Rychle a zběsile 7 (2015)

Ách jo. Co se to vlastně stalo? Vtip zmizel, už to není ani o autech. V pátém a šestém díle to bylo podobné ale bylo tam alespoň něco co tomu filmu dávalo šmrnc ale sedmý díl je z jiného světa. Není to o autech. Není to vlastně skoro ani regulérní akční film a žánr sci-fi se klepe strachy co tu má za nástupce. Jo člověk to zkoukne a není přímo zklamaný, tedy pokud není fanoušek původní série. Řekl bych, že Rychle a zběsile 8 se bude odehrávat na orbitě, někde poblíž ISS a závodit budou s meteory.

Jurský svět (2015)

Tak to měl být velký večer, velká předpremiéra, velká událost. No těšil sem se jak dítě na bonpari. Jenže jedna z věcí co mne napadla po východu z kinosálu byla: "štěstí, že jsem ty lístky neplatil já". Pokud se odvážně pustí do pokračování nečeho tak velkolepého, tak musí tvůrci počítat s tím, že se musí držet určitých pravidel a ne si dělat co se jim zlíbí. Za mne určitě nejhorší ze všech dílů. Napětí úplně vymizelo, půlka filmu byla celkem jen taková předehra, což bych klidně odpustil kdyby druhá půlka bylo napětím prosáklý celý sál, což bohužel nebyl a konec už připomínal spíše komedii. Takhle vyměnit žánr během filmu není moc ono, takže kdyby hlavní hrdina byl Bruce Willis a lítal tam se svým Yippeajej a ostatními hláškami, přimhouřil bych oko, dal tam čtvrtou hvězdu, označil bych to za akční komedii a nemusel by mne tam nudit nějaký nový next-gen dinosaurus. A perlička ke konci byla, že chlapci ze štábu asi den předtím sledovali nejnovější Godzillu. Těšil jsem se na utkání Rangers vs Devils ... ale bylo z toho Kometa vs Vítkovice.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Pecka, zase pěkně zašmodrchaný případ který ale celkem hezky dává smysl. Za normálních okolností nejspíše normální záležitost, ale charakter Jacka mi strašně imponoval. Fakt jsem se kochal jak byla jeho postava napsána.

Symptom Pandorum (2009)

Ten střih je opravdu na nervy jdoucí. Určitě nejsem zastáncem, že bych se měl dívat na film na nejdivočejší atrakci v lunaparku, to opravdu ne. Jinak celkem zajímavé téma ikdyž někdy jsem se v tom celkem ztrácel.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Uvažoval jsem o čtyřech ale musím jít za tři už z principu, protože se mi nelíbí, že avengers 1 mají jen o 1% více než avengers 2. Jediné co mi celkem vyhovovalo byl ten vtip, ten to celkem držel nad vodou, ale příběh byl nějaký zamotanější, nějak mne to prostě už neoslovilo a nechytlo. Bohužel jediný vysílací čas který vyhovoval byl ve 3D a s dabingem, což byly dvě největší chyby co jsem udělal, ale do hodnocení to určitě nepočítám. Pár bitev bylo celkem v pohodě jak vizuálně, tak zvukově, ale ne určitě všechny. Něco bylo trošku už přepísklé a co nejhorší! Ubrali mi scén s mým nejoblíbenějším hrdinou, ale to už je jen tak mimo mísu. Film hezký, ale nesednu si z něj na zadek jako z jedničky. Hawk.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Bohužel už to není to co to bývalo. Ve snaze udělat z toho špici se humor stal sušším a hodně moc komplikovanějším. Tučňáky znám jako velice vtipné ve své jednoduchosti, což se zde říci už nedá no. Na druhou stranu to není zase špatné a celkem shlédnutelné.

Noční běžec (2015)

Celkem klasický případ jedné akční noci. Průměrná záležitost, na kterou bych znovu nepodíval, ale nijak neurazila.

Interstellar (2014)

Prostě úžasné. Film povýšen na úplně jinou úroveň filozofického vnímání a ještě k tomu sklouben s technologickou dokonalostí. Tady prostě není co vytknout, i když nebude mít 100% zastání vzhledem ke svému smýšlení. Nolan opravdu zapůsobil, jakoby vystřelil šíp do srdce, který projede celým tělem, nenechávaje jej chladným, přes úplně napětí a chvění v kostech až po první slzu v očích. Na tento snímek budu ještě dlouho vzpomínat, asi ani nikdy nezapomenu, nechal ve mne mnoho pocitů a věřím, že nechá i v ostatních divácích. Ještě nikdy jsem neviděl tak perfektní spojení chtíče a mozku. Celý film je schopen pobavit každého a přitom mu nenápadně vnuknout filozofické myšlenky, možnosti volby, správnosti činů, atd atd. A aby to nebylo málo, tak je vidět, že opravdu celý tým pracoval na maximum, skoro jako by to měl být poslední film na Zemi, a kdyby byl, opravdu bych byl hrdý nato, že by toto byl odkaz civilizace. Od perfektního scénáře a režie, po skvělou hudbu. Ani spát se mi nechce.

Brilantní plán (2007)

Hned jsem dostal chuť stát se uklízečem. Pobavilo mne to a s napětím jsem očekával jak to dopadne a byl jsem mile překvapen. Jako oddych určitě doporučit.