• Krátkometrážní

Nestyda Louis C.K. (2007) (pořad)

Skvelé vystúpenie, smial som sa takmer vkuse. Prečo nedávam plný počet? Trochu mi vadila tá samoúčelnosť; Louis rozpráva historku, všetci sa smejú až pokým začnú tlieskať a potom pridá ešte niečo vulgárne, čo tam byť nemuselo. Dokonca sa nad tým sám pozastavoval! Teda mne nekorektný humor nevadí, na ňom celé vystúpenie stojí aj leží, len občas boli tie vtipy super samé o sebe a nepotrebovali ešte zaklincovať. 90%

Netrpezlivosť srdca (1974) (TV film)

Ťažko sa mi to hodnotí, nakoľko je problém vlastne presne opačný, ako som čakal. Že hrá útle, bledé dievča s detsky nevyvinutým hrudníkom, väčšinu knihy nazývané dieťaťom, takmer 30-ročná - trojky kozy - Magda Vašáryová, zas tak nevadí, pretože hrá  výborne, každú jednu emóciu trafila správne a dá sa jej jej prejav veriť. Presne obsadený Kukura, naopak, hrá afektovane prakticky všetky polohy, a Valach, stvárňujúci dobráckeho starého profesora, jak keby omylom dorazil na natáčanie filmu o nejakom drsňáckom, štramáckom detektívovi v stredných rokoch. Tiež podáva kvalitný výkon, lenže v kontexte knižného charakteru je de facto celý čas na smiech. Úpravy nevadili, ani v závere, dokonca ani vložený skoro trojuholník so slúžkou.  A raz som sa pristihol, že dúfam v nemožné, aj keď poznám koniec; tak silná je to predloha. Jedna z najlepších kníh, ktoré som čítal. Kto ju nečítal, nech si hviezdu pridá. Alebo nech si ju radšej prečíta, konieckoncov, je zadarmo na nete.

Neuvěřitelná (2019) (seriál)

SPOILERy! Tesne po dopozeraní som vnímal ako problém, že prakticky celé posledné dve epizódy (tj. štvrtina seriálu) sú happy end. S odstupom pár hodín mi paradoxne práve tým príde ten seriál výnimočný. Aj pri obrovskej konkurencii posledné roky (Mindhunter, True Detective). 4 a pol.

Neuvěřitelná Magalhãesova plavba (2022) (TV film)

Fajn dokument, aj keď trochu skratkovitý. Kludne to mohlo mať dvojnásobnú stopáž (resp. dva diely). Koho téma zaujíma, odporúčam Magellanov psychologický životopis od Stefana Zweiga; dramatické, vyčerpávajúce, magické.

Neváhej a zavolej… (2012)

Budú SPOILERy! V podstate úplná sračka. Film pre ženy, bez príbehu a s vulgárnym scenárom. Postavy za celý čas neprebehnú žiadnym vývojom ani zmenou; jedna si rozpustí vlasy a druhá prizná, že je panna - to je všetko. Väčšina humoru spočíva v onanistických scénkach, čo občas vychádza, občas nie. Hlavné hrdinky sú tupé a najemočnejšie okamihy prebiehajú počas sexu, predstieraného sexu, prípadne sú utužované malíčkovými prísahami. Od režiséra "The Saddest Boy in the World" som teda rozhodne čakal viac, ale keďže sme boli zhúlení (že, kolega), bavil som sa celkom obstojne. Troma hviezdičkami hodnotím hlavne pre cameá Rogena a Smitha v oných onan scénach a za zatmievačku (!) použitú zhruba pol hodinu pred koncom. A ešte za nové slovo, ktoré ma Justin Long naučil (vznikne spojením slov telefón a anál, ale viacej už neprezradím). Edit: Katie nakoniec o to panenstvo príde, takže áno - deflorácia by mohla byť považovaná za vývoj postavy. :D

Neverili SME (2019)

Všetok rešpekt SMEčkarom a hlavne Lucii Krbatovej, že tých idiotov dali s vážnou tvárou. Bavil som sa porovnateľne s filmom Cooltúra a záverečná reklama to ešte dorazila. Len si potom nezisťovať, aký má napríklad taká Rakovina Vidomská dosah, mohlo by to viesť k vráteniu občianstva a sťahovaniu sa do teplých krajín.

Nevěrně tvá (1984)

Vynikajúca, inteligentná, (štýlom situačnej komiky) skoro až allenovská komédia. Ten typ filmu, pri ktorom sa rozplačete od smiechu. Pôvodne som komentár nechcel písať, ale snáď si to vďaka nemu, aspoň všimne pár ďalších ľudí. Stojí to rozhodne zato! 85%

Nevěřící (2013)

Škoda toho spracovania. K obsahu sa vyjadrovať nebudem, ale nech je takýto dokument o čomkoľvek, keď druhá strana nedostane právo na odpoveď, je to nielen kontraproduktívne, ešte k tomu nuda. A záver pôsobil jak sviečková manifestácia :)

Něvesta (2017)

Klišovitá vykrádačka amerických filmov. Natočená dobre, a možno aj funguje, pokiaľ ste za posledných 20 rokov nevideli jediný horor. Ps: Rusky sú strašné jebačky.