Sasanka20

Sasanka20

okres Vyškov

• 21.10.2019  22:05

První polovina filmu byla podle mě skvěle rozjetá a hrozně moc mě bavila. Druhá dost ubrala na tempu - začaly se malinko opakovat vtípky a události byly lehce předvídatelné - takže musím přiznat, že jsem se ke konci i trošku nudil. Vysoké hodnocení dávám hlavně za brilantní taneční scénu v hotelu, u které jsem se smál na celý žlutý vlak pana Jančury. Tímto zdravím spolucestující ve spoji z Prahy do Bratislavy :-)

• 24.8.2019  13:34
    Silicon Valley - Série 5 (série) (2018)

První série v mých očích není úplný strop. Následující série mě ale bavily tak moc, že jsem musel pozměnit žebříček svých TOP 3 seriálů. Musím však přiznat, že pátá série už bohužel často opakuje zápletky a vtipy ze sérií předešlých, takže to není taková čurina jako dřív. Navíc mě opravud hrozně moc mrzí, že už v ní nefiguruje moje oblíbená postava Erlicha Bachmana. Pořád se ale jedná o seriál, jehož sledování si hrozně užívám a těším se na každý následující díl. Nezbývá tedy než dodat, že už se nemůžu dočkat na šestou sérii :-)

• 25.9.2016  11:34

Pokud by ses ptal, Adame, tak ano, včera jsme byli s Klárou v kině.

• 19.1.2015  14:01

Co je to kokot?

• 1.1.2015  14:11
    Zmizelá (2014)

Rád bych na začátek řekl, že filmovou tvorbu strýčka Davida mám opravdu rád a co se jí týče, považuji ho za nesmírně schopného člověka. Nicméně faktem zůstává, že s jeho posledními filmy je to u mě pořád stejná písnička. Vždy se na ně dost těším, mám obrovská očekávání, ale nakonec zjistím, že si pro nás strejda David přichystal zase jen další příběh nějakého creepa (v případě Gone Girl dokonce "master creepa"), z něhož vám místy běhá mráz po zádech, občas si při nějaké scéně řeknete: "No, ty krabe, to snad ne!" a nebo se prostě taky někdy pozvracíte....neříkám, že se mi to stalo, ale daleko jsem k tomu neměl. Prostě a jednoduše, jeho filmy jsou díky mnohým aspektům vždy neuvěřitelně silným zážitkem, a v případě Gone Girl tomu není jinak. Za to si tě vážím, Dejvíku! ALE nebylo toho už dost? Nechtělo by to zkusit zase něco nového? Je asi pravda, že člověk by měl dělat to, co mu jde nejlépe, ale mě už to začíná připadat malinko ohrané. Omlouvám se.

• 7.11.2014  16:01

Pro mě velmi příjemné překvapení! Jasně, člověk ví, jak tento film skončí ještě dřív, než ho vůbec zapne. Na druhou stranu se mi zdá, že to za to stojí. Zpočátku jsem tomu moc nevěřil, ale řekl jsem si, že zkusím prvních pár minut, abych viděl, jak se vše bude vyvíjet. Film mne ale zpracoval natolik dobře, že jsem ho vypínal až se závěrečnými titulky. Je pravda, že Cesc Fabregas v hlavní roli nebyl moc přesvědčivý a občasné chyby ve scénáři mě více než jen štvaly. Nicméně to mělo vtip a šťávu, díky nimž jsem ochoten zapomenout na výše (ne)zmíněné nedostatky a dát 4 hvězdy!

• 28.3.2014  23:26
    Jezero smrti (2008)

Tak tohle je síla, ale přežil jsem. Když si uvědomím, co jsem za poslední hodinu a půl viděl, docela mě překvapuje, že jsem film zhlédl až do samotného konce. Na druhou stranu jsem za to i rád, protože všechno to utrpení, hnus, krev a násilí nakonec ukázalo docela dost zajímavé vyústění, které mi bude ještě nějakou dobu ležet v hlavě.

• 18.2.2013  16:38
    Výměna (2008)

Výborný film, kterému musíte dát trochu času, než se rozjede. Sice říkám výborný, ale nedal jsem pět, že? Tu jednu hvězdičku jsem nepřidal jen z toho důvodu, že Clint Eastwood tentokrát nedokázal přestat v tom nejlepším a na konci se k sobě snažil naplácat kupu zbytečností, díky nimž film malinko degradoval.

• 3.2.2013  13:31

Nestihl jsem začátek, ale nechám to plavat.

• 10.12.2012  19:40

Dle mého názoru se jedná o úplně odlišný animovaný snímek, než na jaké jsme byli doposud zvyklí. Upřímně si totiž nevzpomínám, kdy naposledy jsem při sledování jednoho kresleného rodinného filmu posmrkal tucet kapesníků a přitom neměl rýmu:))) Možná jsem si teď nasadil límec hanby.

