• Thriller

Nejlepší (2017)

Silný příběh o muži, který propadne drogám a je z něj chodící troska a když to vypadá, že je na odpis, tak jde na léčení, spraví se a jde ještě na Olympiádu vyhrát Triatlon. Tyhle příběhy o pádu, ztrátě a touze zvítězit mě hodně baví. Bral bych sice spíše více závodů a sportování, ve výsledku je film spíše Drama o drogově závislých, ale film nenudí, udrží si divákovou pozornost a to je důležité. 8/10.

Mortys (2011) (studentský film)

Zajímavý vztah syna a matky, kde matka je samotná Smrtka. Pěkná animace i poutavý děj, ale až tak mě to nestrhlo. 6/10.

Pod bodem mrazu (2021)

Zatím dost podhodnocený Thriller ze Španělska, který sice nedosahuje kvalit svých předchůdců a dost možná se na něj za rok nebude vzpomínat jako na klasiku, ale to neznamená, že se nejedná o strhující, napínavý a zábavný film. Obrněný vůz se 6 vězni je v noci přepaden záhadným útočníkem, který má na jednoho vězně zálusk, ale je ochotný popravit kohokoliv, pokud nebudou spolupracovat. Javier Gutiérrez je osvědčený herec, který se proslavil především v Záhadné bouři a Kde jsem doma, tedy o solidní herecký výkon není nouze a zaujmou i charaktery vězňů, kde každý je něčím zajímavý a svým způsobem správně nepříjemný. Film rozdává karty poměrně rychle, ale dokáže občas překvapit zajímavým zvratem, je dostatečně napínavý, místy strhující a místy i nečekaně brutální ( ustřelená ruka, hasičák, šroub) jsem tady rozhodně nečekal a za to chválím. Spokojený jsem i s finálním rozuzlením, které sice není nikterak šokující, ale rozhodně dává smysl. Jsem spokojen výborně jsem se bavil. První menší trefa z letošního Netflixu. Příběh****, Akce*** Humor**, Násilí***, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí****. 7.5/10.

Archetype (2011)

Vizuálně našláplý 5 minutový kraťas o Robotovi, který si myslí, že má rodinu. Úvodní boj slušný a nápad taky fajn, akorát škoda toho useklého závěru. Za vidění však stojí. 6/10.

Něvesta (2017)

Snaživá duchařina z Ruska. Kdyby se celý film nesl v historickém duchu úvodu, tak by to mohla být atmosférická řež, avšak bohužel přesunutí do moderní doby, dělá z Nevěsty tak trochu tuctovou duchařinu, která nic nového nepřinese. Plusem je Viktoriya Agalakova, která je krásná ženská a dost dobře se na ní dívá a snaživá technická stránka, která se velmi neliší od té Americké, bohužel lekačky téměř nefungují maximálně 1-2, atmosféra není přílš intenzivní a násilí zde chybí taktéž, takže pro mne je to průměr téměř ve všech ohledech, ale fanoušky duchařin Nevěsta vyloženě neurazí. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 5.5/10.

Avgust. Vosmogo (2012)

Slušný válečný film o gruzínské armádě, která touží přivlastnit si teritorium. Na Ruské poměry slušný vizuál a potěší lehčí Fantasy prvky, kde malý kluk mívá představy s obřím Robotem ( Fínále jak z Transformers), ale jinak se jedná z 80% o Válečné drama. Akce celkem dost, ale chybí gore a není příliš intenzivní, za což jsou body dolů. Každopádně kouká se na to dobře, nejsou zde hluchá místa a z historického hlediska je film taky zajímavý. Vidět film 8 let zpět nejspíš by to bylo na 4 a půl hvězdy. Příběh***, Akce***, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí***. 6/10.

Odebrat z přátel: Dark web (2018)

Dohnal jsem si dvojku Unfriended, kterou jsem z neznámých důvodů tehdy ignoroval a jsem rozhodně překvapen jak moc mě film bavil. Hlavní hrdina je teenager, který nalezne laptop a při přihlášení zjištuje, že majitel jej nejen sleduje, ale taky by rád svůj laptop chtěl zpátky a je ochotný zacházet až za hranice. Film má hodně dobré tempo, neustále se něco děje, je zajímavý, dokáže překvapit a spíš než děsivý je znepokojivý a nepříjemný a v jisté míře i slušně Psycho. Trochu zamrzí, že scény se znepokojivými videii netrvají déle a pár zbytečných rozhodnutí ( Scéna se Sofiinou volbou) , ale když přehlédnu, že je to trochu hloupé, tak to udrželo mou pozornost na 90 minut víc než dobře. Mám slabost pro tyhle skype horory, jelikož působí na mě víc realisticky než cokoliv jiného. Příběh***, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost****, Hudba****, Vizuál****, Atmosféra****, Napětí****. 7/10.

Power/Rangers (2015)

Výborný drsný martial art kraťas od Power Rangers. Má to skvělý vizuál a skvělé fighty, které splňují nejpřísnější parametry. Dojde i na nějaký ten zvrat a temná stránka tomu rozhodně sluší. Za mě pecka! 8/10.

Latched (2017)

Solidní originální kraťas s pěkně udělaným záporákem, dobrou pointou, trochou gore i slušné atmosféry. Rozhodně stojí za to obětovat čas. 7/10.

Oltre il guado (2013)

8 let jsem film odkládal, ale nakonec filmu šanci dal a dopadlo to přesně tak, jak jsem doufal. Tohle bohužel nedokážu ocenit. Across the River je extrémně pomalý, levný, nezajímavý horor, kde se jednak nemluví a už vůbec nic neděje. Moc nevidím důvod, proč bych měl sledovat chlapa kouřit, pít, sedět, spát a ohřívat si ruky u kamen, tohle by neprošlo ani jako Drama natož horor. Příjde mi, že pro některé lidi je slovo atmosférický synonynem pro nudný a nezáživný. Kdyby se zde aspoň strašilo, ale není to napínavé, zábavné, ničím zajímavé. Gore nula, jump scary nula, zjevení nula. Scénař chybí, vizuál otřesný, herecký výkon o ničem a ani to prostředí mi nepřišlo moc nepříjemné. Snažím se najít něco na filmu pozitivního, ale ač hledám, nemohu najít nic. Artovka pro okrajové publikum. Příběh**, Akce>Ne, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost**, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra***, Napětí*. 3/10.