• Thriller

Hall (2020)

S nákazovými filmy se nečekaně roztrhl pytel, ale tohle za moc nestojí. Natočit při stopáži 85 minut takhle slow burn nezajímavé drama se podaří málokomu. Je to relativně ok natočené se zručnou kamerou ( masky jsou také ucházející) a povedl se i soundtrack, ale to mi nestačí ani na průměr. Nic zajímavého se tam nestane, všichni se tam plazí po zemi skoro půl hodiny vkuse, akce žádná, krvavá scéna jedna a zombie bych to taky vyloženě nenazval. většina se jen plazí a vydává divný zvuk, takže se dají úplně v pohodě překročit :D Pass. 4/10.

Hotel Inferno 3: The Castle of Screams (2021)

Hororový Father Ricci mi udělal předčasné vánoce a já mu za to z celého srdce děkuji! Den D a Italská renesance temného gotického hororu! Giulio De Santi svou trilogií Hotelu Inferno rozhodně udělal díru do světa a v rámci undergroundové tvorby je to bez debat to nejlepší, co kdy vzniklo ( Aktuálně 9,3 na IMDB !!!!) a druhý díl se na čsfd pyšní v červené barvě, což se v rámci amatérské tvorby nepodařilo nikdy nikomu. Po druhém dílu je zde opět vidět 4 letý progress v mnoha ohledech a já tu práci musím ocenit plným kotlem, protože takové fanouškovské hororové nadšení se fakt už dnes nevidí. Příběh navazuje na druhý díl, kde hlavní hrdina z podzemního pekla se dostává do atraktivního středověkého hradu ( Castle of Screams!) se zasněženým okolím, jehož úkolem je ukrást ledový element od strážce hradu ( Kyklop!) a je to opět hodinová řežba, při které mé hororové srdce skákalo radostí. 3. Díl víc než film připomíná středověké Rpgéčko, které si opět bere to nejvíc z Dooma a tentokrát i z God of War! Hlavní hrdina táhne na zádech torso mrtvé čarodějnice, která slouží jako vypravěč i poradce a tentokrát dojde na oblíbené herní lootování, craftění, upgrady, alchymie a je to podáno vyloženě úžasně. Sbíraní a nacházení různých zbraní a itemů ( hlava démona sloužící jako lucerna, christovy chcanky-kyselina, brokovnice, kde místo nábojů jsou oči démonů, prohnilé rukavice démona se zvýšenou regenerací života a mnoho dalšího! Je to skvěle natočené ( 14 giga udělalo své), kamera krásně zabírá všechny detaily ( Kulisy vyloženě boží), hudba opět temná a správně medieval! prostředí hradu a podzemních chodeb má taky své atmosférické kouzlo a krev na sněhu vypadá doslova lahůdkově. Ze záporáků potěší různí znetvoření farmáři, horníci, démonické slepice ( ty jsou perfektní) a různí další dobře vypadající démoni, kde ta ruční práce masek je až hmatatelná. Tentokrát musím pochválit i samotný děj, na kterém si tvůrci tentokrát taky dali záležet, né že by to bylo něco šíleně inovativního, zvratovitého a podobně, ale rozhodně je podán osobitým stylem a diváka zajímá jak se to nakonec vyvine. Cheesy hlášky z 1 a 2 nahradily hlášky sarkastické ( Vypij kalich z krve démona .. hmm nemáte někdo olivu? !!) a dialogy tentokrát rozhodně baví víc než kdykoliv jindy ( překvapivě i hlas hlavní postavy se zlepšil ) a samozřejmě tohle vše se řeší za pochodu při likvidaci protivníků, takže zábava zaručená. Jsem opět nadšený, je tady vidět kus obrovské poctivé práce, která moderním hororům výrazně chybí a já tleskám, odnesl jsem si zážitek jak už dlouho ne. Fanoušci Gore, RPG her a středověkých hororů budou v rauši jako já. A za 4 roky 4 díl !! Samozřejmě kdo čeká slow burn drama s úchvatnými hereckými výkony a oscarovým materiálem, tak to musí jít minimálně o 2 pekla jinde. Tohle je čistě fan service, který docení jen true fans.10/10.

Legend of Hell (2012)

Německý undergroundový řezník Olaf Ittenbach! Co se týká Gore, tak je Olaf na místě. Masky, gore a praktické efekty jsou na úrovni a rozhodně potěší rytíři s fajn armory, ale ten zbytek? Ufff .. jako mně nevadí, že ten příběh je na hovno, spíš mi vadí, že tu vůbec nějaký je. Když už režisér jako Olaf natáčí horor a ví, že jediným jeho plusem je gore, tak proč ztrácet čas něčím, co nikoho tady nezajímá. Místy má film fakt pomalé tempo a ve výsledku toho gore na poměr nezáživných keců amatérských herců je málo. Rozhodně to jde udělat zábavnější a záživnější ( Flowers, Hotel Inferno). 4/10.

Skywatch (2019)

Napínavé, originální a nápadité Sci-Fi s dronama, kde potěší cameo Jude Lawa. Pěkné efekty a 11 minut jsem se výborně bavil. 7.5/10.

Good Business (2017)

Zajímavý nápad i slušné CGI, kde skupina vojáků obchoduje se zbraněmí s mimozemským nepřítelem. Bral bych i 10 minut s akčnějším finále, ale rozhodně zajímavý. 6/10.

