Žena v černém (2012)

(přestože mi celkový dojem z filmu kazily otravné puberťačky, které zajímal jen jejich Harry Potter a zbytek filmu měly u zadnice a rušily) jsem ráda že jsem si tento film užila v kině a neodbyla ho doma v obýváku, protože zvukové efekty byly luxusní.Velmi ponuré a mrazivé prostředí s ještě mrazivějším tajemstvím, neúnavná hra kočky s myší a výborně načasované a nečekané lekačky vám připraví podívanou, ze které budete mít týden špatné sny ...dá se říct, že v druhé polovině filmu nebyl čas se nadechnout :) mile mě nakonec překvapil i Harry, který nám zmužněl a celkem obstojně se zhostil svojí role pokořitele zla ( jak uspěl se podívejte sami). i když konec filmu se dal tušit, přesto to byl zajímavě vykonstruovaný závěr. co dodat, moje duchařská duše je nadšena a mile překvapena, konečně po dlouhé době film, jemuž se nebojím dát plnou palbu, kterou si právem zaslouží. PS : ten barák kupuju...

Hranice smrti (2007)

partička mladých kriminálníků se na útěku před zákonem ubytuje v romantickém rodinném hotýlku Hewittových s ubytováním v prasečích chlívcích.v ceně přírodní brouzdaliště a trocha toho mučení, pro ženy i trocha romantického dobrodružství :)teď vážně- kříženec Texaského masakru(po evropsku), Hory mají oči ( a Nekonečného příběhu ....:-) ) , jen trochu hůř natočené( no... Francie).Pro mě za mě bych to usekla už v první třetině, na konci mi totiž stejně připadalo, že sleduju už tak třetí film po sobě.Jen mi vrtá hlavou, proč děda führer, tolik si zakládajíc na čisté rase, v rodině neměl skoro žádného blonďáka s modrýma očima a ještě se radoval, že mu do rodiny přibyla mulatka :)no nic, budu dneska nemálo benevolentní a přidělím dvě hvězdy.

Hostel III (2011)

bez atmosféry, bez napětí, bez nápadu, komediální konec....alespoň ten pocit zhnusení, jak by člověk od hostelu čekal...škoda komentovat.jednu hvězdu za ucházejícího borce, kterej se s tím až tak nes*al.

Červená Karkulka (2011)

víc než dvě hvězdy nemůžu dát. chtěla jsem, to ano.... za hezky vykreslené , propracované a působivé tajemné prostředí vesnice a ještě tajemnějšího lesa, ale to je asi tak všechno.... hvězdu navíc stáhla nesympatická červená coura, zmítaná mezi dvěma "muži "- jedním přihřátějším než druhým a na můj vkus zbytečné erotické scény, které by snad v USA dokázali narvat i do pohádky O třech prasátkách. .. Jediné další plus vidím v tom, že se jim alespoň u mě podařilo v průběhu filmu vzbudit podezření skoro na každého z vesnice, na takovou záhadu by byla i Jessica Fletcherová krátká.... Co říct- pustila jsem, viděla jsem, vydržela jsem...stačilo mi, rychle zapomenu.

Primal (2010)

když odmyslím druhou polovinu, která nepříjemně zapáchala vetřelcem a ruinama a kdy se neschopná klaustrofobní pipka náhle proměnila ve vraždící pomstychtivé monstrum a zničehonic lehce zamordovala všechny ty zlé ošklivé věci...docela dobrej kousek :-) možná proto, že jsem od toho moc nečekala, jsem byla docela mile překvapena kamerou, prostředím, uvěřitelnými hereckými výkony, námětem,....ale jak říkám, od druhé poloviny jako by došly myšlenky i peníze na honoráře, na efekty,...i když jsem z toho rozpačitá, film je to koukatelný a tři hvězdy si snad zaslouží... a na Austrálii vlastně fakt HODNĚ dobrý ;-)

Kazatel (2011)

jakožto skalní uctívač Falloutu a všech postapokalyptických výjevů jsem si v tomto filmu přišla na své a byla to pro mě mlsačka od začátku do konce. paráda. jsem nadšená. tu poslední hvězdu nedám za hlavního hrdinu, který už mi zkazil jednou požitek z Legie a kterého bych nechala radši u Kobry11, kam se svým zjevem patří. tenhle film si podle mě zasloužil lepší obsazení. ..Nicméně ani to mi nezkazilo moje nadšení a čert vem i nějaké romantické klišoidní zátiší, pro mě šlo o tu podívanou- a ta stála za to :-)

Úsvit mrtvých (2004)

jeden z mých nejoblíbenějších zombie filmů . jestli si nějak představuju zombie záplavu naší civilizace, tak takhle :) boj o zbytky života se skupinkou více-méně pošahaných neznámých lidí v nákupním centru obklopeném krvežíznivými nemrtvými, kteří se nemotají jako vítr v bedně, ale jsou příjemně svižní a nebezpeční, jak je mám nejradši :) k tomu pár vtípků, vcelku sympatická partička, zbytečně melodramatické rozloučení na molu, a konec, který říká, že už nikdy nic nebude jako dřív...co dodat, prostě parádní podívaná.rozhodně doporučuji.

Lesy (2006)

musím přiznat, že až do druhé poloviny jsem vážně uvažovala nad 4* , nicméně to, jak film ve druhé části neuvěřitelně zabředl a začal se táhnout jak sopel ...mě trochu rozmrzelo, protože film si držel příjemnou tajemnou atmosféru téměř celou dobu a je velká škoda, že toho potenciálu děsivého mrazení úplně nevyužil. přesto hodnotím jako poměrně povedený snímek , na pochmurné zimní večery ideál :-) Jo a vážně začínám uvažovat nad tím, že přestanu číst hodnocení filmů než si je pustím, protože pak čekám zázraky a jsem většinou zklamaná ...

Tajemství starého hotelu (2011)

tak pri tomhle hororu si okousete vsechny nehty. prestoze se prevazna vetsina filmu soustredila na vykresleni charakteru postav a mista(pomerne vtipnym a propracovanym zpusobem, takze se nenudite) - az jsem si chvilemi rikala, ze bych unesla trochu vic straseni...v posledni tretine jsem uz vedela, ze to bylo dobre, protoze vetsi davku hruzy bych uz asi nesnesla:-Dzbytecne se nemrhalo duchy, o to byli desivejsi.k tomu vcelku smysluplne dialogy, zajimavy namet, sympaticka hrdinka, troska humoru, notna davka hruzy ,...- dala bych za to vse rada i 5*,ale musim dat 4 , protoze ten film si zaslouzil lepsi konec! ale jinak pro me jeden z nejpusobivejsich hororu minuleho roku. PS: J*A*S*M - infarkt... to ti nedaruju......:-S :-D

Domov snů (2010)

mozna tomu ubralo to, ze jsem to sledovala v originale s titulkama....a ten jazyk je fakt po delsi dobe neposlouchatelnej...:-) zadna slava, film me zaujal jen v pasazich, kdy se vydala na sve vrazedne toulky. zbytek byl nezajimavy a nudny.