Parfém: Příběh vraha (2006)

Hodně zvrácený a občas nechutný film (tedy hlavně na začátku!). Prostřední část filmu dost nudila, ale přesto jsem dokoukal. Nejvíce si cením toho, že to je opět jeden z filmů se zajímavým a jedinečným nápadem.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Jedna z těch chytlavějších detektivek, které vůbec nenudí a člověk se v nich tolik neztrácí. Dlouhá stopáž filmu ani nebyla znát. Mísily se zde zdlouhavější scény se scénamy, které nabíraly na skvělém spádu, tudiž ve finále z toho vyšel jen mírně bolavý zadek z tvrdých sedaček v kině. Film sám o sobě byl místy dost drastický, ale podle předlohy, kterou jsem nečetl, to k tomu patřilo. Craig opět nezklamal a zajímavá role, které se zhostila Rooney Mara byla hodně povedená!

Warrior (2011)

Po traileru a hodnocení jsem se těšil na opravdovou bombu, ale bohužel jsem jí nedostal. Bylo jasné, že film bude hodně hraný na city, ale takovou citovou nálož jsem nečekal. Film by se dal rozdělit na dvě části. První část, která se zabývá rodinnými problémy dvou bratrů a jejich otce. Na jedné straně návrat (nebo spíš útěk?) bratra, který je poznamenán válkou a na druhé straně příběh druhého bratra, u kterého je jeho rodina ve finanční tísni. Co mají společné? Nenávist k otci. Druhá půlka filmu je o světovém šampionátu v MMA kde je už na začátku jasné, kdo se potká ve finále. Co však není úplně tak jasné? Kdo z něho vyjde jako vítěz. Představoval jsem si mnoho závěrečných scénářů, ale ten který jsem dostal určitě ne. Tak nějak mi nesedl stejně jako již zmiňované spojení dvou částí. U závěrečných titulků jsem měl pocit jako bych viděl průměrný akčňák a ne film, který se v době mého komentáře pohybuje v TOP10. Co bych na filmu ocenil jsou dobré (neřikám, že uchvatné, jak tu kupa uživatelů zmiňuje) herecké výkony, propracované MMA souboje (zajímavá kamera a střih) a závěrečná píseň. Tom Hardy se pro svou roli moc pěkně vyrýsoval a jeho trapézy byly kurevsky hustý!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Viděl jsem film a viděl jsem také hranou divadelní podobu v anglickém jazyce. Obojí bylo příjemným zážitkem a u divadla jsem zjistil, že si z filmu vybavuji skoro každou scénu a po skončení představení jsem dostal chuť se na něj znovu podívat. Chtěl jsem vidět McMurphyho jak přivede všechny blázny zpět do života. Dále neúnavnou sestřičku, které se před očima bortí její dokonale zavedený systém. Chtěl jsem si zajet na ryby a nebo se jen prostě zasmát nad pár výroky všech bláznů a konečně na konci filmu uronit slzu a říct si: "Sakra Formane, ty seš stejně třída…a samozřejmě Nicholsne, ty taky!". Myslím si, že to vše ještě jednou určitě absolvuji :). Nakonec mi už bude zbývat jenom kniha, která je prý lepší jak film. To však z 90% je každá, která je následně zfilmována.

Noc hrůzy (2011)

Colin Farrell, jakož to docela známá herecká tvář, mi do role upíra moc nesedl. Možná výběr jiné hlavní postavy, která není tolik viděna, by nebyl uplně k zahození. Na druhou stranu, hodně lidí se na to mrkne právě kvůli němu. Jinak docela dobrá oddychovka s upírama, ale už jich začíná být trochu moc.. :D

Začátky (2010)

This is 2003. This is what the sun looks like, and the stars, nature...This is the President. And this is the sun in 1955. And the stars, and nature, and cars and phones and movies and the President. Tento film má určitě něco do sebe. Ihned po shlédnutí nebyly u mě pocity stejné jako druhý den. Donutilo mě to nad tímto filmem uvažovat a snažit se pochopit jednotlivé postavy, kde každá má něco do sebe a je výborně zahraná - Ewan byl skvělej a Christopher je kouzelná. Líbila se mi krásně zvládnutá pochmurná atmosféra, která prochází pomalu plynoucím dějem. Ten se neustále vrací do minulosti a střída se s přítomností a díky tomu udržuje diváka v pozoru a filmu dodává zvláštní náboj. V závěru filmu se snaží donutit člověka uronit slzu a musím říct, že v mém případě se mu to povedlo. Žánr komedie bych tomu nepřivlastňoval ani zbla. Já se u toho moc nenasmál, snad mě jen občas pobavil otec a pejsek :). Ještě pár slov k soundtracku - zamiloval jsem si Beginner's Theme Suite.

The Art of Flight (2011)

Lepší jak That's It, That's All. Už to nebylo jenom tolik o snowboardingu, ale taky více o tom všem okolo co je s touto "srandou" spojeno. Výborný efekty, zpomalovačky, záběry hor a všeho ostatního - to všechno v HD. Radost pohledět a tiše těmto borcům závidím a obdivuju je. :))

Půlnoc v Paříži (2011)

Kouzelná procházka do ulic a barů noční Paříže za dob dávných. Nejvíce oceňuji zajímavý nápad, s kterým v dnešní době už jen tak někdo nepříjde a výborný výběr herce do hlavní role!!

Přátelé (1994) (seriál)

Nostalgie z dob kdy to ještě pravidelně běželo na TV Prima.

Tupíři (2010)

Kam se hrabe celá Twilight sága...Vampires Suck rulez!! :D