• Thriller

The Reckoning (2020)

Neil Marshall je režisér, který do hororového žánru přispěl mnohokrát ( Pád do Tmy, Psí vojáci, Tales of Halloween či postapo Soudný Den a komiksovka Hellboy) jeho novinka sice nebude bořit žánrové hranice, od kritiků totiž dostává dost na prdel, ale já si film užil. Především vítám historické prostředí, období morů a honu na čarodějnice, což je vděčné téma a né příliš časté. Příběh je jednoduchý, postavy jsou napsány taky jednoduše, ale film plyne solidním tempem, dokáže překvapit slušnou lekačkou především způsobenou děsivou vizí, kde dojde i na pěkně udělaného ďábla a potěší i Gore, kterého není až tak moc, kolik bych si přál, ale pár scén je lahůdkových ( Vůz s koněm vede). Scény s mučením mohly být intenzivnější, ale hlavní je, že jsou tu. Bavilo mě to, pro historické horory mám slabost, takže za mne fajn. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 7/10.

Lôi Báo (2017)

Superhrdinský akčňák z Vietnamu. Je to poměrně snaživé, ale bohužel né příliš uspokojivé. Hlavní hrdina je smrtelně nemocný a podstoupí experiment o transplantaci hlavy a v novém těle získává i nové schopnosti, především sílu. Melo Drama by člověk protrpěl kdyby dostal zasloužený Pay Off V podobě akce, ale ta bohužel za moc nestojí. Jsou zde tak odpudivé zrychlovačky, že veškeré souboje vypadají nepřirozeně, cvičeně, údery nezapadají a působí spíš vtipně než drsně. Victor Vũ chtěl zřejmě poukázat na to, že hlavní hrdina je rychlejší oproti ostatním lidem, ale tím celou akci zkazil a podává ji nezáživně a ve výsledku jí zde moc ani není. Občas potěší zajímavý kamerový úhel a jedna přestřelka je jak přes kopírák z Raidu. Kdo nemá moc nakoukáno, tak se možná spokojí i s tímhle. Mě to moc nebavilo.Příběh**, Akce***, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 5/10.

The Heretic (2020)

Pecka z Dánska biblických rozměrů. CGI Vizuální žrádlo, ze kterého mi padá čelist. Úžasná hudba, temná atmosféra zajímavý konec, škoda že nedošlo na Boss Fight, pak bych bez váhání dal plný počet. I tak velmi solidní. Ze začátku jsem váhal, zda jde o CGI či o realitu. 8/10.

Bagdád v mém stínu (2019)

Celkem slušný film o Arabech žijící v Londýně. Film se soustředí na rodinu, kde jeden je Homosexuál a druhý se mění v Islámistického extrémistu pod vedením nepříjemného šejka. Film plyne pomalejším tempem, ale zaujmou postavy a finále je poměrně intenzivní a správně Thrillerové. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí***. 6/10.

Never Ever Open It (2011)

Černobílá forma mě nebaví a 8 minut se zde opět nic neděje. Finále potěší, ale mělo přijít o 4 minuty dříve. 6/10.

The Night (2020)

Zíííív a MEH! Tady budu muset jít proti proudu, ale the Night je atmosférický, laicky řečeno zdlouhavý, nudný, nezajímavý, úmorný a nezáživný Horor? Spíš Mysteriózní drama. Film představí Iránský pár u večeře s kamarády, kde stráví zbytečných 20 minut kecání o ničem, dialogy nezajímavé, postavy tím tuplem a jestli jsem si myslel, že se něco změní s přesunutí do Hotelu, tak jsem byl na omylu. Atmosféru má pro mě hřbitov, hrad, zámek, klášter, sanatorium, márnice, jeskyně či podzemní kobky, ale opravdu nevím, co je atmosférické na levném 2 hvězdičkovém Hotelu, kde ještě k tomu nikdo není a nic zajímavého se tam neděje. Třeba zmínit, že typické hororové propriety zde chybí. Gore nula, lekačky nula, napětí nula, mrazení i husí kůže nula, znepokojení nula, zjevení o ničem a postavám žádné nebezpečí nehrozí. Líbil se mi trend strašit nahými starými lidmi ( Zdravím the Visit a The Dark and the Wicked), ale děsit malým klukem a relativně pěknou ženskou, kterou jsem si představoval spíš v posteli než abych se bál? To je absurdní. Kamera nepůsobí levně, vizuál chválit nehodlám, jelikož nic zajímavého zde tvůrci ukázat nehodlají, postavy jsou nesympatické, především manželka je otravná až to bolí a finální rozuzlení vídám v každém druhém filmu, takže ani tam body připsat nemohu. Nemluvě o tom, že film má téměř 2 hodiny a svým uspávajícím tempem radost taky nedělá, aby toho nebylo málo, tak ke konci filmu má divák víc otázek než odpovědí, což je opět nechválihodné. Opravdu nevím, co se mi zde mělo líbit, jelikož vše, co v hororech i filmech vyhledávám zde absentuje. Dnes se považuje za horor už i film, kde se zhasnou světla. Né tak dobré jako čaj z Persie. Asi nejsem dostatečně intelektuálně vývojově nadřazen, abych se u takového filmu mohl bavit. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra***, Napětí*. 4/10.

Kóma (2019)

Velkolepý Ruský Blockbuster s úchvatným vizuálem, solidním nápadem i zajímavým příběhem, ale zamrzí, že akce je poméně a tempo v druhé polovině není příliš strhující. Koma má zajímavě vymyšlený svět, kde se nachází lidi v Kómatu, kteří se snaží přežít a fungují zde zajímavá pravidla. Vizuál převrácených měst a památek je velmi hezký a místy má divák chuť film pauznout a vyfotit si ho. Líbila se mi akční přestřelka vzhůru nohama na mostě, ale trochu mi vadil hlavní hrdina, který mohl mít zajímavější schopnosti i větší charisma. Ke konci filmu trochu dochází dech a krom hezkých efektů nic moc vlastně nenabídne, což je škoda. Potenciál zde byl vyšší. Za podívání však Kóma stojí, nic podobného ještě nebylo. Příběh****, Akce***, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****,Atmosféra****, Napětí***. 6.5/10.

Borg/McEnroe (2017)

Na to, že tenis nesleduji a téměř mu nerozumím, tak Borg/McEnroe je velmi zábavný, svižný, poutavý a ve finále pěkně napínavý. Shia LaBeouf i Gudnason vynikající, retro atmosféra super a celkově mě to dost bavilo sledovat. Solidní. 8/10.

Hitman (2012)

Solidní variace na Hitmana v 5 minutách, která je věrnější předloze než všechny dosavadní Hitmanové filmy. Slušná akce, potěšilo. 7/10.

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Tohle je výborný!! Je to tak trochu mix Project X a Divokých Historek, akorát s daleko ostřejším a hutnějším rozuzlením. Úvod nám představí dva detektivy, kteří vejdou do baráku plný mrtvol a hned sledujeme události, které tomu předcházely. Začíná to jako hodně divoká Novoroční párty, plná alkoholu a sexu!! ( snad v každé místnosti!) krásných Polských žen, slušnou dávkou humoru ( Nymfomanky a Mexikánec, který ztratí víru v boha top), nádherný vizuál plný barev a potom se rozjede sled šílených událostí, nechtěných úmrtí, falešných obvinění, všem tam začne řádně hrabat a ke konci to graduje 15 minutovým intenzivním Teen Masakrem, který mě příjemně překvapil. ( Baseballkou urvat silikon se jen tak nevidí). Za mě fajn zábava a pěkně divoké Polsko. Příběh***, Akce*** Humor*** Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10.