Neznámý signál (2007)

--- EDIT: Po projekci na pátem ročníku THS musím z hodnocení ubrat, zjištění, že pointa, která mě ve filmu zaujala nejvíce, ve skutečnosti neexistuje bylo velkým zklamáním. Bizar. ----- Triptych začínajících režísérů, kteří se snažili vytvořit jeden semknutý příběh. Ne vždy to funguje na 100%, přechody jsou hodně výrazné a změny žánru až lehce rušivé, ale nějakým bizarním způsobem to přeci jen drží pohromadě a tvoří hodně zajímavý celek. Téma není až tak originální, ale jeho podání, především v první naprosto dokonalé třetině je skvělé a v rámci katastrofických scénářů, které lidstvo ve filmech potkávají, patří mezi ty nejlepší. Malý, levný, ale hodně působivý kousek. Více: http://blog.obitus.cz/2008/05/signal.html

Nezvratný osud 5 (2011)

Máloktetá moderní horrorová série se vyčerpala tak, jako právě Nezvratné osudy. Velká nehoda, Tony Todd, pět "nečekaných" úmrtí a titulky. A pořád dokola. Bohužel, tentokrát stojí za podívanou jen standardně vypilovaný úvodní pohled do budoucnosti. Následující úmrtí hraničí s parodií na první díly, stejně jako herecké výkony hlavních protagonistů. Další díly už prosím ne, bolí to.

Nightmares & Dreamscapes: From the Stories of Stephen King (2006) (seriál)

Průměrný povídkový seriál, těžící především z faktu, že autorem předloh všech dílů je Stephen King. Bohužel, až na jednu - dvě výjimky sáhli autoři po jeho slabších pracech, případně kusech zajímavých, nicméně těžko zfilmovatelných. Opravdu geniální je pouze první povídka, kde se povedlo bezchybně zadaptovat povídku Bojiště. Z těch ostatních bych vypíchnul asi jen Silniční virus míří na sever, který nejenže byl jako jediný alespoň trochu strašidelný, ale měl i skvělého Toma Berengera v hlavní roli. Zbytek je koukatelný průměr až podprůměr, který neurazí, ale více než na jedno zhlédnutí není.

Noc hrůzy (2011) odpad!

Fright Night z roku 2011 je natolik špatným filmem, že ho ani nemusím srovnávat se skvělou předlohou z osmdesátých let, abych mu dal nulové hodnocení. Stačí jen vesele zvracet nad emo dětmi, které se potácí nepříběhem aby se nakonec poprali s upírem, jehož jediným charakterovým rysem je, že se umí brutálně zakousnout do jablka. Brrrr.

Noc husí kůže (1986)

"Zombie, explodující hlavy, slimáci....to je klasika, mladej."

Noci hrůzy (1981)

V obdobi nejvetsi slavy italskych zombies se o svou vlastni verzi pokusil i Andrea Bianchi. Jeho pristup byl v mnoha ohledech inovujici, bohuzel ne vzdy to bylo k dobru veci. Masky a vubec vzhled zombies jdou ve slepejich Zombi 2 a jsou taky tím nejzajimavejsim na celem snimku. Velkym minusem pak je denni doba, behem ktere se dej odehrava. Ozivle mrtvoly by mely chodit v noci, mnohem vic jim to pak slusi. Skoda take, ze zadna ze sexualnich scen nebyla, i pres to, ze Bianchi je puvodem porno reziser, dotazena do zdarneho konce. Takhle nejvice pozornosti zasluhuje, krome masek, maly chlapec s vizazi Daria Argenta a velkou chuti na svou matku.

Noční hlídka (2004)

Nadherne natocena zalezitost plna vybornych napadu. Kamera a triky se v pohode vyrovnaji americkym megaprodukcim a herci jsou prijemne civilni. Samotna idea Nocni hlidky je skvela, bohuzel film je opravdu dost zmateny a velke mnozstvi detailu nechava divakovi k domysleni. S klidem by mu slusela dvojnasobna delka, nebo vypusteni linie s prokletou zenou. Prvni dil trilogie dava tusit, ze z Ruska prichazi neco opravdu velkeho. Tesim se na dalsi dily.

Noční letec (1997)

Night Flier ma stejny problem jako To, je to levny snimek, natoceny podle genialni predlohy (jedna z nejlepsich kingovych povidek). A stejne jako To i on je hodne dobry. Zpracovani je sice slabe, ale rozhodne zaslouzi pozornost atmosfera, ktera smerem k zaveru hodne houstne a cela "pekelna" sekvence je naprosto uzasna. Zajimava je naprosto jasna analogie upira Renfielda a "upira" Deese. Toho hraje jako vzdy skvelej Miguel Ferrer. Ne tak skvelej uz je napriklad jeho sef v redakci, tak nepresvedcivej "dabelskej" smich jsem uz dlouho neslysel.

Noční můra v Elm Street (2010) odpad!

Už se tomu ani nedivím, ale remake Noční můry je ještě mnohem horší, než jsem očekával. Obsazení emo dětiček způsobuje, že dvacet minut po dokoukání nevím, jak vypadala představitelka Nancy (možná proto ji ve scénáři preventivně změnili příjmení na Holbrookovou). A jediný, kdo postraší ve snech nebude sterilní Haley, jehož maska je epic fail, ale slaďouškovský kripl Gallner. Brrrr. Všechny důležité scény originálu samozřejmě nechybí, ale každá z nich je odborně zlikvidována, aby byla co nejméně strašidelná a zajímavá. Zoufalé, trapné, zapomenutí hodné.

Nová noční můra (1994)

Craven musel vědět, že se v New Nightmare pouští na tenký led a spoustu fandů popudí, ale já jsem s filmem více než spokojený. Vynikající nápad, kdy se příběh NOES prolíná do života představitelů hlavních rolí, je trošku zabitý mytologií kolem postavy nového Freddyho a několika podivnými hereckými výkony. Především režisér by měl pro příště zůstat pouze za kamerou. Nejsilenjsi jsou pak bezesporu momenty, ve kterých se oba světy prolínají. Když se z Johna Saxona najednou zas stal šerif....paráda.