Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O trošku temnější než jednička, dětštější než trojka. V tomhle případě je knížka o dost lepší než film (i když jsou triky jako např. bazilišek nebo létající Ford Anglia dobře zpracované, nedokážou překopat slabší místa). Tentokrát slabší 4 hvězdičky.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Na Harryho jsem se coby malej kluk těšil jak na druhé Vánoce, seděl jsem v kině jak prkno a čekal, až zhasnou světla a konečně to začne...Musím říct, že po skončení jsem seděl zase jako prkno a čekal na druhý díl.. :-) Taková bomba to v té době pro mě byla. D. Radcliffe je vynikající herec a společně s R. Grintem a E. Watson vytvořili jednu s nejlepších dětských hereckých skupinek. Vizuální efekty doslova braly dech a ta hudba taky neměla chybu. Když srovnám film s knihou, tak je film lepší.

Sociální síť (2010)

Zatím jediný snímek Davida Finchera, který mě nedostal, bylo to strašně utahané a nudné, až se mi u toho zavíraly oči. Ale zase na druhou stranu, každý má občas slabší chvilku a tu si David vybral zrovna teď.

Sedm (1995)

Tenhle film je tak hnusně pravdivý, že k němu nejde nenapsat komentář. Námět fantastický. Freeman a Pitt to táhli a táhli až to dotáhli do emočně nadupanýho finiše...k tomu jim přišel na pomoc Spacey. Je to mistrovské dílo po všech stránkách..těžko hledat lepší film v žánru krimithriller. Mlčení jehňátek se mu možná vyrovná, ale nikdy ho nepředčí.

Scratovo dobrodružství (2002)

Peckovej nářez... fakt se u toho člověk nasměje, tohle kdyby dávali místo večerníčku :D

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Jednička byla super, dvojka slabší, trojka se opět trochu osvěžila, tady už ale tvůrci začínají vařit z vody. Ano, chápu, je to určené pro děti a ty to určitě ocení :).

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Spielberg opět nezklamal a naservíroval nám jeden z jeho typicky kvalitních filmů, tentokrát podle skutečné události. Těžko uvěřit tomu, že měl Abagnale takhle zajímavé mládí...Že pašoval šeky..všechny doklady..to mě zase tak nepřekvapilo...ale že vlezl do letecký společnosti..randil s letuškama a pak i se sestřičkama..to jsem koukal s hubou dokořán a v duchu mu záviděl. DiCaprio nejlepší zahraná role ze všech filmů, co jsem od něj viděl, Hanks tradičně bezchybný, Walken se rozhodně taky neztratil, příjemně mě překvapil Frank John Hughes, který si zahrál menší roli agenta.

Van Helsing (2004)

Musím nesouhlasit s hodnocením většiny uživatelů, protože se mi tenhle film velice líbil. Tvůrci splnili očekávání, jsou tam prvky hororu, dobrodružného filmu i fantasy. Hugh Jackman film herecky táhne, Wenham jako komediální kamarád taky nezklamal. Kate Beckinsale je v těsném oblečení velice sexy...pro mě taková třešnička na dortu. Kdyby nebylo tak smutného konce, dal bych i 5 hvězdiček bez mrknutí oka. Takhle to jsou jasné 4 hvězdy.

Žena v černém (2012)

Čekal jsem větší hororovej biják...lekl jsem se nanejvýš 2x a to se mi zdá na hodinu a půl málo. Ale přijemně mě překvapil Daniel R., který ačkoliv je na tu roli dost mladý, zahrál ji dobře. Další + je anglický venkov, který je na horory jako stvořený. Na víc jak 3 * to ale bohužel nemá.

Soudný den (2008)

Spíš něco mezi 2 a 3 hvězdičkama...nenudí, nepobaví...a vyšumí brzo z hlavy.. :-)