Zabil jsem Einsteina, pánové... (1969)

Nápad rozhodně dobrý (jako celek, jednotlivé prvky jsou spíš hovadiny), herecké výkony samozřejmě fenomenální, vizuální stránka skvělá, několik více než slušných momentů a pár výtečných hlášek. Ale to zpracování je prostě absolutně průměrné. První půlhodinu jsem se sice bavil výborně, ale pak to začalo být jaksi zamotané, zmatené a hlavně docela nudné. Z tohoto námětu šlo určitě vytěžit mnohem víc a mnohem lépe, nejen vzhledem k tomu, kdo za ním stojí. Dohonil jsem rest. ale na rozdíl od mnoha jiných českých komedií a parodií ze stejné doby tuto už opravdu podruhé vidět nemusím. Zabil jsem Einsteina, pánové! totiž neobstojí ani jako parodie a jako seriózní sci-fi film samozřejmě už vůbec ne. Škoda. Naprostý průměr. 60%.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Řemeslně velice dobré a příjemné, v rámci série (a to jak hlavní, tak i ostatních filmů) už je to slabší. Hororová atmosféra nefunguje, lekačky jsou tradičně nefunkční a démoni jsou poprvé nezajímaví. Příběh je sice zajímavý a to, že se v tomto případě jedná o jakousi hororovou detektivku a je to KONEČNĚ něco trošku jiného, než je nám servírováno už od prvního Conjuringu, je více než fajn, ale ve druhé polovině mě to náhle nějak přestalo bavit a na mysl mi přišlo to, že všechny předešlé filmy (kromě první Annabele) mě bavily více a taky jsou lepší. Absence Jamese Wana je sice znát, ale na druhou stranu to není vůbec nic proti ničemu, nový přístup tahle série už potřebuje, jen škoda, že třetí film není lepší, protože svým námětem na to rozhodně měl. Lepší průměr, ale jinak tenhle film vlastně není ničím zajímavý. Herecky je to sice pořád fajn, ale Warrenovi už jsou tady staří a unavení. Rád bych doufal, že další díly už nebudou, ale takový optimista rozhodně nejsem. 60%.

Medicejové - Ve jménu rodu (2019) (série)

Medicejové i ve své třetí sérii zůstávají jedním z nejlepších historických seriálů vůbec, dokonce si myslím, že kvalita se i tentokrát lehce zvedla, navíc je výhoda, že v tomto případě se na předešlou sérii tentokrát přímo navazuje. A protože to vypadá, že seriál dospěl do svého definitivního konce, nevyhneme se ani povedenému zakončení. Opět mě fascinovala téměř každá minuta - skvostná výprava, skvělí herci, strhující dialogy a nesmírně zajímavý děj doprovázený vynikající hudbou. Prostě opět strhující záležitost, která sice není úplně stoprocentně věrná skutečné historii, ale je to úplně jedno. Těch osm dílů už zase uteklo až příliš rychle.

Viktorie - Série 3 (2019) (série)

Koruna to není, ale na to jsem si už dávno zvykl. Také Viktorie si ovšem i ve třetí sérii udržuje (svůj) standart, který nastolila už první sezona. Výprava je stále excelentní, herecké výkony stále vynikající... jen po té dějové stránce se to prostě občas trochu vleče, ale s tím se nedá nic dělat. Tenhle seriál je pořád parádní, poctivá historická podívaná, která stojí za pozornost. 80%. Občas je to sice trochu telenoveloidní, ale v tomhle případě to samozřejmě vůbec nevadí.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Nejlepší série Koruny to sice není, ale z pětihvězdičkového standartu se rozhodně neubírá a mé tvrzení o nejlepším seriálu současnosti se jen potvrzuje. Také všichni herci jsou stále famózní, ale přesto je daleko za sebou nechávají představitelé Charlese a Diany, kteří jsou jednak famózní jak herecky, tak vizuálně. A i tyhle dva si na chleba maže Železna Gillian, která je absolutní vládkyně této sezóny a vždy, když je na scéně, tak si veškerý prostor krade jen a jen pro sebe. Její nejlepší role! Všech deset dilů opět servíruje naprosto prvotřídní drama, které na kvalitách neztrácí ani maličko. Ani se mi nechce věřit, že příště se už zase vymění obsazení. 98%.

Herci (2000)

Ačkoliv tady jsou snad naprosto všichni herci, kteří v té době žili a všichni hraji sami sebe, vlastně jsem z výsledku zklamán. Čekal jsem komedii, ve které si ze sebe všichni budou dělat legraci, ale komedie je to jen tak napůl a spíše ze začátku. V druhé polovině už film sklouzává spíše do dramatu, což se ale taky dá pochopit, vzhledem k tomu, kolik většině těch herců je, a v jakých filmech hráli zamlada. Zároveň to ale s tímhle posunem už není tak dobré, navíc stopáž může působit lehce přepáleně. I přesto však film nabízí opravdu velké množství povedených hlášek a všechna ta camea (ať už větší či menší), jsou prostě výtečná, obzvlášť v Delonově případě. Bavil jsem se dobře, ale víckrát už se na to asi nepodívám. 75%.

V síti (2020)

12? Tak to je pohoda! Jsem rád, že tohle vzniklo. Holky jsou úžasné a navíc museli mít neskutečnou odvahu, která se rozhodně vyplatila. Poctivý horor, o to děsivější, že je to všechno reálné. Někteří predátoři jsou sice k smíchu, ve filmu se najde prostor i na poctivé slzy radosti, ale většina z těch, co ve filmu jsou, jsou fakt hovada, ze kterých se mi dělalo blbě.

Tarzan (1984)

Poctivý dobrodružný film s poctivou špetkou romantiky, dobrým obsazením i poměrně zajímavým příběhem. Lambert je skutečně synonymum pro Tarzana a kromě něj jsou tady i velká herecká jména, která rozhodně nemají svou slabší chvilku. Klasika, která je naprosto v pohodě koukatelná i dnes.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Dvojka mě bavila minimálně stejně, jako jednička, dost možná ještě o něco víc. Stopáž je sice větší, ale to vůbec nevadí, protože je tady neuvěřitelná hromada nápadů, fórů a ne až tak fórů, je to i tentokrát naprosto neuvěřitelně zábavné a ještě mnohem větší hvězda, než Sacha je jednak Rudy Giuliani a jednak moje nová láska, překrásné, roztomilé a naprosto úžasné zlatíčko Maria Bakalova. Dvojka sice zestárne mnohem rychleji, než originál (respektive je neaktuální asi už teď), ale ten výsledek, navrch s geniální pointou, prostě i tentokrát fakt stojí za to. 95%. Nejzábavnější film od prvního dílu, a to je opravdu hodně co říct.

Naprostá dokonalost. Nedokážu vůbec pochopit, že jsem to viděl až čtrnáct let po premiéře. Vlastně dokážu - tenhle typ humoru mi sedne jen občas, ale v případě Borata se není čeho bát, ten film je prostě absolutně geniální a díky výtečnému českému dabingu má ještě větší koule. 100%.