Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Když se řekne western, vybavují se mi filmy jako Butch Cassidy a Sundance Kid, Tenkrát na západě a právě Hodný, zlý a ošklivý.. Sergio Leone je mistr na westerny, Ennio Morricone čaruje... ale to neříkám nic nového.

Na ostří nože (1997)

Strhující příběh přeživších uprostřed Aljašky po tom, co se s nimi zřítilo letadlo, je skvěle zrežírovaný, s tradičně výborným Hopkinsem a ucházejícím Baldwinem. Mohlo by se zdát, že příroda je zdaleka největším nebezpečím, které tam na ně číhá, aspoň jsem si to myslel, ale nejhorší jsou lidi samotní.

Spy Game (2001)

Výborná agentská partie Redforda a Pitta - dvou hodně si podobných herců, přesto každý z nich hraje jinak. Prolínají se tady dvě časové roviny, resp. přítomnost a vzpomínky. Tonymu se povedlo je našroubovat do fungujícího celku tak, že se po dvě hodiny nebudete nudit. Like.

Bídníci (1998)

Jedinej kousek z mého výběru povinné četby, na kterej se koukám pravidelně a né jen jednou a z donucení. Hugovi se povedla kniha, Augustovi se povedl film, takže je to v cajku a navíc stylové. Geoffrey Rush je masakrální.

Rambo: První krev (1982)

Tak určitě je to klasika, mě se ale přece jen víc líbila 4ka.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Syrovost je odpovědí na otázku, proč je ten film tak dobrej. Litry krve během tý hodiny a půl protečou jako nic. Navíc čím je Stallone starší, tím je jeho držka víc hrozivá... už se těším jak bude mlátit nepřátele za 10 let. :D

Amélie z Montmartru (2001)

Není to tak úplně můj šálek kávy, ale na druhou stranu se jedná o MILÝ film. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu z francouzské dílny. Audrey Tautou je zvláštně krásná, jako z jiného světa. Hudba je úžasná a nebál bych se říct že kultovní. PS: závidím trpaslíkovi :-)

Koupili jsme ZOO (2011)

Rodinná "dramatická" podívaná. Natočeno bylo už hodně těchle filmů, jenže žádný mě neuchvátil zoologickou zahradou, a jelikož jsem kámoš s africkými zvířaty, tak to pro mě byl super zážitek. Matt Damon kvalita, Scarlet Johansson je vážně kost. Plnému hodnocení brání "cukrovatost", ta z filmu vyzařuje snad v každém záběru. Je to jako kdybyste si už tak dost sladkou koblihu pocukrovali moučkovým cukrem a k tomu si blízli ze lžíce medu. Jinak ale v pohodě.

Už jsme tam? (2005)

Není to ani dobrodružný film ani komedie...a drama se rozpoutalo v mé hlavě. Proč se takové blbosti vůbec točí?