Interview (2014)

Po příšerné apokalypse, ze které se mi chce plakat ještě teď, jsou moji oblíbenci zpět. V novém a tradičním kabátě, jenž je mi daleko přijatelnější než dřív. Promyšlený, neodfláknutý, vtipný a vcelku inteligentní film. Spousta gagů a vtipných scének v dokonalém ději. Jamesovo herecké vystoupení je precizní. Zahrát dobře pitomce, není úplně snadné. Přepálená fekální komedie s vyvrcholením v Kimově zadku !

Kingsman: Tajná služba (2014)

Trošku přehnané a předem jasně nalajnované. Idea filmu je originální. Vcelku slušná akční komedie u které asi nezapomenu na skvělou práci s kamerou. Ubral bych "frajeřinu" od většiny zúčastněných a snímek by byl podle mě mnohem lepší. Zhruba takový film jsem od Vaughna čekal. Bavilo.

Na hraně zítřka (2014)

Na doporučení snad každého jsem se k tomu dílu dostal i já. Díky obrovskému hypu, který kolem filmu je jsem byl ve velkém očekávání. Ano, je to paráda, skvělá idea filmu, všemi dobře zahrané, ale zas taková bomba to dle mého názoru není. Mimozemská rasa dost připomíná "chobotničky" z Matrixu. Tom Cruise je stejně otravný jako v každém jiném filmu. Pardon, ale já ho prostě rád nemám. Doufal jsem, že konec roku 2014 přinese něco co mě odpálí do kinematografického nebe, bohužel ani tohle rozhodně nezabralo. Po zklamání ze zimzelé stále čekám. Snad mi vše vynahradí aktuální nolanovka.

Naše krev je Sparta (2014) (TV film)

Velmi vydařený a zajímavý dokument, který je vhodný pro všechny věkové kategorie. Za necelou hodinku zjistíme vše o fotbalové Spartě, plus jako bonus dostaneme pár informačních sekvencí i z hokejového bratra. Pro mě jako pro zarytého sparťana velmi poutavé a záživné téma. Myslím, že tohle si Spartička zasloužila. ACS !

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Bohužel zklamání. Jim je můj největší oblíbenec a nebýt jeho, asi bych se na to nedíval. S prvním dílem se to nedá vůbec srovnat. Spousta vtipů se tu okopírovala právě z minulého snímku. To je podle mě hodně špatně. Gagy nejsou tak vtipné. Herci to hrají dobře, je vidět, že je to baví, bohužel už ale asi ne tak jako první díl. Očekával jsem mnohem více. Hlavně i díky hodnocení. Místy pár vtipných scén, slabé hlášky, vrásčité obličeje a jednoduchý děj. Průměrná road-movie, která byla vcelku zbytečná.

Sex Tape (2014)

Před pár dny jsem to shlédnul na HBO a byl jsem dost znechucen. Naprosto nudná a neoriginální "komedie", která mě nijak neoslovila. Popravdě ani nevím, proč jsem to celé shlédnul. Vlastně vím, kvůli Cameron. Já tu ženskou zbožňuju, ale tady to ani ona nezachránila. Měla tu pár dobrých scén, ale nic co by stálo za větší zmínku. Snad se příště polepší, protože tohle je opravdu nuda.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Skvělá komiksovina. Frank Miller, dokázal dostat na papír vynikající tématiku a k tomu všemu ji luxusně vykreslit. Chápu proč poté je možné získat tak skvělé filmové dílo. Originalita u SC je vážně jedinečná. Film jsem viděl ve fullHD a musím říct, že je to neuvěřitelný audiovizuální orgasmus. Dějově je to o něco slabší než Město hříchu, přesto stále velmi skvostné. Bohužel to má velký háček, málo se snímek věnuje postavám. Jednička sršela jedinečným vykreslením postav, což zde chybí. Pro mě tedy mínus. Ovšem plusy jsou za herecké výkony a animaci. Dalo by se to zvládnout lépe.

Strážci Galaxie (2014)

Zhlédnuto v kině. Na tento nový Marvelovský blockbuster jsem byl hodně zvědavý. Po prvotním hypu jsem očekával trochu úpadek, který nepřišel a tak jsem se vydal do kina. Prvních pár minut minut, mi přišlo lehce slabších, (tento pocit po dalších shlédnutích rozhodně nepřetrvává, ba naopak - začátek mi přijde skvělý). Přesto po této slabší chvilce, přišla sekvence kvalitních vtipů (některé opravdu trhaly bránice) a spousta akce. Zápletka je vynikající. No a pětice prapodivných hrdinů ?! TOP . Místy to dost připomíná star wars, s čímž jsem absolutně neměl problém. Celé to dokonale kompletuje oldschoolový soundtrack, který mě neuvěřitelně bavil.Díky všem kladům je to comicsový strop, jenž jsem si představoval. Za mě jasných 5. Dokonalé!

Transformers: Zánik (2014)

Zhlédnuto v kině. Michael Bay už by se na to měl vykašlat. Ve své podstatě by si měli už Transformeři sbalit svých pět švestek a na plátna se nevracet. Pravděpodobně poprvé v kině, jsem byl vážně nuděn do takové míry, že jsem si říkal, zda by nebylo lepší odejít. Snímek je stejný jako jeho dva poslední předchůdci. Neuvěřitelně moc akce, ale až tolik, že už se člověk skoro modlí, aby byl konec. Efekty jsou opět skvělé, ale ani ty to nezachrání. Tohle je opravdu leda pro to otupělé US obecenstvo, jelikož je tu i velká spousta scén, které na základě předchozích dílů, absolutně nedávají smysl. Herecké obsazení je taktéž slabé. Pro mě vcelku zbytečný film. Plus jsou tedy efekty a nové "postavy" v podobě dinobotů.

Úsvit planety opic (2014)

Zhlédnuto v kině Ano, ano, ano!! Na tento snímek jsem se opravdu moc těšil a jsem šťastný, že ne zbytečně. Dostalo se mi přesně toho, co jsem očekával. Po zrození jsem byl nadšený, že bude pokračování, jelikož to bylo fenomenální. Ovšem panovala ve mě lehká obava, že další snímek s Caesarem by už takový být nemusel. Přesto opak je pravdou, Úsvit planety opic je stejně jako jeho předchůdce bezchybný (popravdě, všiml jsem si jedné, ale ta je zanedbatelná). Od prvních minut mě film vtáhl a po celou dobu jsem ho hltal. Perfektně propracovaný děj, precizní dialogy a spousta akce střídajíc srdceryvné okamžiky. Za mě bez rozmýšlení 5*****. Nemohu se již teď dočkat závěrečného finále.