• Thriller

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda)

Rozjezd sice zatím téměř bez akce, ale své kvality to má. Natočeno i zahráno úžasně a atmosféra mě pohltila. Finále překvapivé. 8/10.

Záskok (2015)

Určitě zajímavý námět, zvláštní a podivná atmosféra a celkem slušný zvrat. Bohužel je to až moc dlouhé a ve výsledku se zde nic moc uspokojivého nestane. Mohlo to eskalovat do daleko vyšších vod. 6/10.

Tiché místo: Část II (2020)

Don't try to Breathe. Po roce v kině na rok odkládaný film a užil jsem si to maximálně.Quiet Place 2 je důstojný sequel- Je větší, akčnější, intenzivnější a nařachanější.Od úvodních minut jsem se Krasinskimu naprosto odevzdal a užíval jsem si 90 minutovou jízdu, která v závěrečné půl hodině mi rvala koule tak moc, že jsem přemýšlel i nad tím, že je v tom kině nechám!! Ženy tam nejspíš zapomenou kalhotky.Úvodní zrod apokalypsy je hodně intenzivní, nepříjemný a správně chaotický- přesně takhle to mám rád. Poté druhý díl okamžitě navazuje na jedničku a pokračuje s příběhem dále. Střed filmu je trochu klidnější, ale díky skvělým hercům ( Emily Blunt je mé zlato a Cillian Murphy je parádní) se na to kouká skvěle. Technicky dokonalé, ozvučení masakr- ten přechod z naprostého ticha do extrémní hlasitosti se zde povedl a minimálně 5x jsem se nefalšovaně lekl, poskočil a sprostě přes celé kino zařval!Monstra řádí na scéně častěji a jde z nich pořád respekt ( pro mne nejlépe filmově zpracované monstrum od Aliena), napětí zde prakticky nepolevuje, místy jsem zapomněl i dýchat, soundtrack je skvělý a bál jsem se, že zde bude chybět scéna alá Porod z jedničky, tak přišla medvědí past!Finále je docela podobné jedničce a tudiž třetí díl je naprosto nevyhnutelný a už teď mám pocit, že se zde klube jedna z nejlepších hororových trilogii za poslední roky.Lehkým mínusem je absence gore scén, občas to drsnější je, ale šťavnaté Rko bych zde rozhodně uvítal a někomu může vadit, že oproti jedničce tu moc inovativních prvků není, ale Monster hororů je málo, užil jsem si to a jakožto první letošní kino návštěva rád přilepším.Kdo byl nadšený z Jedničky, bude nadšený i nyní, koho Quiet Place nestrhnul už tenkrát, nestrhne ani teď.Příběh- ***, Vizuál- *****, Akce-****. Napětí- *****, Gore-**, Humor- ne, Herci- ****, Atmosféra- *****. 8.5/10.

SCP: Dollhouse (2019)

Tyhle kraťasy mě fascinují. Vizuálně jsou na lepší úrovni než filmy, které dnes vycházejí. Speciální komando ( čti Splinter Cell!) jde prozkoumat dům, kde se dějí podivné věci. Profesionalita a výbava vojáků perfektní, paranoidní atmosféra skvělá, v závěru i dostatečně creepy, hodně dobrý. Na plný počet to chtělo trochu větší divočinu, či akční přestřelku, ale i tak jsem spokojen. 8/10.

Bobby Yeah (2011)

Šílený psycho úlet se Stop Motion animací. Zvrhlé, šílené absolutně netuším, o co tam šlo, celé je to maximálně WTF ad Absurdum, ale místy jsem se opravdu zasmál. Působivé, ale zbytečně delší. 7/10:

Stay (2017)

Ženský kult a pěkně udělaný démon. Erotické, vtipné a lehce zvrácené. S docela nečekaným vývojem děje. Slušné. 6/10.

Zlej kluk #2 (2014)

Tohle je fakt absurdní šílený masakr!! :D   Hlavní hrdina je tam celý film od krve a se sekáčkem zapíchlý v noze!   Je to vtipné, brutální ( kyselina!!) a docela zajímavě vymyšlené. Bavil jsem se. 8/10.

Vzpomínky Fredricka Fitzella (2020)

Divný a zvláštní film. Celé je to příliš překombinované, že jsem se místy ztrácel v tom, co je realita-sen.  Podáno nepřehledně a nezáživně a hlavně mě ani nebavilo nad tím přemýšlet, bylo mi to celkem ukradené. Natočeno a zahráno to není špatně, takže o vyloženě propadák se nejspíš nejedná a své fanoušky si film nejspíš najde. Kdo rád mysteriózní filmy alá Butterfly Effect si možná příjde na své. Mě to bohužel minulo. 4/10.

State Zero (2015)

Výborné Švédské Postapo s tzv "Freaks", kteří vypadají skvěle. Technicky dokonalé, atmosféra hutná, má to krásný filmový look a chci okamžitě celovečerák. Takhle by to šlo! 8/10.

Hladový Joe (2020)

Překvapivě slušná záležitost. Možná o něco delší než má být, ale rozhodně zaujme. Přiběh o chlapci, který trpí jakousi poruchou a nemůže přestat jíst, vlastně jí vše, co mu příjde pod ruku a ke konci to trochu víc eskaluje. Mrazivé, podivné a lehce creepy a vlastně i dosti originální. 7/10.