• 26.6.2012  20:52
    District 9 (2009)

Sci-fi není žánr, kterému bych holdoval. Proto je tento film pro mě jen výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

• 16.4.2012  21:07

I když jsem věděl, o čem film pojednává, neuvěřitelně jsem se na něj těšil, a to hlavně proto, že za ním stojí Ang Lee, Heath Ledger nebo tři zlaté sošky akademie. Není tedy divu, že jsem si film ze začátku opravdu užíval. Zaujal mě hlavně ten neobvyklý styl, zajímavá kamera, vynikající hudba a taky dech beroucí příroda, která se při mém hodnocení zasloužila taky o jednu hvězdičku navíc. Tento vynikající pocit z filmu, kdy jsem si v duchu říkal, že pět možná ani nebude stačit, ale rychle zmizel a na tváři se mi objevil široký úsměv právě ve chvíli, kdy jsem byl asi po 3/4 hodině sledování filmu svědkem první intimní scény mezi dvěma muži. Po této scéně už se ve mně až do konce filmu mísily pocity mírného znechucení z toho, jak se to ustavičné "škádlení a laškování" klukům teda moc zkrotit nepovedlo, a taky mírného znechucení z toho, že se z vynikajícího filmu stává dost natáhlá a pořád dramatičtější homosexuální romance. Na druhou stranu to ale bylo drama, jak se patří, a protože já dobrá dramata tuze rád, nezbývá mi nic jiného, než ty čtyři nakonec dát...

• 7.4.2012  18:53

Když jsem byl menší, tohle byl jeden z mých oblíbených filmů a možná i kvůli tomu bych mu rád dal pět hvězdiček. Teď už v něm ale nevidím tolik jako dřív, a proto musím subjektivně uznat, že víc jak čtyři si opravdu nezaslouží. Asi je to hlavně proto, že Den nezávislosti je plný takových těch "klišovitých momentů", které z něj dělají až moc americký film. Na druhou stranu se ale není, co divit. Vždyť už název mluví za vše...

• 24.3.2012  19:52

Bezpochyby se jedná o film, který je nabitý mnoha dobrými komiky, kteří se velice obstojně starají o vaši bránici. Na druhou stranu musím říct, že film na konci pro mnohé může vyznít jako úplná blbost, s čímž by se dalo i souhlasit, když si uvědomím, kolika stupidními scénami se film může pochlubit. Já si však myslím, že spousta z těch stupidních scén je přitom natolik vtipná, že se u nich musíte smát, i kdybyste nechtěli... A já se smál :))) proto 4 hvězdičky.

• 20.3.2012  20:38

Skoro dvě hodiny jednoho výslechu jednoho podivína jedním průměrným vyšetřovatelem v jednom typickém americkém městě s jedním pro mě dost nečekaným rozuzlením, za které (zase jednou) dávám čtyři hvězdičky :))) Avšak jednou a dost, říkám si...

• 15.3.2012  22:36

Opravdu velice nevšední podívaná... Film na mě zprvu působil malinko nezáživně, jenže po krátkém zaváhání mi ukázal, že má, co nabídnout. A to hlavně v podobě zajímavě se vyvíjejících zápletek, jejichž rozuzlení už ale tolik zajímavé nebylo a celý konec vyzněl tak nějak do prázdna. Na druhou stranu se vůbec nedivím, že se tento snímek dostal na tak vysoké příčky v žebříčcích čsfd... Třeba to, co předvádí Kevin Spacey, mě úplně dostalo. Jeho přeměna z absolutní lidské nuly na charakterního člověka, který ví, co chce, je prostě úžasná a já před tímto panem hercem, kterého jsem dříve zase tak nemusel, smekám...

• 29.2.2012  20:30

Nesmiřitelní aneb Z nuly na sto za 120 minut. I takto by se mohl jmenovat tento film. Už po první půlhodině jsem se začal dívat po hodinkách, abych zjistil, kolik že to ještě zbývá do konce. Ano, nudil jsem se. Jenže poté, co jsem se dostal přes první polovinu, mi film ukázal, že se nebojí vyšší rychlosti, a tak jsem byl nakonec i rád, že jsem se zase jednou vydal na výlet na divoký západ. A cením si toho o to víc, že tentokrát mě vezl muž, z jehož jména by možná někdo neznalý mohl vyčíst, že míříme na druhou stranu, což už párkrát udělal :DD Musím ale říct, že tento člověk vždycky ví, kam jede a v řízení se opravdu vyzná :)))

• 25.2.2012  22:40
    Crash (2004)

