• Thriller

Seobok (2021)

Korejský Sci-Fi velkofilm s dvěma hereckými esami! Yoo Gong ( Train to Busan) jakožto agent má za úkol bezpečně transportovat Park bo Guma, který je umělě vytvořený Klon a má schopnost telekineze. Ovšem mají na něj zálusk američané a tak je mise o něco nebezpečnější, než se na první pohled zdála. Krásně natočené, inteligentní se zajímavými filosofickými úvahami, silnými emocemi, zlověstnou hudbou a výbornou akcí. Přestřelka na dálnici připomene Sicaria, ta byla pěkně brutální a ostrá a bavily mě i hrátky s telekinezí ( Omlátit chlápka o zem tak, že se rozpůlí beton se mi líbilo). Došlo i na pár krátkých rychlých fightů a finále je poměrně velkolepé, ale tam jsem upřímně čekal trochu větší odvaz, ale slušné. Filmů o klonech kor s telekinezí je jako šafránů, takže jsem rád i za tenhle přírůstek, byť bych si to dokázal představit ještě akčnější a divočejší, ale holt tady se chtěli zavděčit více lidem než jen akčním fanouškům. Po dlouhé době s hodnocením váhám, ale díky štědré stopáži jen 90 minut a neotřelému námětu klonů rád přilepším. 7/10.

25 let neviny (2020)

Poláci servírují brutální, nepříjemné, zneklidňující, emocionální Drama/Krimi dle skutečných událostí o obrovském soudním polském skandálu, kde Tomasz Komenda je neprávem odsouzen na 25 let za vraždu a znásilnění. Je to silný film, holky budou potřebovat kapesníky a slabší povahy budou film možná rozdýchávat hůře. Scény z vězení jsou velmi intenzivní. ( Mučení a šikana nejhlubšího zrna) jakmile se vězni dozví, že je u nich prznitel dětí, tak jsou jak utržení z řetězů. Došlo i na mé oblíbené soudní procesy a taky na kriminální investigativní stránku, takže z mé strany spokojenost. Dusné vězeňské drama fakt můžu a v polském kabátu je film autentický až na dřeň! 8/10.

Jakob's Wife (2021)

Temná upíří romance s hororovými veterány. Barbara Crampton a Larry Fessenden. Není to vůbec špatný. Děj se rozbíhá pomaleji, ale ke konci nabírá poměrně slušné grády. Herecky v pořádku, natočeno vzhledem k levnějšímu rozpočtu OK, atmosféra moc nestrhne, ale potěší poměrně slušná dávka krve ( z krčních tepen tu stříká krve požehnaně), krysy lezoucí po baráku zaujmou také a místy je zde docela zajímavě zvolená hudba. Už dlouho nevyšla žádná upířina a byť tady je pořád co vylepšovat, výrazné problémy s tím nemám a průměr si Jakob´s Wife ode mě odnese. 5.5/10.

Nikdo (2021)

Give me the god damn kitty KAT bracelet, Motherfucker!! Famózní akční masterpiece, který vztyčuje prostředníček všem brakovým akčním filmům a nenáviděným entitám, které u filmu budou trpět a vzdychat, jak málo je to dramatický, emocionální a filosofický. Já trpěl u těch nudných artových dramat něco přes rok, tak je ku*va konečně řada na mé uspokojení a vrcholů jsem dosáhl víc než, kterákoliv nadržená nymfomanka. Nobody si bere to nejlepší z 96 hodin, Equalizéra a Johna Wicka a byť si pár nápadů vypůjčí, tak všechny je upgraduje/evolvuje a obmění na daleko větší a intenzivnější level a je to naprostá pecka po všech směrech. Bob Odenkirk ve svých 58 letech jakožto Family Man ukázal, že má větší koule než celá ruská mafie. Intenzivně trénoval 2 roky, naučil se martial art, dřel jako blázen pro roli akčního hrdiny a jde to sakra vidět. Je to parádní a charismatický bad ass hrdina s mysteriózním backgroundem, ze kterého jde respekt a nikdo nechce mít s ním nic společného. Výborně hláškuje, v akci je velmi přesvědčivý, velmi vynalézavý, inteligentní a jde vidět, že je to pořád jen člověk, takže místy dostává pěkně na prdel i on, je cítit únava, zranitelnost i vyčerpanost. Precizní technická stránka, dokonale trefný soundtrack, poctivé old school akční řemeslo s dobře využitým Rkem, spousta skvělých a vtipných nápadů, vložení nadsázky do akčních scén zde funguje vyloženě dokonale a několik momentů mám chuť si okamžitě zopakovat. Vyloženě výborný je děda a jeho vy*ebávka s kohoutkem pistole a brokovnicí je boží. Fight v autobuse je správně drsný a nekompromisní, přestřelka v baráku je atmosféricky hutná a finále ve skladu doslova rve koule, vrněl jsem se blahem jak už dlouho ne. ( Položit sniperku na rameno, vystřelit a zpětným rázem dorazit druhého mě odrovnalo). Líbil se mi i Ruský Villain a na akční žánr i samotný příběh je rozhodně nadstandardní. Jestli fanoušek akce nedocení Nobody, může jít rovnou spáchat seppuku či si najít jiný koníček. Lepší akční film USA tvorba už nenatočí. Po zhlédnutí samozřejmě spocený jak Usain Bolt při běhu na 100 metrů a tak to mám rád! Sequel doufám už v kině a nejlépe aby s Najšullerem spolupracoval Evans a Stahelski. 10/10.

