• Thriller

Hlupák (2014)

Výborné mrazivé Drama z Ruska se stísněnou atmosférou. Příběh se zaměřuje na opraváře topení, který při prohlídce bytu zjístí, že panelák je na zhroucení a příliš času nezbývá a rozhodne se jednat a čelit místní politické korupci. Nepříjemná atmosféra skoro jak z Chernobylu o čestném muži, který chce zachránit 800 lidských životů, ale jelikož Panelák je plný sociální spodiny, vláda plná komunistů a penize hrají prim, tak to nebude mít jednoduché. Finále úderné jak hrom. 8/10.

26nyeon (2012)

Tohle je super! Prezident při demonstraci nařídil střílet na civilisty a zemřelo jich okolo tisíc. Po 26 letech pár dětí jednotlivých rodičů se rozhodne pomstít a naplánují atentát na prezidenta, ovšem né vždy jde vše podle plánu. Finální 30 minutová sekvence je napínavá jak kšandy a je to přesně ta Jížní Korea jak mám rád. Skvělý vizuál, slušná akce, dobře zvolený Revenge Tým. Bavilo. 8/10.

Black and Blue (2019)

Velmi milé překvapení!! Jednoduché a sice přímočaré, ale autentické, nepříjemné, drsné a zároveň velmi zábavné. Film je víceméně o korupci policie a drogovýh dealerech, kteří jdou po jednom čestném nováčkovi Naomie Harris, která je úplně proti všem. Frank Grillo jako záporák parádní, přestřelky syrové a špína New Orleans zachycena věrohodně. Film plný bad guys. 7.5/10.

Králíček Jojo (2019)

Taika Waititi natočil svůj nejlepší film a stylem má hodně blízko k Tarantinovi. Velmi originálně zpracovaná válečná Satira se silným příběhem. vkusným humorem, poutavými dialogy, skvělými hereckými výkony ( Scarlett Johannson na oscara, ale potěší i Sam Rokwell, Taika Waititi v roli Hitlera či malý šikovný Roman Griffin Davis. Největšími highlighty je úvodní tréning mladých Nácků, návštěva Gestapa či samotné finále. Film několikrát dokáže překvapit, drží si slušné tempo a humor občas vystřídá studená sprcha. Zástup dětí v kině mi přišlo mimo. 8/10.

Tři vteřiny (2019)

Herecky prvotřídní podívaná v čele s perfektním Joelem Kinnamanem a rozkošnou Anou de Armas, ale potěší i Clive Owen, Common a Rosamund Pike. Škoda, že samotný příběh nepřínáší nic nového a samotné vězení je tam maximálně 30 minut, ale i tak jsem se slušně bavil. 6.5/10.

Togo (2019)

Moc mě to nezaujalo. Willem Dafoe se sice snaží a pejsci vypadají nádherně, ale jinak se jedná o průměrný dobrodružný film, kde se cestuje z místa A do B a nic moc zajímavého se počas cesty nepřihodí. Chybí napětí i strhující scény a velmi zábavné to bohužél není taktéž, Škoda, že je film z produkce Disney, možná s Rkovým ratingem z toho mohla být výživná a syrová chladná jízda. 5/10:

Mandalorian (2019) (seriál)

Jako nefanoušek SW musím říct, že se seriálovým Mandalorianem jsem spokojen. Pedro Pascalův hlas v Mandalorianovi má kouzlo,Gina Carano po delší době hraje, baby Yoda je roztomilý a bavil mě i IG droid. Má to hezký vizuál, slušnou dávku obstojné akce a každý díl je o něčem jiném, takže seriál neomrzí a drží si fajn tempo. Hardcore SW fanoušci zřejmě budou slintat blahem a já si to alespoň hezky 8 týdnů užíval. 8/10.

Zaklínač (2019) (seriál)

Před koncem roku nám Netflix udělil další seriálovou letošní událost ( že jich letos sakra bylo!) a byť mám menší připomínky, tak je to rozhodně velkolepá Fantasy nádhera a nový nástupce GOT. Nejsem znalec knih a hru jsem nikdy nehrál, takže jsem předlohou nepolíbený a souhlasím, že dějově je to komplikované a občas matoucí ( především flashbacky, které nepůsobí jako flashbacky a trošku mi to ubíralo na zážitku), ale ten zbytek je bez výhrad. Henry Cavill v roli Geralta vynikající, Anya Chalotra v roli Yennefer téměř dokonalá a bavil mě i Marigold, který svým zpěvem vykouzlí úsměv na tváři. Akce je velmi podmanivá ( Souboj se Strigou hezky hororový), ikdyž monster tam mohlo být rozhodně více, ale i souboje s lidmi mají fajn kameru a brutalita je na místě. Atmosféra je správně Fantasy historická a líbí se mi, že zde vystupují Mágové, Elfové, Dryády a podobné skupiny. Velmi mě mě seriál bavil a nejspíš to bude tím, že mám slabost pro podobné neznámé světy. Doufám, že s dalšími sezónami se příběh ucelí a bude i dávat větší smysl. 8/10.

Arès (2016)

Solidní temné Sci-Fi odehrávající se v budoucnosti, kde stát Francie zbankrotoval, je 15 miliónů nezaměstnaných, vládu převzal institut konsorcia a jeden z mála způsobů jak přijít k penězům je v bojové aréně, kde se zlegalizoval doping a různé firmy samozřejmě soutěží, kdo vynalezne účinnější drogu. Skvělý nápad, ponurá až špinavá atmosféra, výborná akce a fajn tempo, možná škoda, že tak dobře nastřelený nápad neměl větší ambice, protože s lepším scénaristou se zde dalo kouzlit mnohem lépe, ale i tak slušný film, který si zaslouží se dostat více do podvědomí. Hlavní hrdina Ola Rapace jakoby Adkinsovi z oka vypadl. 7/10.

Jangsari: Yicheojin Yeongungdeull (2019)

Velká epická bitva u Jangsari, která je proslulá tím, že Jižní Korea vyslala 700 studentů pouze s 2 týdenním tréningem, aby čelila mocné SeveroKorejské obraně. Úvodní vylodění připomíná Normandii a je to rozhodně nejlepší a nejvíce strhující scéna z filmu. potom zaujme i samotné válečné finále. Trošku mě zklamalo, že jsou zde pouze dvě větší akční scény a výplňi mezitím chybí emoce. Natočeno poutavě i nádherně a rozhodně pro fanoušky Válečných filmů povinnost, ale Korea už v minulosti předvedla lepší kousky. Třešničkou je však Megan Fox. 6/10,