• Krátkometrážní

Robot a Frank (2012)

Tak som si na nedeľné ráno vybral dobre. Oddychová príjemná komédia bez jediného falošne dojemného okamžiku, zato s morálne pokleslým hlavným hrdinom. Žiadne moralizovanie, práve naopak a to ho ešte stvárňuje klasicky výborný Langella, jeho dcéru (aj v tridsaťpäťke) stále dievčensky krásna Liv Tyler. A ten robot nie je vôbec otravný. 65%

Halloween II (1981)

Jednotku považujem za kvalitný slasher. Aký kult sa z neho rokmi stal, už ale ide trochu mimo môjho chápania.Hejtovať nechcem (už len z princípu), tak teda zostanem pritom, že som ho asi úplne nepochopil. Dvojka ma prekvapila. Nevidím totiž nič, v čom by mal pôvodný Halloween nejak výrazne navrch. Z jednotky zostala Jamie Lee, Pleasence aj väčšina preživších, dej sa odohráva ešte tej noci a poväčšine v priestoroch nemocnice (tiež dobrý nápad), bodycount stúpol myslím na dvojnásobok, ostalo napätie aj hudobný podkres... 80%

Jak se dostat na vysokou (1989)

Jeden z filmov, ktoré naše televízie istú dobu pravidelne reprízovali. Spolu napríklad s Pomstou šprtov, Screwballs alebo Výletom maturantov do Washingtonu, akurát ich dávali vždy len na Silvestra v noci a tak, aj keď sme ich všetci videli, pravdepodobne si ich nikto nemôže pamätať. S triezvou hlavou neškodná volovinka, na párty alebo na sobotu ráno, so sladkou mladou pehatou Larou Flynn Boyle.

Maniac Cop (2008)

Fan film, samozrejme amatérsky. Nie vyslovene nepodarené dielko, iba bohužiaľ úplne bez nápadu. Takmer na chlp to isté bolo aj vo filme, čiže originalita žiadna, ale aspoň zas tá super hudba.

The Long and Short of It (2003)

Pol hviezdy dávam za hudbu, druhú za hobita za volantom. Filmu samotnému asi ani jednu. O čom to akože bolo?

Tetra Vaal (2004)

Ako debut vynikajúce, aj pri ani nie dvojminútovej dĺžke. Ja mám tie Blomkampové kraťasy radšej ako samotný District 9.

The Key to Reserva (2007)

Pocta maestra maestrovi. Možno by som dal aj päť, len som alergický na Simona Bakera.

Dívka z budoucnosti (2011)

Tento film ma zožral zaživa. Pomaly plynúci dej, vynikajúce herecké výkony, niekoľko bezmála kultových scén (Dreams, záver), originalita. Možno by som ho prirovnal k Masterovi kríženému s The Man from Earth - respektíve ich brutálne minimalistickej verzii - malý film, ktorý strčí do vrecka väčšinu hollywoodskej produkcie toho roku, čo sa originality spracovania týka, určite. Brit Marling! Veľká herečka, z ktorej raz bude v určitých kruhoch legenda. Rovnako ako zo Sound of My Voice. Ako dobre že to nikto nepozná. Takéto filmy treba hľadať.

Commentary! The Musical (2008)

Parodický a mierne sebakritický pohľad Whedonovej famílie (v obidvoch významoch toho slova) do zákulisia a zároveň do filmového sveta istého popkultúrneho (takmer) antihrdinu. Neverím, že existuje originálnejší film o filme. Obľúbené songy: Ten dollar solo, Nobody wants to be moist, All about me.