• Krátkometrážní

Nenasytný parazit (2010)

Keby to nebolo také retardované céčko, keby to natočil niekto iný, s normálnym rozpočtom, normálnymi hercami a normálnym scenárom, mohla to byť pecka. Toto je trashová atrapa, nechutné dažďovky, zlí herci, úsmevné dialógy ... celkovo super zábava.

Nenávist (2020)

Horor slabý, ale nie je to úplne zlý film. Hlavne Andrea Riseborough je výborná ako vždy. Som si hneď musel pustiť znovu Krokodíla. 50%, Krajné medze remake. Do kín toto nepatrí.

Nene (2022)

Tak s nami Shyamalan zase vyjebal. Teda Peele. Niektorí ľudia by vám prisahali na svoju zbierku golfových palíc, že nie sú rasisti, ale jak vidia černocha s názorom, čakajú politiku. Už samotný černoch v hlavnej roli je politika, pretože za čias Johna Waynea tam neboli a belošstvo je skrátka normatívne. 🤗 A čo potom autor?! Cítim niečo skazené v štáte Dánskom; aby z neho za chvíľu nebola Wakanda! Spoilerovať nebudem, ale videl som v kine štyri ukážky na nové horory. Invitation s jednou z najkrajších herečiek v Mliečnej dráhe, vypadá jak úplná tuctovka. Druhé som ani nezaregistroval názov, bol to nejaký klišovitý exorcizmus s trikmi z roku 2012. Smile zaujal, lebo vyzerá na mix It Follows a Lights Out, čiže dnes už neoriginálna atmosférina. Don’t Worry Darling bude pekne natočené, ale tú tému dostávame ročne, a kde som niečo podobného naposledy videl? Aaaa, v traileri na Invitation, 12 minút dozadu. No a potom je tu Peele.

Není čas zemřít (2021)

Výborné v emocionálnej rovine, v ženských postavách a vzťahoch.  A pre Craiga herecká rozlúčka vo veľkom. Akurát to pokazil ten Malekov trapák. To bol mix prízvukov a duševných porúch, že ak ho chcú tromfnúť, nabudúce musí  hrať záporáka vozíčkar. Ps: Song Billie Eilish jeden z naj bondovských songov.

Neopouštěj mě (2010)

Neskutočná depka. Asi od polovice je jasné, ako to celé dopadne, na emóciach to ale výslednému dojmu nijak neuberá. Sci-fi o postavách. 90%

Neposkvrněná (2024)

Mommy milkers v kláštore. :D A nehrajú sa na nič iné. Ohraná téma, béčkový scenár. Celkom pekne natočené, ale načo sa snažiť príliš, že?

Neposlušní (2017) (seriál)

“Hi kids, do you like violence?” Skvelý seriál o tom, ako dvaja muži zmenili hudobný svet. Mám len trochu problém so záverečnou epizódou, kde moderná hudba zdegenerovala a už to skrátka vyznieva inak (50 Cent nikdy nesiahal Eminemovi po päty. Black Eyed Peas? Really? Gwen Stefani bývala kedysi super speváčka, a keď ju Jimmy Iovine privedie do komerčne megaúspešného spojenia s rapermi, už to neni ten víťazoslávny úspech, ako keď dal Patti Smith zahrať song Toma Pettyho. Finančne áno, ale tá hudba je shit. Pripadám si tak starý, keď toto píšem,  ale aj keď sa od objavenia Eminema všetky ťahy Jimmyho s Andrem premenili na zlato, nevyšiel z nich snáď jediný skutočne kvalitný počin. Možno s výnimkou Kendricka Lamara). V tretej epizóde ma trochu prekvapilo odignorovanie Biggyho smrti. Tiež by sa dala podstatne natiahnuť stopáž a v závere mohli byť titulky s informáciami o tom, ako kto dopadol (všimli ste si, že to postupne vychádza z módy?). To sú ale len nepodstatné chyby na kráse, pretože dokument, ktorý začne s Beatles, pokračuje Comptnom, a v tretej časti vyše 80 minút na preskačku rozpráva o 90.kovej vojne medzi pobrežiami, cenzoroch a Mansonovi a Reznorovi, dokáže pozerať kriticky na Tupaca Shakura, nechá Dre-a jammovať Nirvanu, a navyše si pre seba v závere necháva niektoré tajomstvá (šesť rokov na No Doubt? Daddy a tenký ľad...), si musí každé decko narodené na konci 80’s proste užiť s úsmevom na tvári.

Nepovedený večírek (2001)

Jeden z mojich naj nezávislákov. Alan Cumming je výborný herec a to obsadenie! Ako keby sa snažili nacpať väčšinu mojich obľúbených hercov do jedného filmu.