Konkurs (1999)

Zahrávat si s lidmi se nevyplácí, jak MOŽNÁ na vlastní kůži zjistil hlavní hrdina tohoto filmu. Vnímat ostatní lidi jako zboží se také nevyplácí, protože každý člověk má svůj osud a historii, a nikdy nevíte, co odkryjete a co na vás zaútočí. Finále filmu představuje dvě odlišná rozuzlení, naprosto a hrůzně protikladná. Je lepší zůstat u toho, že to dopadlo dobře, a tu horší variantu vnímat jako odstrašující příklad :)

Výměna (2008)

Dalo se to ale herecké výkony klasický hollywoodsky špatné a jaksi nedomrle, ale ocenuji, že minimum doplnkove hudby. Ale téma zajímavé! Asi jediný co se dalo ve Student busu :)

Bouře nad Asií (1928)

Shlédnuto v Brně Kině Art za živého doprovodu skupiny Pierre Richard Core, která předvedla úžasný výkon, v podstatě improvizační. Bez této pozaďové hudby bych si film jistě tolik neužila. A měla jsem to štěstí užít si přibližně 120-minutovou verzi snímku - och! Tedy na rok 1928 - všechna čest!

Příběh lesa (2015)

Na filmovém plátně působivé obrazy ze života lesa. Chvílemi trochu tendenční a patetické, ale smutnou realitu egoistické nadvlády člověka nad přírodou zobrazuje pravdivě

Přežijí jen milenci (2013)

Musím uznat, že jemnost tohoto filmu mě opravdu vzala. Opravdu poskrovnu slov, impozantní obrazy, a výborná hudba. Děj takový nijaký, ale vůbec nevadí. Poklidný film, který jsem si rozdělila do 3 večerů, o to prodlouženější dojem. Velkou roli hrají vizuály hlavních postav.

Japonsko (2002)

Film má úžasnou práci s kamerou, pomalé promyšlené scény, které řeknou více než tisíc slov. Člověk má pocit, že se nic neděje, a najednou bum! Buď mu něco dojde, nebo se stane něco fakt haluzovýho. Asi nad filmem budu ještě dlouho přemýšlet, minimálně než usnu... :) Asi by stálo za to shlédnout ještě jednou, nejlépe v kině.

127 hodin (2010)

Herecký výkon Jamese Franca! A samozřejmě rozuzlení situace! Velmi živelný a do nitra se zabodávající film. Jasný! Dám si pozor, mami! :)

Tři opice (2008)

Atmosféra mezi třemi lidmi, že by se dala krájet. "Opice" jsou osoby, které jsou příliš poddajné a poskakují kolem jiného a nechají se jim ovládat. Nejvíc psycho ty dlouhé scény, kdy čekáte, co udělá ta druhá osoba, na kterou kamera zrovna zamířená není! Výborné herecké obsazení. Nádherná poslední scéna.

Tenkrát v Anatolii (2011)

Kde začíná a končí lidskost v policejním vyšetřování? Kriminalistická etika v rozporu s náročností povolání. Je život a smrt, živí a mrtví, a někde mezi tím se pohybují kriminalisté. Není to povolání hodné spíše dokonalé superinteligentní klidné a empatické bytosti než člověka?

Moje malá sestra (2015)

Film o poruchách příjmu potravy trošku jinak - z pohledu asi 12-leté dívky, která pozoruje vývoj poruchy u své sestry. Film není nijak výjimečný, ale pokud diváka tato problematika zajímá, zcela jistě jej film bavit bude. Herecké výkony dívek dle mě velmi dobré. Bez dokreslující hudby (pozitivum pro mě).