Poslední výstřel (2021)

Slaboučký. Je vtipné, že si najednou lidé stěžují na nedostatek akce, kdyby zde byla od začátku do konce, tak si stěžují na absenci příběhu, bohužel tyhle dvě věci k sobě jdou málokdy, tak zamrzí, že si režisér zvolil bohužel pro mne tu méně atraktivní variantu. Na zabití nudného nedělního odpoledne je to OK, Liam má pořád dost charisma na to, aby mě vyloženě otrávil, ale klouby už očividně moc neslouží a zabijáci kartelu moc respektu nevzbuzovali. 5/10.

The Box Assassin (2020)

Nabušené 3 minuty! Výborný CGI vizuál, originální, vtipné, zábavné. Bral bych sice 10 minut, klidně i celý film s tímhle námětem, ale jo pobavilo. 7/10.

Půjčovna masa: Nové pouzdro (2020)

Výborné překvapení!! Hezky zpracované anime ze světa Altered Carbon. Za průměrnou druhou sérii je tohle příjemná náplast. Takeshi Kovacs proti Yakuze v Cyber punk hávu, s vynikajícími a vymazlenými souboji ( choreografie je místy fakt výborná) a samurajové-ninjové, to je moje. Potěší i slušná porce Gore, krve tu stříká požehnaně a o urvané končetiny taky není nouze. Příběhově to sice nestrhne, ale ta akční stránka to hravě vynahrazuje. Jízda! 8/10.

Oni (2021) (seriál)

Get Out of His House! Us? or THEM!! Rukopis i inspirace Jordana Peela je zde cítit na míle honů a pokud se Vám líbily předchozí podobně laděné filmy, tak Them rozhodně nezklame. S hororovými seriály mívám většinou problém jelikož hororová stránka bývá upozaděna ( Hill House, Marianne) a dokonce i Them je převážně sociálním dramatem, ale naštěstí i to Drama zde funguje natolik, abych nebyl otráven a znuděn a rozhodně na poli hororových/drama seriálů patří Them k tomu nejlepšímu, co se za poslední roky urodilo. Hororové scény sází spíš na kvalitu než kvantitu, ono toho regulérního strašení zde moc není, většinou takový ten standard 1 max 2 hororové scény za díl, ale Vera i židácký Kněz rozhodně zapůsobí a scénu v autobuse řadím mezi tu nejatmosféričtější.Nepříjemná je i odbočka v 5.díle, která dá zavzpomínat na brutální hixploitationy či scéna s tanečnicemi, tam se hodně evokuje Suspiria. Rozhodně zaujme i prvotřídní technická stránka, skvělé herecké výkony, především ty dětské jsou výborné a hlava mi nebere, jak 15 letá holčička dokáže zahrát emoce lépe než kdejaký herec. Hodně mě bavil šerif, na fakt, že se jednalo o neznámého herce, tak si většinu scén rval pro sebe. Líbila se mi i atmosféra a všudypřítomné dusno. Seriál si drží slušné tempo ( až na 9 díl, ten mi přišel navíc a řadím jej mezi nejhorší). Vyloženě šokující a nejlepší díl mi přišel Sedmý. Mínusy: Ve finále jsem čekal větší divočinu, v druhé půlce seriálu jdou duchové stranou a zamrzí, že scén ze školy byly poskrovnu, ty byly totiž velmi intenzivní. Celkově však spokojenost. 8/10.

Odepsaný (2021)

Slušná atmoška, které trochu škodí kratší stopáž. Zajímavý nápad ve vesmíru, kde hlavní hrdina z umělé družice vidí astronauta mířícího k němu, který má být úplně někde jinde. 6/10.

A Writer's Odyssey (2021)

Fantasy medieval verze Pána Prstenů! Splněný sen fanoušků her, fantasy, pořádné akce, ale na své si dojde i fanda originálních a skvělých příběhů, tohle je nářez jak svině! Dark Souls, Sekiro, Bloodborne, Assassins Creed v jednom!! Příběh sleduje mladého autora fantasy novely, která má dopad i na reálný svět. Jsou zde tedy dvě různé dějové linie a naštěstí každá je svým způsobem zajímavá. V reálném světě po autorovi knihy jde nájemný vrah, který má jednu zajímavou schopnost. Ve Fantasy světě sledujeme mladého bojovníka, který jde naproti Tyranovi/Bohovi, který má armádu zkušených assassinů ( nádherné armory!). Nevím, co chválit dřív. Akce je naprosto strhující a velkolepá, má to krásný videoherní look, úžasnou choreografii soubojů, dostatek krve, perfektní kameru, skvělou hudbu, dostatek emocí i výborné tempo. Díky dvěma časovým liniím jsou zde dvě velkolepé finále ( Půl hodinové!) a nepamatuji se, který film by se tímhle mohl pyšnit taktéž. Krom úžasné akce zaujme i spletitý a poměrně náročnější příběh, který nabídne pár nečekaných dějových překvapení. Maximální spokojenost, těšil jsem se hodně a dostal jsem ještě víc. Tohle v letošním žánrovém žebříčku bude hodně vysoko. 10/10.