• Krátkometrážní

Ruce pryč (1999)

Ritchieovka z doby, keď to ešte nebolo klišé. Ale hlavne ma to priviedlo k Williamovi Blakeovi už v puberte.

Godzilla vs. Kong (2021)

Henry hrá komického černocha a MBB ešte zbytočnejšiu postavu jak minule. Stačiť to stačí, normu si to ale nastavilo fakt dosť nízko.

Žena je žena (1961)

“V láske sme často zradené, zranené, a často nešťasné. Ale milujeme. A na kraji hrobu sa otočíme späť a povieme; “Často som trpela, niekedy som sa mýlila, ale milovala som. Žila som svoj život a nie nejakú náhradu vykovanú z mojej pýchy a omrzenia životom.””

Superman II: Verze Richarda Donnera (2006)

Nič proti Richardovi Donnerovi, ale keď sa niečo tak detsky naivné ako Supermana dvojku pokúsite zvážniť, sebeparodický ostane, akurát ho ešte pripravíte o všetko kúzlo. Starú verziu mám radšej. Neni to dobrý film, ale aspoň je normálne zostrihaný.

Chris Rock: Never Scared (2004) (TV film)

“If you black, America’s like the uncle that paid your way through college but molested you.” Zlatá sieň stand-upu. Tesať, tesať tesať a rovno pod jeho sochu.

Rytíř pohárů (2015)

Celý film vyzeral jak tapeta na Windows. Nie, ja mám Malickove filmy rád, hlavne tie tri “prírodné” (Línia, Svet, Strom), tu mi ale prišiel dosť mimo. Hlavne v tom zmysle, že všetky tie povrchné veci, na ktoré tu poukazuje a ktorými sa podľa neho vzďalujeme od podstaty, sú asi tak sen a vrchol ľudského bytia, a Baleov šepot niekde v údolí, ich neprehluší. Všetko je to strašne sebaisto prázdne. A jediné, v čom mi to naozaj fungovalo, bolo akoby prepojenie medzi náboženským To the Wonder a svetským Song to song (obe prídavné mená si predstavte v úvodzovkách). 50%. Kamera krásna a Natalie Portman je úžasná herečka.

Číslo dvě (1975)

Úchylné, ale sranda. Pochopil som správne, že Godard je Boh?

Batman navždy (1995)

Jediné čo tu za niečo stojí je večne nadržaná Kidmanka a Drew Barrymore v bielom kostýmčeku. Na štvorke sa dá aspoň zasmiať, toto iba bolí.

Nová holka - Lov pavouků (2015) (epizoda)

“If you could see my face right now. I’m smilin a I’m sayin: Ha.” :D