zplihlá, a Gemma podle mě randí s tím trollem - bigger is better! Kdo má rád kožený upnutý hadříky a nevadí mu naprostý voloviny jako automatická kuše a tak, tomu se to bude líbit. BBBBBBBBBBBBBBBBéčko.

S tvojí dcerou ne (1997) (divadelní záznam)

Už se těším, až to naši taky začnou razantně řešit! Kačka Hrachovcová měla impozantní pozadí :)

Živí mrtví (2010) (seriál)

Čumim na to, jen protože se učim, máme to v češtině, a je to přesně ten typ nenáročný zvukový kulisy, u který mi to jde docela dobře. Scénář každého dílu je vcelku stejný - ok, ok, někdo udělá něco iracionálního / zachová se přehnaně - no a zbytek dílu nebo ten další je co řešit! Trošku to oživila až Lauren Cohan ;) Mimochodem ještěže ty zombíci maj tak měkký lebky. Spousta věcí je na tomhle seriálu špatně. edit: Snižuju hodnocení, protože jsem viděl první dva díly čtvrtý série. Za 45 minut na obrazovce staly asi 3 věci, který bych se možná mohl dozvědět i z ukázek, příp. během 10 minut. Každý postavě neuvěřitelně trvá, než se vymáčkne, často prostě neodpoví na jednoduchou otázku, a místo toho dělá nějakou úplně nezáživnou manuální práci. Prostě z toho se otevírá kudla v kapse. Tušim, že si sice ještě nějakej díl pustím, ale už teď vím, že toho budu litovat. edit2: Lituju, lituju, lituju. edit3: Pozor, v půlce 4. sezony dojde k obratu, a 3 díly to bylo fakt super! No a pak to zase šlo do hajzlu.