• Thriller

Děvjatajev (2021)

Slušný Ruský válečný film o pilotovi Děvjatajev.Sovětský pilot je zajatý němci a držen v koncentračním táboře, ze kterého plánuje útěk letadlem a je to hezky natočené a po většinu stopáže dostatečně napínavé.Úvodní přestřelka s letadly je slušně dynamická a bavilo mě i prostředí koncentráku, které sice v jiných filmech bylo natočeno špinavěji a komorněji, ale k nudě u mne nedocházelo. Vše vrcholí půl hodinovým útěkem, kde jsem místy lapal po dechu a opravdu jsem hlavním hrdinům fandil, jelikož se kazilo, co jen šlo.Není to žádná velká pecka ani revoluce v žánru, ale sympatická válečná jednohubka s piloty, letadly a koncentrákem, což úplně běžné nebývá. Já se bavil.Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 1/5, Zábavnost 4/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 3/5. 7/10.

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Ready Free Guy One!Překvapení léta a Shawn Levy v nejlepší formě!Před premiérou jsem tipoval Free Guye kolem 60% a jsem opravdu rád, že se z toho ve výsledku vyklubal nečekaný hit, který potěší všechny Nerdy a Fanboye-Gameboye, kteří vyrůstali na GTA- tahle cílovka bude nejnadšenější, ale bavit se bude i zbytek.Ryan Reynolds je nejlepší od Deadpoola a opravdu se zde výborně hodí a svým hereckým výkonem zde u mne opravdu povýšil ještě o jeden level. Má to sympatický svět i příběh, celé je to zajímavě vymyšleno, je zde nespočet nápadů a odkazů, že jsem si říkal, tohle musel vymýšlet génius. Většina herních easter eggů opravdu pobaví ( Trolls exists ??) a narážka na Marvel už určitě koluje v Memečkách po celém Internetu, protože tam se smálo celé kino.Krom hravého a parádního vizuálu potěší i výborná, přehledná akce, skvělá chemie mezi hlavními představiteli, romantická linie je zde podána hřejivě a na konci jsem vyloženě brečel dojetím, že bych slzami potopil i Titanic + šokující závěrečný zvrat ( těch zvratů je tam v průběhu samozřejmě více, ale ten finální mě rozsekal, že jsem se málem plazil z kina po čtyřech!).Čekal jsem hloupý a zábavný film, dostal jsem však Full Package se vším všudy a velké plátno tomu sluší.Užíval jsem si to celé 2 hodiny a Taika Waititi jakožto záporák byl parádní.Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 4/5, Násilí 0/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 4/5, Emoce 4/5. 9/10.

Nadosmrti (2021)

Dlouho mi film ležel na disku a z nouze jsem se k filmu odhodlal a je to překvapivě lepší než jsem doufal. Megan Fox je sice nádherná, ale hraje hodně špatně ( Něco jako Chris Rock v nedávném Saw), ale dokážu se nad tím povznést.  Má to docela sympaticky originální námět, kde Megan Fox je připoutána ke svému mrtvému manželovi jakožto součástí zajímavé Pomsty, uprostřed ničeho v chladném prostředí a ještě do toho jí půjdou po krku 2 zabijáci. Je to hezky natočené, poměrně napínavé, atmosféricky dusné, našlo se pár menších dějových překvapení a došlo i na trochu Gore, takže zřejmě víc než jsem očekával. Na vyšší hodnocení mi to sice nestačí, protože to vyloženě v ani jedné rovině ničím extra nevyniká, ale na solidní průměr a fajn večerní Thrill zábavu Till Death posloužilo obstojně. Příběh 3/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10.

Nerozluční (2019)

Po delší době opět fajnová komedie z Francie. Má to svěží nápad o podvodníkovi, který jde do vězení a tam se seznámí s mužem, který si říká Putin a je posedlý všem, co je Ruské ( nejlepší postava filmu !! :D). Jakmile vyjde z vězení, změní si identitu, najde si bohatou přítelkyňi, získá kvalitní práci a začne se mu výborně dařit, dokud se nevrátí jeho bývalý spoluvězeň, který mu začne docela otravovat život. Narážky na Rusko parádní ( Víš, co tohle ?? Systema ! Ruský bojový styl ! ) . Humor je na úrovni, dá se solidně zasmát, potěší hudba i sympatické postavy a v závěru je film vážnější i akčnější. Fajn jednohubka.  Příběh 3/5, Akce 1/5, Humor 4/5, Násilí 0/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5. 7/10.

Süan ja č' šang (2021)

Uznávaný čínský režisér Yimou Zhang ( Klan létajících dýk, Hrdina) má svou síň slávy za sebou a jeho nová špiónská podívaná je vcelku slušným filmem, své kvality má, zahraniční ohlasy jsou spokojené, ale úplně jsem se u něj nebavil.Odehrává se to ve 30. letech, kde 4 speciální agenti se vrací do Číny na tajnou misi, avšak jsou vyzrazeni a nebezpečí číhá na každém kroku. Natočeno moc hezky, 80% filmu se odehrává v zasněženém prostředí, akce je docela fajn ( bitky sice žádné, spíš přestřelky) sice nic moc strhujícího ani Wow, Rko je využito tak normálně, ale není to rozhodně levné a béčkové, ta áčková produkce je zde znát. Líbila se mi jedna torture scéna, která svým prostředím připomínala Hostel a došlo i na pár zvratů, byť se musím přiznat, že místy jsem se v ději ztrácel a až tak mě to nestrhlo, abych se do filmu dokázal plně ponořit, za což může i nejspíš samotná látka.Špatný film to však určitě není, vyplatí se vidět a své fanoušky si rozhodně najde.Příběh 4/5, Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 3/5, Napětí 3/5. 6/10.

