• Krátkometrážní

Ostrov svobody (2022) (studentský film)

Vychcené až hanba. K študentskému filmu by mal byť človek zhovievavejší, lenže keď máte rozpočet na obsadenie komparzu do celého lietadla a Mádla s Bardoš do hlavných rolí, tak asi nejde o klasický študentský film, že. Autor sa nám pokúša ukázať krehký vzťah dvojice postáv, ktoré sa stretnú a v nasledujúcej scéne už majú dokonalé spojenie. Do toho bez prestávky hrá lacná, barová hudba, pričom sa réžii nedarí vykúzliť potrebnú atmosféru ani pri scéne noci v lietadle. Po pätnástich minútach (sic!) prichádza dojemná, rozlúčková scéna, Bardoš navyše celý čas hrozne prehráva, a v závere má film problém dokonca s logikou. Umelé emócie, umelá dráma. Česko má ďalšieho režiséra horkosladkých filmečkov o socializme. Jupí!

Záře (1996)

Rush je geniálny, ale neodohrá ani polovicu filmu. Mrzácky film.  A potom prídu dojemné scény a virtuozita, a stále to dneska funguje. Pretože Rush je geniálny. Ale zostarlo to.

Kancl - Série 7 (2010) (série)

Prekonali to. Prekonali piatu sériu. Edit: Neprekonali, to len tie záverečné časti… Podobne mala záverečná epizóda S03 navrch nad S02, ktorá je inak jasne lepšia.

Spiderhead (2022)

“Vďaka” Netflixu sa stal gray man jednotkou povrchnosti, sterilnosti, odfláknutosti a stupidity. Vidieť vo vysokorozpočťáku s áčkovými hercami paškvil, kde máme  hrdinovu traumu z detstva spoznať, prežiť, aj prekonať pomocou jedinej scény, je skrátka dosť aj na béčko, nie na 200 miliónov. Kosinski je ale o niečo lepší režisér a tak sa nedostatočne vypracovanú drámu aspoň pokúsil odľahčiť. Ťažko posúdiť, či to pomohlo. Emocionálny dopad by bol slabý, takto je nulový. Ale zas aspoň to neni urážka. Záverečná polhodina to neustále zhadzovala, najblbší bol asi ten twist so súrodencami. Celkom možno fungovala chémia medzi Tellerom a tou holkou. 50%?

UFO Švédsko (2022)

Tento druh filmov ma nikdy neomrzí. Len tú melódiu zo Stranger Things nemuseli vykradnúť tak okato. A občas prepálené komediálne herectvo pripomína, že cieli na deti. Na nedeľu poobede ale ideálka. A evidentne mali aj nejaký budget, takže to v pohode vyzerá. 65%

118 dní v zajatí ľadu (1998)

Valušiak je náš najslávnejší polárnik, a možno mu Travelistan tento rok vyfúkol dobytie južného pólu, vždy to ale bude on, kto v 90.kach v Arktíde slopal vodku, lol.

Černé zrcadlo - Mazey Dayová (2023) (epizoda)

Zazie Beetz je pre Black Mirror ako stvorená, akurát by proti tejto mimo koncept horror story zaslúžila lepšiu epizódu. Škoda.

Idol - Dvojitá fantazie (2023) (epizoda)

Druhá polka je zase Mulholland Drive, ale postupne si začínam zvykať. Bije do očí skôr nasilu namontovaná, dojemná scéna medzi Hankom Azariom a Lily-Rose Depp, niekde uprostred. Inak baví ma to. Cool porno.

Tajná invaze - Sliby (2023) (epizoda)

Reptiliánska konšpirácia. Možno trochu trapas (pre nízky rozhľad a neznalosť zahraničnopolitickej situácie a zahraničnej kultúry Američanmi), ale sranda. To bola Čaputová? 😃 “Even I am out, I’m in!” Lol 🤣