Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Fajnovej akčňák točenej postaru, takže minimum triků, pokud vůbec nějaký jsou. Nedávnou jsem zrovna koukal na Smrtonosnou past 1 a co se týče způsobu točení, jsou si filmy dost podobný. Tom je fajn(až teď jsem si uvědomil, jakej to je skřítek.. :D), ale ta umělá blondýna Rosamund Pike se sem nehodí, vlastně se nehodí skoro nikam. Docela jsem se pobavil, ale na plný hodnocení to není, hlavně kvůli nudným pasážím, které si mohli tvůrci s klidem vyškrtnout. Na druhou stranu honička s autama je dynamická a má švih. Nejlepší částí je samozřejmě konec.

Pravda o dinosaurech (2011) (seriál)

Prapodivný pocity mám z tohohle dokumentu..grafika dobrá, pohyby dinosaurů taky uvěřitelný, ale že by si Allosaurus lehl vedle nějakého Trotlosaura, chvíli tak leželi a pak by si řekli: "No nic, tak jdem na to" a začali se rvát..to se mi zdá trošku jetý. Putování s dinosaury mělo svoje kouzlo a to co se tam dělo se podle mého odehrávalo i před cca 65 mil. let, tady mám pocit že si tvůrci z lidí akorát střílej.

Skyfall (2012)

Mám dojem, že uhlazeným a gentlemantským bondům typu Pierce Brosnana nebo Conneryho už definitivně odzvonilo. "Nový" Bond je realističtější a dostává víc ran od protivníků. Tahle změna není špatným krokem, série se tak odvíjí novým směrem. Skyfall je výrazně lepší než Quantum of Solace, ale zase slabší než Casino Royale, zato má však nejlepší hudbu v podání Adele. Navíc potěší výkony stálejších herců série - Daniela Craiga a Judi Dench. Javier Bardem s vyžraným obličejem v úloze hlavního záporáka nebyl špatnou volbou.

Méďa (2012)

Co dodat k téhle střelené, přisprostlé, medvídkovité, prostě vynikající komedii? :D Jen to, že někomu se ten humor hnusí a někomu se moc líbí..já patřím k druhé skupině, tak dávám 5 *. Takhle jsem se u komedie dlouho nezasmál.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

2 * za skvělou hudbu, troufám si tvrdit, že je to jedna z nejmilejších pohádkových melodií. Třetí hvězdu dávám za všechno ostatní.. :-)

Fighter (2010)

Filmů o boxu a životu kolem něj bylo natočeno už dost, takže nepřišel vlastně s ničím novým. Za zmínku stojí Christian Bale a jeho herecký výkon, který nemá chybu, zbytek tak průměr. 3 * a víc ani ťuk.

Million Dollar Baby (2004)

Hmm, tak toto je silný kafe..Hodnocení tohohle filmu nekecá, a mohlo bejt klidně i vyšší. Film má hodně silných, emocionálních momentů. Pohled na Maggie v nemocnici.. nikoho jsem snad nelitoval víc, než právě ji. Clinte, jsi fakt těžkej frajer.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit se mi zdál víc pohádkovější, toho temna jako v Pánu prstenů tam tolik nebylo. Jackson velmi dobře zpracoval efekty...ve 3D fakt bomba, ale po dějové stránce to dost pokulhávalo, hlavně v první půlce. Kdyby se trilogie smrskla na 2 díly, tak by se podle mě vůbec nic nestalo. Ale celkově...jo, bylo to dobrý.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Od vynikající jedniičky, přes dobrou dvojku se dostáváme k absolutně vyšeptalému dílu, který je tak nudný, že jsme si to snad ani nezasloužili.

Doblba! (2005)

Viděno tak z 80 %, po zbytek času jsem byl zaneprázdněný jinými radostmi :P Můžu s klidem říct, že se mi film líbil a nenudil jsem se jako například u Románu pro ženy. Nejvíc se mi líbíl Čtvrtníček a Nela Boudová.