• Krátkometrážní

Zlo si umí počkat (2023)

Zhruba do poloviny mi to vyráželo dech, nic jsem o tom nevěděl a netušil jsem co čekat, ale tak pěkně podané násilí jsem rozhodně nečekal. Velké plus, že se tu nešetří ani děti. Jen lore kolem Hniloby bylo na můj vkus až moc over the top a ke konci to vyprávěním ztrácelo dech a člověk byl chvilkama i zmaten, proč se určité věci dějí a proč se 90% postav chová jak dement. Chvilku jsem uvažoval nad 3*, ale za ty vynikající masky a chvilkama mrazivou atmosféru musím dát 4* a.k.a 70% Edit: Už mi to dává smysl, režisér natočil i super Terrified!

ONEMANSHOW: The Movie (2023) odpad!

Samolibá hoňka nejprofláklejšího cápka v republice byla kvalitní asi jako moje strava. Vždycky z ní totiž bude hovno. Stejně jako s tímhle. Odpad

Kdo přežije v ráji (2023) (pořad) odpad!

Jestli tohle někoho baví, tak je retard. Jako soutěžící.

Krotitelé duchů II (1989)

Srdeční a nostalgická záležitost. Poprvé jsem to viděl asi v pěti letech a hned co jsem začal rozumět mluvenému slovu v televizi (asi těžko někdo z nás věděl v 5ti letech co je to proton pack a podobný věci), tak jsem jel reprízy na VHSce až do zblbnutí. A vydrželo mi to do teď, jen už mi to stačí jednou ročně. Jeden z filmů, který už nikdy ze života nevymažu. 5* a.k.a 95%

Strážci - Watchmen (2009)

Vedle Dark Knight a Logan je tohle můj třetí nejoblíbenější komiksovej film. Jasně, třeba Endgame je technicky lepší, i dle mého hodnocení, ale je to součást ságy a sám by ten film neobstál. Naopak DK, Logan a tenhle Snyderův masterpiece obstojí i v samotném vyprávění bez větší znalosti celého universa. Je to takový, jak sliboval komiks a do jisté míry tomu hodně pomohl Snyderův eye candy styl natáčení. Pamatuju si, jak mi ten film na první shlédnutí odjebal dekel a odjebává mi ho i teď po letech. Čiší z toho noirovsky depresivní vibe a to mám rád, do toho Rorschachův monolog o smrti Komedianta, MCHR soundtrack, já nemám co víc chtít od toho. A penis Dr. Manhattana! 5* a.k.a 95%

Příběh rytíře (2001)

Moje první velký setkání s Ledgerem a Bettanym a hned to nejlepší co měli v rukávu. Středověk s moderními prvky je fajn, hodně tomu pomáhá režisérova zručnost a cit pro vyprávění. Ledger je tu mega sympoš a člověk té jejich bandě prostě musí fandit. Bettany jako básnický uvaděč je super. Technická zručnost zmíněna již byla, však hudební podmaz je také skvostný až běda. Smím-li smělý býti, tak 5* a.k.a 95%

Nespoutaný Django (2012)

Pro mě nejlepší Tarantino celkově, protože mám rád divokej západ, negry na koni, ostřílený zubaře, Ku Klux Klanovskýho Jonah Hilla, špinavýho Gogginse a protivnýho Jacksona. Co postava, to herecký zlato a trefa v castingu. Humor krajně nevhodný, téma otrokářství fajn a provedení čistě Tarantinovský. Poslední hodina filmu je čistý peklo v dobrým slova smyslu. Nedává to v hodně věcech smysl, ale já to miluju. 5* a.k.a 95%

Rec 2 (2009)

Za mě nejlepší díl série REC hlavně díky tomu, že se vysvětluje původ nákazy (posedlost démonem). To je pro mě twist jako blázen a tím, že jsem větší fanda satanáše než oživlých mrtvol, je to pro mě šílený GP i přes to, že to až tak kvalitní horor/film není a konec je trochu mimo, ale i tak je to pro mě za velkých 5* a.k.a 90%

Česká soda (1993) (seriál)

Satirická sbírka skečů, gagů, stupidit a over the top humoru. Což je super, v devadesátkách byla v Č(S)R ještě sranda, teď je to jen teplej vejvar. Tohle by se mělo zapsat jako kulturní zlato, i když by to o nás mnoho vypovídalo. Dobrý večer Vám kteří právě obědváte... 5* a.k.a 95%

Přátelé (1994) (seriál)

Tady není o čem. Buď Vám to sedne nebo ne, nic mezi tím. Samozřejmě to má silnější a slabší díly, resp. řady, ale neznám tak dlouhý seriál, co by měl každou řadu vyjímečnou. Prostě není. Pravděpodobně jsem viděl všechny díly a prošel si jistou oblibou charakterů. Z žen jsou mi všechny u prdele (i bradavky Aniston v mnoha dílech), z chlapů mi nesedl Joey a jeho stupidita, ovšem Chandler a Ross, to je jiná, jak postavami, tak jak je hráli. 5* a.k.a 90%