Exode (2014)

Vizuálně působivé s biblickým přesahem o obřím monstru, na kterém žije celá civilizace. Zajímavá minimalistická myšlenka, nad kterou se dá debatovat a rozhodně se to dobře sleduje. 7/10.

Hejno kobylek (2020)

Po téměř ročním odkladu jsem se "konečně" dočkal a výsledek je za mne docela dost neuspokojivý. Chtěl jsem být milejší už jen proto, že horor s kobylkama nemívám na Menu denně natož ročně, ale vydalo se to tou nejméně atraktivní cestou.Je potřeba upozornit, že se jedná o silné Slow Burn Drama ( hodinu 20 se zde nestane nic zajímavého) a finále mě taky úplně nepřesvědčilo. Je to spíš drama o rodině a vztahu mezi matkou a dětmi, což jsem si teda fakt neobjednal- kdyby šlo o cokoliv jiného, tak budiž, ale když už nám tvůrci servírují masožravé kobylky, tak proč se vydávat tak komorní a nudnou cestou o třech postavách ?! Ten roj měl vletět do města a rozežrat půlku Francie !! Ach jo, pokud už mělo k něčemu dojít, tak kamera samozřejmě raději uhla a ve výsledku je z the Swarm zbytečný film s atraktivním námětem, docela ucházejícím vizuálem a s OK herci, který ROK vábí na něco, co rozhodně nepříjde. Jedno ze zklamání roku.Příběh 2/5, Akce 1/5, Humor 0/5, Násilí 2/5, Zábavnost 2/5 Hudba 1/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 3/5, Napětí 2/5. 4/10

Sebevražedný oddíl (2021)

Ňam Ňam! Nejlepší film tak za posledních 5 let!! a nádherný James Gunnův Revenge Marvelu za vyhazov, který se vztyčeným prostředníkem a naprosto urvaný z řetězů servíruje drsnou komiksárnu ve stylu the Boys a je to ŘežBA jak PRASE!! která ukojila všechny mé Twisted/Wild/Sick/Unhinged Dreams!Musím se přiznat, že trailery mě příliš nestrhly a do kina jsem šel opatrně, ale už od úvodních minut si mě Gunn získal a tasil jednu výbornou scénu za druhou, že jsem se tam na sedačce doslova rozplýval.Nejvíce září ústřední 5tka Harley Quinn, Cena, Elba, Kinnaman a Žralok- ti si kradou celou Show pro sebe, ale zbytek samozřejmě nezaostává a každý má dostatek prostoru. Skvělá je hudba, která v akčních scénách trhá koule, úžasný je Gore a to napíšu ještě 3x Gore, Gore a ještě jednou Gore- protože takový masakr svět filmů ještě nezažil !! Armáda mrtvých je letos teda pokořená. Povedly se i hlášky- především pošťuchování mezi Elbou a Cenou mě bavilo nejvíc, akce je spousta ( Finále má snad hodinu TVL!), překvapivě se povedly i dramatické- emocionální momenty, které mají správnou údernost a načasovanost. Překvapivý je bodycount- ten je fakt neskutečný a velmi se mi líbily různé nápisy poskládané z okolí- to je opravdu hravě a originálně vymyšleno. Celé to má ukrutné tempo i sympatický příběh a je to správně zvrhlé a lehce úchylné, takže slabší povahy možná budou mít výtky- já byl však v rauši jak už dlouho ne. Tohle se mi dokonale trefilo do vkusu a kdo dá 2 hvězdy a méně, tak se nekompromisně stává můj Úhlavní Nepřítel Číslo 1!  ( Jacques Mesrine!) Příběh 4/5, Akce 5/5, Humor 5/5, Násilí 10/5, Zábavnost 10/5 Hudba 5/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 5/5, Napětí 4/5. 10/10.

Jak prodávat drogy přes internet (rychle) - Série 3 (2021) (série)

Wow efekt prvních 2 sérii je sice pryč, ale pořád je to příjemně strávené odpoledne. Tenhle seriál mě fakt baví nejen díky tématu, ale i díky fajn postavám. Zajímalo mě jak to dopadne a s výsledkem jsem spokojen. Nevím, jestli ještě bude 4.série, ale určitě bych se nezlobil. 7/10.

Holky z červeného gauče - Série 2 (2021) (série)

Ještě před vypjatě očekávanou 5.sérii La Casa de Papel nám stejní tvůrci servírují druhou sérii Sky Rojo a je to opět fajn zábavná, stylová a sexy jízda.První série se mi o chlup líbila více, to kouzlo bordelů se zde lehce vytrácí a je zde o něco méně filosofování a ústředního pasáka, což je docela škoda, ale zas přibylo akce, má to pořád výborné tempo, postavy jsou opět skvělé ( trochu zamrzí, že nepřibydou žádné nové), ale díky krátkým dílům, to celé utíká jak voda a ani na minutu jsem se nestihl nudit, což je hlavní, byť od tvůrců Money Heistů divák přece jen očekává trochu ambicióznější podívanou než jen naháněčku mezi šlapky a pasáky.Koho však nezaujala už první série, tak příliš velké zlepšení se zde očekávat nedá, ale kdo byl nadšen už onehda, tak si nejspíš užije i tohle.Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 4/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5. 7/10.