Topaz (1969)

"I jen průměrný film od Hitchcocka je pořád lepší, než nadprůměrný film od kohokoliv." Osobně se mi "Topaz" líbí víc než "Rodinné spiknutí" nebo "Marnie".

Rodinné spiknutí (1976)

Globálně vzato se jedná o docela slušný thriller, ovšem v porovnání s ostatními filmy "Mistra napětí" je to dosti průměrné. Zřejmě nejslabší Hitchův film.

Jeho dívka Pátek (1940)

70 %. Vůbec to není špatné, ovšem předělávka Billyho Wildera s Jackem Lemmonem a Susan Sarandonovou je rozhodně dokonalejší.

Team America: Světovej policajt (2004)

Spousta politicky nekorektního (čti kvalitního) humoru. Jenže narozdíl od South Parku to nějak nemá šťávu, bohužel.

Kaktusový květ (1969)

Někdy trochu uhozené, ale přesto srandovní a vůbec celkově příjemné. 4 1/2.

Vražda na večeři (1976)

První dvě třetiny jsou za 5, poslední třetina za 4. Byl jsem tedy na vážkách, zda dát "slabých" pět, nebo "silné" 4. Ten konec to prostě trošku zkazil, je dost překombinovaný.

Kameňák 3 (2005)

Čekal jsem alespoň průměrný film. Ano, já vím, bylo to naivní. Třetí Kameňák je stejně dobrý, lépe řečeno stejně mizerný jako jeho o rok starší kolega, tedy spousta trapných scének, z nichž většina na sebe vůbec nenavazuje a mají společného jen to, že jsou ve stejném filmu. Navíc často není poznat, jestli to, co herci předvádějí je vážně humor nebo snaha o co nejtrapnější výstup. V některých ohledech je to dokonce ještě horší než předchozí film, neboť ten alespoň v něčem navazoval na první Kameňák, kdežto závěrečný díl trilogie si v podstatě stojí sám o sobě. Nikdo se tu například vůbec neshání po Modrém prameni, přestože ve dvojce se o něj všichni mohli přetrhnout; nemluvě o tom, že film nemá žádný konec, buď se hodně střihalo, nebyly peníze nebo nápad, jak všechny ty povídky o ničem zakončit. Ne, že by na tom nějak záleželo, oni totiž tvůrci každému, komu se Kameňáky nelíbí sdělí, že to není pro něj, ale pro "lidi". Je jim patrně úplně jedno, že by se v každé profesi a věku našlo dost "lidí", kterým se tyto filmy nelíbí, takže by se jim dost složitě odpovídalo na otázku, komu jsou Kameňáky určeny. Na druhou stranu, abych skončil optimisticky, tak přece jen, u dvou nebo třech scének jsem se opravdu s chutí zasmál a na pár minut mi dokonce připadalo, že film je opravdu alespoň průměrný. K takovému výkonu je nutno tvůrcům poblahopřát.

Prázdniny v Římě (1953)

Film starý více jak půl století už sice ničím nepřekvapí, díky hercům je to však i na dnešek výrazný nadprůměr.