• Thriller

Les Animaux anonymes (2020)

3 hvězdy s odřenými UŠAMI.Na Anonymous Animals jsem se těšil už od prvního traileru a na film čekal téměř půl roku, trochu jsem zkrotil očekávání jakmile, jsem viděl první reakce a 5.0 zkrátka nevěstilo nic dobrého, pořád jsem měl víru, ale nyní čerstvě po zhlédnutí si říkám, že takhle parádní námět natočit tak nezáživně a artově je obrovská škoda.Kombo Francie/Exploitation/zvrácený nápad jsou sakra dobré předpoklady pro parádní horor, ale tady to zůstalo jen u toho nápadu bohužel.Naštěstí má film štědrou stopáž 60 minut, docela slušný vizuál, hezké masky a zvrhlé podobenství, ale to je tak trošku méně než jsem čekal. Ve filmu se nemluví, nemá žádný děj ani pořádnou hlavní postavu, takže jednak není moc komu fandit a o zajímavě načrtnutém světě, kde zvířata vládnou lidem se vlastně nedozvíme nic. Největším mínusem je však absence Gore a mučení, k čemuž se film samozřejmě nabízel a po téhle stránce je hodně neuspokojivý.Jsem sice nasraný, že to dopadlo tak jak dopadlo, ale za ten nápad zaokrouhluji na 3.• Příběh 1/5, Akce 2/5, Humor>Ne, Násilí 1/5, Zábavnost 3/5 Hudba 2/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5, Originalita 4/5. 5/10.

Sirenhead (2020)

Originálně vymyšlené monstrum, ale to na víc než průměrné hodnocení nestačí. Škoda, že nedošlo k něčemu většímu. 5/10.

My First Time (2018)

Celkem bláznivý kraťas z Irazele, který se docela nečekaně vyvíjí a finále je docela pěkný mazec, škoda toho levnějšího looku, ale pobavil jsem se. 6/10.

Gaia (2021)

Očekávaná Gaia byla mým černým koněm už od prvního Traileru a menší zklamání je sice zaznamenáno, žánrová revoluce se nekoná a adept na horor roku vlastně taky ne, ale pořád je to nadprůměrná podívaná, kterou docení asi spíš okrajové a žánrově vyspělejší publikum.Ke chválení je tu toho celkem dost. Gaia je úchvatně natočená ( Vypadá to lépe než všechny horory z USA za poslední rok!), má to originální nápad ( dost možná za posledních pár let), což je opět vítané, hlavní hrdinka je nádherná a ukáže se full frontal naked dokonce 3x ( opět za poslední 2 roky jsem nikde nahotu v hororu neviděl!) a ještě k tomu umí slušně hrát. Chválím i vzhled monster ( pomkrnutí na Last of Us tu je, ale pochybuji, že v Jihoafrické republice tuhle hru vůbec znají, takže to je spíš náhoda než kopírka)a samozřejmě je to pravděpodobně první hororový zástupce z JAR, což si opět zaslouží uznání, potlesk a Evilphoenixovou pochvalu.Pár výtek by se našlo. Monster mohlo být více, mohlo to být temnější, více creepy, akčnější i svižnější a pak by to byla pětihvězda jak vyšitá, ale člověk nemůže být kverulant a třeba docenit i jiné kvality.Mushroom mutace jsou zde podány hodně nepříjemně ( finální transformace vyloženě brrr) a líbily se mi i ty halucinogenní prvky- rozhodně působivější než v In the Earth.Nevím jestli si Gaiu pustím někdy znova, ale je to docela zásadní Eco Horor, o kterém se určitě v budoucnu bude mluvit. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor>Ne, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5 7.5/10,

Astartes (2018) (seriál)

Fan 13 minutový projekt zasazený do světa Warhammer  a je to teda ukrutná nálož! Pořádně temné, pěkně brutální, úžasná atmosféra, prvotřídní vizuál, našlapané armory, skvělá hudba a řízná akce. Tohle je hodně velká paráda a z 13 minut jsem si odnesl zážitek jak z plnohodnotného filmu. 10/10.

In-Shadow: A Modern Odyssey (2017)

Odpálilo mě to astrálně na jinou planetu!! Uff tohle je tak geniálně vymyšlené a natočené, že ikdybych si to pustil 10x, pokaždé si všimnu něčeho nového. Zajímavá CHill-znepokojivá hudba, která se docela zažere pod kůži a dokázal bych se na to dívat i  poslouchat 2 hodiny vkuse. Potěší creepy a velmi působivá kresba- animace a vizionářská cesta seskládaná ze stínů dnešního moderního světa je zde podána opravdu kreativně a výstižně. Tohle je Masterpiece. Art všech Artů. 10/10.

3: Alif, Lam, Mim (2015)

Objevil jsem zapadlý Martial Arts klenot z Indonésie, který vyšel rok po Raidu a opět zde hraje Cecep ( Z Raidu 2 finále v kuchyńi) a je to slušné.Film se odehrává ve futuristické Dystopii v roce 2032 v Jakartě, kde liberace se stává novým Tyranem. Děj je sám o sobě zajímavý a netradiční, je rozložen na 3 etapy, kde každá se věnuje jedné postavě, které se v závěru setkají. Má to občas slabší CGI efekt, ale vizuál sám o sobě je slušný, ale zajímá Vás určitě to nejhlavnější, samotná Akce!Celý ten film je natočen kompletně ve Slow Motionu, což jsem teda rozhodně ještě neviděl, tohle je Snyderverse v Indonésii, ale díky tomu jsem si dokázal plně užít fakt hezky propracovanou choreografii Indonéského Silatu, kamera je přehledná, takže všechny údery, chvaty jdou krásně vidět, je to celkem drsné ( gore sice úplně ne, ale zlomenin se film nebojí) a ve finále kdy se střetne Cecep jako záporák s hlavními hrdiny, tak to je opět mazec jak má být.Vidět film 5 let zpět, asi bych byl spokojenější, střední část filmu mi přišla trochu pomalejší, ale prvních 30 minut a posledních 30 minut jsem si opravdu užil inovativní akce. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor>Ne, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5 7.5/10,

Too Late (2020)

Temné, snové, působivé, originální. Pěkný vizuál. 7/10.

The Pantheon (2020)

Tak tohle je fakt neskutečný MASAKR!!! Revoluční CGI vizuál jak z hry na PS 5 a výborně natočený Duel. 5 minut, strhující akce od začátku do konce, tady mi tekly sliny po bradě. Tolik peněz, snahy a tvůrčí kreativity narvat do 5 minut klobouk dolů. Chci okamžitě celovečerák. 9/10.

Warmachine (2017)

Parádní akční 6 minutový CGI kraťas s robotickými psy a roboty. Vizuál je fakt neskutečný, akce se povedla, velmi spokojen, tyhle kusy mám nejradši. 8/10.