Temný případ (2014) (seriál)

Asi jsem jediný, ale pro mne největší seriálové zklamání snad za 10 let. Tady se další Chernobyl, Mindhunter, Queens Gambit a Money Heist fakt nekoná. Už dlouho jsem neviděl tak přehypovaný seriál. Možná kdybych seriál zhlédl v roce 2014, tak bych hodnotil jinak, ale takový Mindhunter/Night Stalker po stránce Krimi je kvalitativně úplně někde jinde. ( Dokonce i francouzské krimi z téhož roku Případ SK1 je daleko intenzivnější). Jediné, co se zde dá pochválit je Matthew McConaughey a Woody Harrelson, kteří si odehráli své a řemeslo je také na vysoké úrovni, ale stačí to? Mně teda ne. Nejvíc šokující je snad fakt, že za celý seriál proběhne jen jedna vražda a představení vraha je 20 minut před koncem a to je u Krimi žánru neodpustitelné. (Paradoxně tam kde seriál končí, měl začínat). Člověk doufá v rituální okultní vraždy, které by přidali na temnotě, syrovosti, nepříjemnosti a místo toho se řeší klasicky rodinné vztahy, kdo s kým spí, vývoj postav a podobné záležitosti, které mě absolutně nezajímaly. Za celých 8 hodin jedinou zapamatovatelnou scénou jsou kozy od Daddario a to je bohužel ostudné. Ve výsledku i vyšetřování a sbírání důkazů zde hraje třetí housle ( většinu času se seriál odehrává na stanici, v autě či v něčí posteli) a jestli deštivé počasí příjde někomu temnější než rozříznuté mrtvoly, tak žiju v jiném světě. O pomalém a nezáživném tempu nemluvě. Jako drama bych byl ochotný jít i na 7, ale po stránce Krimi/Thriller je to u mě tak na 4. takže kompromis někde mezi 5.

Až do nebes (2020)

Režisér Daniel Calparsoro mě už minule překvapil drsnou krimi Ticho ve sněžném městě a tentokrát si vzal na paškál gang mladých kriminálníků toužící po penězích a po slávě a je to svěží exotická zábava, která má šmrnc. S hereckým cástingem jsem velmi spokojený. Objeví se zde dvě známé postavy z Money Heist ( Rio v hlavní roli a opět detektiv Tamayo, který mu jde po krku .. Náhoda?) Riuv boss je největší španělská hvězda Luis Tosar a ženský cásting, tam jsem spokojen obzvlášť. Ať se jedná o krásnou milfku právnici či ústřední 2 španělské kočky, o kterých se mi bude zdát nejspíš ještě pár dní. Film při stopáži 2 hodin má skvělé tempo, sune se kupředu rychle, Rio přepadává klenotnictví za klenotnictvím a dostává se ze spárů policie nepřetržitě. Skvělá letní hudba, erotické scény, napětí, vypjaté finále se šokujícím vyvrcholením, které zvyšuje o hvězdu navíc. Po stránce scénaře to mohlo být španělsky vypiplanější, ale bavil jsem se rozhodně víc než u poslední várky filmů. 7/10.

A Young Man with High Potential (2018)

Zábavná Thriller festivalovka z Německa. Příběh se zaměřuje na muže, který je programátorský počítačový Geek, tedy bez přátel a bez zkušeností s ženami. Vše se změní když krásná Klára za ním příjde s prosbou o spolupráci na počítačovém projektu. Klára je na něj milá, soucití s ním a hlavní hrdina pomalu podléhá jejímu kouzlu. Víc prozrazovat nechci. Je to sice slow burn, ale k nudě nedochází, díky zajímavým postavám si fillm dokáže udržet divákovou pozornost. Dojde i na trochu gore ( detailní porcovačka), trochu černého humoru a rozhodně zaujme psychologie hlavních postav. Na komorni Thriller je to překvapivě fajn a myslím, že za pozornost film stojí. 6/10.

Benny Loves You (2019)

Kdyby film vznikl v 80. letech je to dnes kultovní klasika, bohužel dnes film nejspíš málokoho ohromí, ale i přes očividný nedostatek financí, tam cítím lásku k hororům, cit i snahu a alespoň třemi hvězdami se tvůrcům odvděčím. Je to kříženec Chucky>Willy´s Wonderland>Puppet Master>Gremlins oživující žánr démonických hraček/plyšáků, který frčel 30-40 let zpět, dnes je to vlastně rarita, takže to ocením více než další FF, duchařinu, slasher, vymítačku či další drama. Film doplácí na levný rozpočet a ikdyž mrtvých je zde ve výsledku dost, tak gore fakt neohromí, není to žádná poctivá maskérská práce jak bývá v jiných levnějších filmech, byť takové střeva ve vysavači zaujmou. Po hororové stránce je to poněkud slabší, ale potěšily různé reference ( Chucky, Terminátor, Leatherface, Evil Dead a další) poměrně sympatické postavy, líbilo se mi, že ten film se ani na 1 minutu nebere vážně a černý britský humor je asi to nejlepší, co ten film dokáže nabídnout. Místy jsem se hezky nasmál ( scéna s návštěvou policie, kde rozkouskované tělo je všude po bytě je skvělá) a Bennyho hláška "Tadaaa" v paměti chvíli uvízne. Pokud divák přistoupí na pravidla hry, tak se rozhodně zabaví. 5/10.

Nesmělý svůdník (2015)

Na oddych/relax příjemná romantická komedie z Německa. Příběh se zaměřuje na nesmělého chlapa, který to nemá v životě lehké s ženami se mu nedaří a s kolegy v práci moc nevychází. Jednoho dne se však zamiluje do krásné Turecké dívky a ta v něm vidí něco jiného, neobvyklého a dají se dohromady. Vše se změní když její brácha udělá s nesmělého hrdiny sebevědomého frajera a od téhle chvíle začíná poměrně vtipná komediální jízda, kde baví především výkon hlavního hrdiny. Zahrál to opravdu slušně. 6/10.