Neříkám, že film nemá kvalitu. To určitě ne, ale při sledování jsem si několikrát vzpomněl na snímek Amores Perros, který se Crash (jakoby) snaží napodobit. Ano, celý film se sice zamýšlí nad problematikou rasové diskriminace, což ve snímku mexického režiséra nenajdeme. I tak mi ale myšlenka, že spolu oba filmy mají něco společněho, párkrát proběhla hlavou. A to hlavně kvůli těm několika epizodám, z nichž by podle mě Alejandro Gonzálelez Iňarritú udělal další tři filmy... Jednoduše chci říct, že se mi celý film zdál trošku nejednotný. Všechny postavy spojovala pouze otázka rasové diskriminace, což mě osobně nestačilo. Čekal jsem od toho něco víc. Na druhou stranu ale musím dodat, že jsem už dlouho neprožil takové emocionální vypětí, jako tomu bylo při scéně, kdy se chce íránský obchodník pomstít zámečníkovi. Proto (a nejen kvůli tomu) dávám čtyři hvězdičky.

• 12.2.2012  11:32
    96 hodin (2008)

Zajímavý film, v němž mě překvapil hlavně výkon Liama Neesona, který pro mě byl až doposud jednou bezvýznamnou postavičkou v Lásce nebeské a jedním rytířem Jedi, který už dlouho nenavštívil svého kadeřníka. Ale jak vidno, i Liam Neeson se umí prát s osudem a zabíjet lidi, kteří mu stojí v cestě za záchranou jeho dcery, která mi mimochodem přišla jako nejslabší článek celého filmu. A to hlavně ve chvíli, kdy promluvila... Když ale pominu tohle "drobné" mínus, tak už si na nic víc stěžovat nemůžu, protože 96 hodin je nesmírně poutavý film, který mě chytl hned na začátku a pustil až na konci, což o mnoha akčních filmech, které nejsou zrovna mým nejoblíbenějším žánrem, říct nemůžu...

• 11.2.2012  18:33

Tvorba Woodyho Allena pro mě dříve byla velkou neznámou, a tak není divu, že se mi hodně, ale opravdu hodně dlouho do tohoto filmu nechtělo. Jenže poté přišlo jedno dlouhé sobotní odpoledne volající po nějaké vhodné seberealizaci, kterou jsem nakonec našel v podobě sledování opravdu zajímavého filmu ze sbírky Woodyho Allena, při jehož sledování je člověk svědkem hvězdného obsazení v podobě všech těch výše vyjmenovaných, z nichž však jedna osoba vystoupila z řady a předvedla výkon, kterým všechny ostatní "kolegy" dost ponížila! Řeč je o Penelope Cruz, která dala celému filmu úplně jiný náboj. A když si uvědomím, že za tuto roli dostala dokonce Oscara, tak jsem moc rád, že nejsem jediný, kdo si to myslí...

• 9.2.2012  19:04

Třetí díl Doby ledové není špatný, ale při sledování celého filmu jsem v tom viděl něco jiného. Zdálo se mi, že se jedná o takovou směsku filmů Dinosaurus, Doba ledová a Hledá se Nemo. Filmu se samozřejmě nedá odepřít ani spád ani vtip, ale určitě bych mu oproti špičkovému prvnímu dílu, který já osobně považuji za kultovní, vytkl ještě to přibrání dalších zbytečných členů (2 vačice a malý mamut) do party, která už nikoho dalšího nepotřebovala. I když je pravda, že Buck, který se ve velké míře stará o divákovu bránici, mi tam vůbec nevadil. Nakonec tedy musím uznat, že ač jsem od trojky čekal další zprzněné pokračování, jako tomu bylo v případě druhého dílu, výsledek mě docela překvapil!

• 8.2.2012  12:44

Moc rád bych Willu Huntingovi dal pět hvězdiček, ale prostě to se mnou nezacloumalo tolik, jako jiné pětihvězdičkové trháky. A to asi hlavně kvůli nevyváženosti celého filmu - chvíli se člověk příjemně baví a o chvíli později by mu zase měly téct kapky slané vody z očí. Ale netečou, protože ta předchozí scéna ho navnadila na něco úplně jiného! Kdyby si film po celou dobu držel tu dramatickou vážnost, pak bych jednu hvězdičku moc rád přidal.

• 7.2.2012  18:12

Bylo by těžké ohodnotit všechny povídky, ale když bych to měl říct tak nějak ve zkratce, řekl bych, že každá má svoje kouzlo - některá kouzla vám budou připadat hloupá, některá neoriginální a z toho zbytku si sednete na zadek (i když většina z vás už na něm při sledování sedět bude).

