Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Po skončení filmu v kině se nikdo dlouho nezvedl...všichni přemýšleli nejspíš nad tím, jak vyjímečný tenhle filmek je.. :-) Herecké výkony bezchybičky. Ale nejzajímavější je na tom ta myšlenka... :-) Pod 5* jít opravdu nemůžu.

Osobní strážce (1992)

Romantika nejromantičtější, asi proto se to mamce tak líbí :-). Vůbec se jí ale nedivím, protože se na to dá koukat kdykoliv. Je to 50:50 - romantika a napětí, Kevin i Whitney hrají dost dobře. Sem tam slabší místa...ale co, mě to nevadilo.

Merlin (1998) (TV film)

4* Už kvůli tomu konci.. :-)

Muž proti muži (2006)

Velkými tahouny jsou samozřejmě oba hlavní aktéři - Brosnan s Neesonem, herci ve vedlejších rolích též nezklamali. Co se týče krajiny, tak tam nemůžu opět nic vytknout, páč je nádherná a do westernového prostředí sedí jak prdel na hrnec. Toto jsou pro mě klady. No a teď ty zápory. Největší mínus je utahaný příběh...Dobré a chytlavé scény se střídají s hluchými místy, na kterých opravdu není co vidět, až jsem si říkal...mám to dokoukat bo né? Dalším "fiaskem" byl konec...takhle odfláknutej konec jsme si opravdu nezasloužili...asi už toho měl pan režisér plné zuby a chtěl to co nejdříve zabalit. No, škoda, myslím, že se z toho dalo vytřískat daleko víc. Slaboučké 3 *.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Teda na to, že ten film je ještě starší než moji rodiče, tak se na něj dalo krásně koukat. 18 18ti letejch spolužáků na to ve škole koukalo hodinu a půl s otevřenou hubou...to jsem za celou moji školní kariéru ještě neviděl...fakt to stálo za fotku. Stačí pár herců a jedna místnost ke vzniku filmu, který slouží jako vyučovací materiál a nenudí, ba naopak.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Klasika daného žánru...těžko tomu vytknout nějakou chybu, když za kamerou sedí Spielberg a před kamerou to rozjíždí Harrison Ford a tentokrát i Sean Connery. Myslím, že bez Indyho by světová kinematografie byla o dost chudší.

Šestý smysl (1999)

Velice ZVLÁŠTNÍ film, těžko ho popisovat. Vynikající herecké vystoupení, počínajíc Willisem a konče Shyamalajem, který si zde zahrál malou roličku, tuším že doktora. Z tohohle filmu vyzařovala jakási zvláštní atmosféra, kterou jsem dosud u žádného jiného filmu nepoznal. A ten konec...jedním slovem PŘEKVAPENÍ JAKO PRASE. No, jedno slovo to sice nebylo, ale líp to vystihuje význam :-).

Hellboy (2004)

Jeden z těch lepších komiksáků, co jsem za poslední dobu viděl. Ron Perlman tady konečně naplno uplatnil svůj "look".

Rocky Balboa (2006)

Myslím, že se jedná o důstojné rozloučení s legendou. Sylvester zde dokazuje nejen kvalitu hereckou, ale i tu režisérskou. Mimo to musí mít železnou vůli a snahu na sobě pracovat, protože na ty léta má neskutečně propracovaný svaly. Schwarzenegger mu může tiše závidět.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Tahle pohádka od Trošky se mi líbí, bohužel je jediná....a že jich už pár natočil. Narozdíl od ostatních jeho pohádek jí nechybí takové to české pohádkové kouzlo.