• Krátkometrážní

Best FAMU Film (2010) (studentský film)

Toto nie je film. Je to iba jedna kratučká scénka a ako taká nepatrí do odpadu.V rámci krátkych, jedno a menej minútových scénok sa to dá.

Bestie (2022)

Myšlienka fajn, vyznenie fajn, Idris ako vždy cool, triky výborné,  záverečný fight super.  Napínák hodne. A k tomu pre istotu niekoľko nezmyslov, aby to náhodou nebolo viac než popcorn.  Ps: Asi po rokoch oprášim Burning Bright.

Bestie musí zemřít (2009)

Hodne slabé, zastaralé, neoriginálne. Na Argenta nie som zrovna odborník, hádam ale, že toto mala byť pocta giallu, v nejakom novšom, modernom kabáte. Nepodarilo sa. Dve a pol hviezdy za gore a poslednú scénu, ktorú ale bohužiaľ nasledovala ďalšia a tá to komplet pokazila. Emmanuelle Seigner navyše nejak stratila schopnosť herectva. To bude tým, že sa tu s Brodym zahadzujú

Betonová zahrada (1993)

Je až zarážajúce, ako sú si kniha a film podobné, a ako rozdielne na mňa pôsobili. Kniha nenudí. Všetká ta šeď a špinavé riady pôsobia inak, keď si ich len predstavujete, rovnako ako ticho, truchlenie a ničnerobenie. S výnimkou jednej slnečnej scény je ten akoby bez farby. A v knihe hlavne od začiatku nie je jasné, ako dopadne. Asi som prehnane kritický, konieckoncov, je to moja najobľúbenejšia. Inak chválim výber hercov, aj (trochu pozmenený) záver. Ja som si hlavnú ženskú postavu predstavoval ako Kelly McDonald, Charlotte je taká divne asexuálna. Ani neviem prečo to zmieňujem. Ps: Nedávno som tu na ČSFD spomínal moju hudobnú topku, tak prečo si nedať aj knižnú? Moja top 1 je Sexus Henryho Millera, nasledovaný McEwanovou Betónovou záhradou a knihami Podzemníci a Maggie Cassidyová od Jacka Kerouaca. Beatnikov všeobecne môžem. Ďalej je to asi Peter Høeg, Vladimír Nabokov, Stefan Zweig, Umberto Eco. V puberte som hodne čítal Nicka Hornbyho, dnes už by som medzi moje naj zaradil iba Všetky moje lásky. Poéziu moc nečítam, ale mám rád Sylviu Plath a Williama Blakea. Z komiksov Julie Maroh, Alan Moore a Reinhard Kleist. Škoda, že nemám viac času.

Better Call Saul: Crystal Balls (2020)

Videl som takmer všetky bonusy ku všetkým radám BCS, keď tu ešte nemali profil a teraz už podľa tých názvov netuším, ktorý je ktorý. Ale Crystal Balls zrovna mám na pamiatku v mobile a dneska vo vlaku som ho práve kukal. Baby Mike v pohode, ale ja by som dal na Howarda.

Better Call Saul: Day One (2015)

Nerozumiem úplne, prečo keď bonusy k prvej sérii obsahujú hromadu vystrihnutých scén, polhodinový rozhovor medzi predstaviteľmi bratov McGillovcov a hodinový table read, prečo dostalo vlastný profil práve toto. Hodil by sa spraviť jeden aspoň tomu videoklipu. Better Call Saul, Better Call Saul... https://youtu.be/hZ5djcbM2fU

Beyond Stranger Things (2017) (pořad)

S výnimkou obsažnejších posledných dvoch epizód, sa z Beyond Stranger Things dozviete v podstate len to, že Gaten Matarazzo bol do role Dustina vybratý jednohlasne, okamžite ako prišiel na konkurz. Zvyšok sú hlavne pohľady jednotlivých hercov a tvorcov na príbeh, a chémia, medzi všetkými. Fakt hodne im to spolu ladí ako celku a atmosféra je tam hodne priateľská. Gaten a MBB (ktorá otvára aj zatvára show epizódami 1 a 7) si to hodne užívajú, napríklad taká Sadie Sink je skôr zakríknutá, a aj tak im to všetkým spolu hraje ako hodinky. Hovorím to od začiatku, že ten cast je bomba. Zamrzí len absencia Winony Ryder.

Bezhlavý jezdec (2007)

Bezhlavý jazdec a incestná dedinka. Že pozerám na trash mi došlo, ešte než sa stihla zmeniť časová rovina (cca 3 minúty). Zo súčasnosti stačilo pár dialógov, aby som si uvedomil, že tento štýl odniekiaľ poznám. A hen kto to natočil! Mr. Ferrante, tá akcia - ten humor, to ste museli byť Vy. Náklad stupidity od začiatku do konca, miestami regulérna komédia, zvyšok ťažký výsmech. Díky za ďalšiu jazdu

Bez kalhot (2012)

Kto by to povedal, že film o striptéroch, s Tatumom v hlavnej úlohe, bude pre mňa jedným z najväčších prekvapení vlaňajšieho roku. Neskonale zábavné a vtipné, že som mal chvíľami až problém, sústrediť sa na všadeprítomné cinefilné hrátky Mr. Soderbergha, pokorovanie žánrových klišé, ktorým zároveň vzdáva hold a bezchybné herectvo všetkých zúčastnených. Ešte aj ten Tatum zo seba vydal maximum! A posledných desať minút, radím medzi naj scény roku. 90%, skrátka ďalšia pecka najmultižánrovejšieho režiséra súčasnosti