• 6.2.2012  10:35
    Biutiful (2010)

Ze všech filmů, co jsem od Iňárrita viděl, mi Biutiful přijde asi nejslabší. Není to ale v tom, že by Iňárritu ztratil něco ze svého umu, to vůbec ne! Je to hlavně v tom, že se toho za těch 148 minut ve filmu moc nestane, nebo alespoň ne tolik, kolik bych od toho čekal. Na druhou stranu musím říct, že mě ani v jednom momentě film nepřestal bavit, nenudil mě, ani na okamžik jsem nepomyslel na to, že ho vypnu...prostě mě dokázal upoutat i přesto všechno, co se tam (ne)dělo. A toho si na "AGIm" cením ze všeho nejvíc a upřímně se těším na další snímek z jeho originální tvorby.

• 29.1.2012  18:33

Rád řekl, že když jsem viděl, že je tento film žánrově řazen do romantického dramatu, čekal jsem, že se bude jednat o nějaký melancholicky laděný film, při němž budu brečet dojetím, jenže já spíš brečel smíchy. Sice nevím, jestli je vhodné smát se mentálně postiženému člověku, který za to nemůže, ale některé situace ve mě takové pocity (smích) prostě evokovaly (například scéna, kdy všichni truchlí při pohřbu zesnulého a Arnie se raduje z toho, že přijel ten červený domeček - to prostě nemělo chybu). Na druhou stranu neříkám, že ve filmu člověk nenajde scénu, která by mu nezahrála na city! To ne! Ale jednoduše to nebyl tak silný prožitek, který by mě dohnal k slzám. Film se o to sice mnohokrát pokusí, ale ani jednou mu to bohužel nevyjde. Proto dávám jen čtyři hvězdičky! V mnoha komentářích tady také čtu, že herecký výkon Leonarda DiCapria mnohým příjde velice věrohodný a tudíž skvěle zvládnutý, s čímž jednoznačně souhlasím a dodávám, že ani výkon Johnnyho Deppa nebyl k zahození :))))

• 26.1.2012  09:18

Myslím si, že u Sbal prachy a vypadni se jedná o velmi kvalitní film plný humorných situací, vtipných hlášek, napětí, ale také o film, který mě už ničím novým nedokázal překvapit. Už prakticky od začátku mi bylo jasné, jak to skončí. Prostě se mi zdá, že filmy od Guye Ritchieho pro mě začínají být takové jednotvárné....všechny jsou jakoby napsány podle přísloví: "Když se dva perou, třetí se směje." Neříkám, že Sbal prachy a vypadni je špatný film, ale na pět mu ještě něco málo chybí...

• 24.1.2012  19:25

Nevím proč, ale tyhle čtyři kluky z Jamajky prostě nejde nemít rád. Přijde mi, že je to film, u něhož si člověk příjemně odpočine, pobaví se a pustí za hlavu všechny starosti. Prostě se jedná o výbornou oddychovku s nezapomenutelnými hláškami a pro mě ne tolik kýčovitým americkým koncem, který na tom filmu mám snad nejradši.

• 24.1.2012  19:24
    Drive (2011)

Musím se přiznat, že mám pro naturalisticky natočené filmy slabost. Jenže Drive mi už nepřijde ani tolik naturalistický jako spíš násilný. Po výborně "rozjetém" začátku mě druhá půle některými záběry trošku zklamala. Když můj oblíbený herec Ryan Gosling někomu rozkopal hlavu na padrť, chvíli jsem přemýšlel, jestli mám ve filmu pokračovat. Nakonec jsem však pokračoval a podle mě jsem dobře udělal, protože nic jiného se filmu vytknout nedá. Moc se mi líbilo zvláště obsazení hlavních herců, které podle mě oběma sedlo na výbornou, a soundtrack.

• 18.8.2019  09:21

Seriál se v prvních sériích dobře rozjel, ale ve třetí už nějak lapá po dechu. I když poslední dva díly neskutečně šlapaly, pořád při hodnocení nemohu zapomenout na mnoho dílů předešlých, ve kterých se nic nestalo a mně přišlo, že jsem ztratil hodinu svého života (díl Heroic budiž dobrým příkladem).

• 3.2.2015  14:16
    Chlapectví (2014)

Myšlenka toho, že se nějaký film točil po dobu dvanácti let s těmi stejnými tvářemi, na nichž může člověk vidět, jak se ve skutečnosti mění, mě upřímně dost nadchla, a tak jsem byl na Chlapectví poměrně dost zvědavý. Skutečnost ale ani zdaleka nenaplnila vysoká očekávání. Můj filmový zážitek poskvrnil nejen (mně dost nesympatický) Ethan Hawke, ale především skutečnost, že samotné dětství a průběh dospívání mladého člověka, na které jsem se tolik těšil, nedostaly ve filmu tolik prostoru, kolik bych od toho čekal. Uběhly přibližně dvě hodiny od doby, co jsem se na film dodíval, a už se mi ani nevybaví žádná scéna, která by mne nějak extra zaujala! A to je pro mne jasným znakem průměrnosti! Sečteno, podtrženo: dobrý nápad s horším provedením.