Mädchen mit den gelben Strümpfen, Das (2008)

Asi to nějaký smysl má, ale hodně hluboký. Asi tak hluboký, že se téměř nedá postihnout. Asi ho chápe jen ta divná mařka, o které to celé je. A všem chlapům přeju, ať takovou nikdy nepotkají... Vlastně i ženským... (autor komentáře je žena:).

Zlomené květiny (2005)

Kouzelně zpomalený Bill v kouzelně zpomalených scénách, které velmi pomáhají aspoň na chvíli se plně vcítit do právě probíhající reality (ve filmu:). Z filmu nic jednoznačného nevyplývá a nechává na divákovi, co si z toho odnese. Neprobíhají tu žádné zavedené klišé a dějové smyčky. Film se táhne v jakési stejné rovině, stejně jako život... Velmi zajímavá práce s hudbou!!

Přízrak svobody (1974)

Wow, jakto že jsem Bunuela objevila až teď? Velmi delikátní humor, tvářící se, že je jen divná realita. Chvíli mi trvalo, než jsem úplně prokoukla jak to autor myslel a seznávám, že je to lehce geniální. Už se nemůžu dočkat až uvidím jeho další filmy!

Zakázaná zóna (2010)

Mám ráda filmy, které působí jako realita. Nekoná se tu klasická dějová linka jak u většiny hollywoodských (apod.) filmů. Film prostě plyne, stejně jako plyne život. Uprostřed něčeho začal a uprostřed něčeho končí. Ale je fakt, že Troll Hunters byl nesrovnatelně lepší. Tady si tvůrci tolik nevyhráli s grafikou, opakoval se stále jen 1 ufoun. A docela dobře udělané napínavé scény. (váhám mezi 3 a 4*)

Soudcova noc (1983)

Na tomto filmu mě zaujalo hlavně morální dilema soudců, právníků atd. Prosazovat právo (paragrafy, odosobněná fakta) či spravedlnost týkající se konkrétních lidí. Obě misky vah jsou tu podány v pozitivním i negativním světle a každou chvíli se přikláníte k té či oné. A po skončení filmu si stejně nejste jisti, která ze stran je vlastně ta lepší. Opravdu zajímavá problematika, jejíž řešení asi neexistuje.

Only Fools and Horses.... (1981) (seriál)

Zatím jsem viděla první díl a popravdě mě to moc nepobavilo. Jakože je to takový oldschoolový pravý anglický seriál, ale už jsem viděla jiné (Father Ted, Young Ones), které mě zaujaly víc. Ale uvidím až kápnu na další díly... Ten první mi připadal, že se tam furt někdo jen hádá a ani to není vtipný.

Další patro (2008)

Nebude on Villeneuve vegetarián? A jedlíky masa posílá rovnou do nejhlubších pekel:) Ale to je můj výklad... Jinak opravdu výborně vystavěná atmosféra, temná, nepředvídatelná... Škoda že je to tak krátké.

Profesore, jdete pozdě! (1986)

Klasická cleesovská podívaná se všemi jeho výbornými xichty, vzdechy a urážkami všech okolo. Skvělá odpočinková věc po namáhavém dni. Váhala jsem mezi 3 a 4*, je to tak mezi.

Slepota (2008)

Skvělé herecké obsazení, samí moji oblíbení herci. Normálně si vůbec neuvědomujeme, jak důležitý je pro nás zrak a jen jeho ztráta by znamenala zkázu lidstva - morální, fyzickou, psychickou. Je to sonda pokoušející se popsat jak by mohly události probíhat, kdyby lidé náhle slepli a čeho všeho by byli schopni. Nemohu to srovnávat s ostatními postapokalyptickými filmy, protože tento je prostě jiný. Úžasná kamera, úžasné herecké výkony a úžasný scénář. Film mě na 2 hodiny upoutal na polštáři a do poslední minuty mě téměř nenechal vydechnout...

Father Ted (1995) (seriál)

Dokonalé! Všechny 3 série jsem sjela za jeden víkend a absolutně mě to uchvátilo svým "pure" anglickým černo-ironickým humorem, vtipnými hereckými výkony a tím, že se to nebojí píchnout do žhavého (náboženství...). A pokaždé mě dostal Father Jack, asi nejnechutněji (v pozitivním smyslu:)) provedená seriálová role, ale absolutně nemá chybu. Pozn.: Father Dougal = Moss z IT Crowd (ale je zajímavé vidět v podobné roli dva odlišné herce).