Jezinky a bezinky (1944)

Velmi zdařilá komedie s vtipným scénářem a skvělými herci.

Bournův mýtus (2004)

3 a 1/2. Lepší než jednička, poctivý nadprůměr to však není. Děj aby člověk hledal lupou a scény s unikáním odnikud nikam začnou po chvíli nudit. Posledních zhruba 40 minut sice dojem z filmu o něco vylepšuje (tak napínavá honička v ulicích se hned tak nevidí), ovšem celý film už nezachrání. Po "Muži v ohni" tu máme další film, u kterého si tvůrci mysleli, že vizuálním stylem a režií přebijí špatný scénář a nevýrazného hlavního hrdinu.

Vesnice (2004)

Shyalaman se snaží vyprávět silný příběh, moc se mu to ale nedaří. Na druhou stranu, určitou atmosféru ten film přece jen má.

Sexbomba od vedle (2004)

Trochu postaru (tzn. bez záchodového humoru) natočená komedie o maturantech. Není to nic originálního, ale má to atmosféru, napětí a celkem dost vtipných scén. A vůbec nevadí, že Elishu Cuthbertovou tu neuvidíte nahou. Na to, aby vás uhranula, jí stačí jediný pohled :-)

Muž v ohni (2004)

Rád bych tomu dal vyšší hodnocení. Bohužel, jedná se jen o standardně napsaný thrilller, který se snaží ze sebe dělat víc, než je. I když tomu videoklipový styl dost pomáhá, na poctivý nadprůměr je to pořád málo. 70 %.

Hellboy (2004)

Celkově velmi dobré, R. Perlman je Bůh, který často zachraňuje ne příliš objevně napsaný film. Už se nemůžu dočkat dvojky :-)

Horem pádem (2004)

Hřebejkův první skutečně "vážný" film. Pelíšky a Pupendo měli spíše optimistické vyznění, tohle je někdy čistá deprese a beznaděj. Rozhodně nečekejte komedii, protože "komediálních" scén tu tak moc není.

Já, robot (2004)

Při prvním shlédnutí mi dost vadilo, že Smith hraje víceméně nafoukaného frajera, který z nějakého důvodu nesnáší roboty a ještě ho děsně štve, že ostatní lidé proti nim nic nemají. Byla skutečně trochu otrava se dívat na "hrdinu", který nafoukaně odmítá logické argumenty. Podruhé už jsem na to byl připravený,takže mi to už tolik nevadilo. Proto jsem si víc užíval výtvarné zpracování světa budoucnosti a robotů, které je skutečně parádní. Jsem rád, že si tvůrci celkem zjevně našlápli na dvojku, protože jsem zvědav, jak bude příběh pokračovat.

Zvrácený (2002)

Hodně buřičské a znechucující. Je třeba vyslovit uznání všem hercům, že do něčeho takového šli. Bohužel, stále mi nějak uniká, co a komu chtěl autor filmu sdělit. Navíc je pravděpodobné, že ani silně provokativní, násilné a odhalující scény (nahá M. Bellucciová v závěru filmu je skutečně kouzelná) rozhodně nezabrání tomu, aby film do několika málo let upadl v zapomnění.

Fahrenheit 9/11 (2004)

Ve srovnání s BFC je tento "demagogický dokument" zřetelně méně poutavě natočený. Vtipnost a razance, se kterou Moore ve svém přechozím filmu brojil proti zbraním ve Fahrenheitovi jen párkrát probleskne. Navíc mi připadalo, že Moore celkem často vařil z vody a od některých témat poněkud trhaně odbíhal, aby se k nim později zase vrátil. Je mi celkem jedno, že Mike ve svých filmech některé skutečnosti vůbec nesdělí, další překroutí a jiné předkládá takovým způsobem, aby odpovídaly jeho názorům. Ale vadí mi, že jeho filmy jsou prezentované jako dokumenty a ještě v této kateogii získávají mezinárodní ocenění.