Snowboarďáci (2004)

Poměrně hustá záležitost o tom, jak dva vymašťěný puberťáci blbnou na horách. Bavil jsem se skoro stejně dobře jako u prvních a třetích Prciček, jen škoda, že v poslední třetině už tvůrci nemají žádné nové nápady, jen ždímají ty staré. A ten konec by taky potřeboval dost vylepšit.

Svět zítřka (2004)

4 a 1/2. Vizuálně nádherný film natočený ve starém stylu, už třeba jen ta heroická hudba :-) Jen tu zápletku a děj by to chtělo trochu zvýraznit. Doufám, že už brzy bude pokračování.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nejsem velký fanda "Vetřelčí ságy" ani "Predátora", takže mě tento pokus o "pokračování" či "předkračování" nijak neurazil, spíš celkem přijatelně pobavil. Stačí zapomenout na do očí bijící logické díry v ději a bavit se i při nechtěně vtipných scénách :-)

Marnie (1964)

3 a 1/2. Oproti jiným Hitchovým filmům to má o něco slabší scénář, ovšem stejně to stojí za to, už jen kvůli skvělým výkonům Seana Conneryho a Tippi Hedrenové.

Den poté (2004)

Stejně zábavné jako kterýkoli katastrofický film, co dávají v sobotu či neděli odpoledne na Nově, akorát je to delší a má to lépe udělané triky.

Páni mají radši blondýnky (1953)

Ve své době to možná bylo něco, na dnešek je to však už dost prostinké, až naivní. Nepřekvapilo by mě, kdyby tohle byl jeden z těch filmů, které Marilyn nechtěla točit, protože se po ní žádalo jen hrát tupou blondýnku, která se usmívá do kamery, vrtí (i když, nutno uznat, skvostným) pozadím a občas něco zazpívá.

Princ a tanečnice (1957)

Laurence Olivier je jako karpatský velkovévoda skvělý a Marilyn to jako vždy VELICE sekne. Bohužel, má to dost jednoduchý děj a poněkud chudší výpravu, někdy to spíš připomíná divadelní představení než film. Ale i tak se na to celkem dobře kouká :-)

Slaměný vdovec (1955)

Naprosto vynikající Tom Ewell jako nenapravitelný zmatkářský paranoik a božsky krásná Marilyn.