• Krátkometrážní

Godzilla II Král monster (2019)

Za mě o něco slabší než první díl, ale zase s o to napěchovanější přehlednou akcí mezi titány. Svět se změnil po objevení Godzilly a snaží se vymyslet způsob jak s monstry žít nebo jak je zničit. Jednička taky neoplývala bůh ví jakým scénářem, ale tady už je přímo do očí bijící, že se nikdo extra nenamáhal s kvalitou. Ale hej, budiž, je to film, kde se bijou obrovský ještěrky, tak fuck it. Technicky je to někde mezi špičkou a katastrofou. V jednu chvíli probíhá destrukce města kvůli bitce dvou titánů a je to pastva pro oči, jenže v druhou chvíli jedno z monster mávne křídly, všude se zvedne prach a tlaková vlna se šíří vstříc lidem, co mají otevřenou hubu dokořán a nemá na ně vlna a ani prach sebemenší vliv. Technickej vrchol filmu byl v leteckém boji monstra a stíhaček. Dalším plusem byla fyzika monster. Když mávlo křídly, bylo to vidět, když letělo nad městem, bylo to vidět. Na druhou stranu zase když Godzilla dupla, na lidi kolem to nemělo efekt, což na jednu stranu chápu, lidi by ve filmu pořád padali a nic by se nedělo ale i tak, škoda. Velkým a myslím, že nejvetším plusem, byla monstra. Godzilla, Mothra, Rodan a King Ghidorah. Godzilla sama o sobě ok. Rodan měl svůj highlight v leteckých bitvách. King Ghidorah byl nejslabší ze všech a od největšího rivala Godzilly bych čekal víc. Nejvíc mi ale k srdíčku přirostla Mothra. Nádherně vymodelovaná gigantická můra vypadala skvěle a to prosím tyhle hmyzí okřídlený kundy nemusím. Ve výsledku fajn film, v kině bych si ho ale užil mnohem víc. Tady je to jen mnoho chyb a míň kvality. Ale hej, kde jinde uvidíš jak se mlátí můra s pterodaktylem a ještěrka s drakem? Když jsou přitom velcí jak hajzl. Těším se na Kong v Godzilla. 4* a.k.a 80%

Banda - Karty jsou rozdaný (2019) (epizoda)

Zapojení superhrdinů do moderní zkažené doby byznysu je cool, troubové (Hughie a Starlight) v hlavních rolích, fajn eRko, super Karl Urban a sympatickej soundtrack. První díl nadchnul, očekávám minimálně držení laťky.

Banda (2019) (seriál)

Ve výsledku cool seriál s cool postavama, wtf akce, psychopatičtí a narušení superhrdinové, solidní twisty u konce. Kvalita u konce zakolísala, ale celkově v pohodě seriál, kterej nadchnul originálním pojetím toho jak by vypadal svět, kdyby superhrdinové existovali v dnešní pojebané době facebooků, instagramů, marketingových manipulací, byznysu a peněz. Herecky to tahá Urban a Starr. Za mě dobrý. Víc než dobrý. 4* a.k.a 80% ps: Po třetí sérii zvedám na 5* a.k.a 90%. A Marvel může jít se svými seriály do píči.

The Haunting (2018) (seriál)

Po osmi skvělých epizodách propad na dno. Krásný příklad toho, jak horor upadal a stal se z něj ucajdaný a ubrečený mrzák. 3* a.k.a 50% za poslední zkurvenou epizodu, která mi zničila fajn seriál.

The Haunting - Skličující ticho (2018) (epizoda)

Jedno z nejhorších zakončení co jsem mohl čekat. Celkem solidní zklamání na to, že si to po nějakých osm dílů drželo solidní tempo, tajemnou atmosféru a pro mě nepředstavitelné finále. No a ve výsledku je to rádoby smutná patlanina typu první série AHS, jen bez solidního twistu. Horor během lusknutí prstů zmizel a nastoupila pachuť tuctového patosu. Čekal jsem finále nacpaný strachem a solidním twistem, dostal jsem břečku citů od postav, který to neprodaly ani za mák. Zklamání a pokud se v podobném duchu ponese i druhá série, tak doprdele s ní.

The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

Technicky skvělej díl. Pohyby kamerou a neviditelný střihy tomu daly hodně. Ale nějak se mi nelíbí kam to celý směřuje.

The Haunting - Jak Steven viděl ducha (2018) (epizoda)

Hutná atmosféra, hromada cliché co jsou v každém druhém hororu (well, tady ale fungují), různorodé postavy, pro mě lákavá témata a originální prvky (bez lekaček, které k tomu ale směřují). Tušil jsem, že to bude dobrý ale taky tuším, že kvalita půjde dolů. První díl navnadil.

One Punch Man - Season 2 (2019) (série)

Mnohem slabší než první série. Saitama je úplně mimo a dopředu se cpe zbytečně moc nezajímavých postav. Garo si to prakticky krade pro sebe. Za normálních okolností průměr, ale jedinej, poslední a nejepičtější punch to nahecoval.

One Punch Man (2015) (seriál)

Nadšeně čekám na třetí sérii, která dorazí snad dřív než mi začne Alzheimer. 5* a.k.a 90%

Epidemie (2018)

Technicky ok, záběry z terénu a ,,herecký” reakce uvěřítelný. Záběry ve studiu a ,,herecký” reakce katastrofální. Legenda působivá, ale výpovědní hodnota dokumentu nulová. Atmosféru to nějakou mělo, ale to má každej les ve tmě. 3* a.k.a 45%