Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Třetí díl Doby ledové není špatný, ale při sledování celého filmu jsem v tom viděl něco jiného. Zdálo se mi, že se jedná o takovou směsku filmů Dinosaurus, Doba ledová a Hledá se Nemo. Filmu se samozřejmě nedá odepřít ani spád ani vtip, ale určitě bych mu oproti špičkovému prvnímu dílu, který já osobně považuji za kultovní, vytkl ještě to přibrání dalších zbytečných členů (2 vačice a malý mamut) do party, která už nikoho dalšího nepotřebovala. I když je pravda, že Buck, který se ve velké míře stará o divákovu bránici, mi tam vůbec nevadil. Nakonec tedy musím uznat, že ač jsem od trojky čekal další zprzněné pokračování, jako tomu bylo v případě druhého dílu, výsledek mě docela překvapil!

Dobré místo - Série 1 (2016) (série)

Po shlédnutí pilotního dílu jsem neměl moc chuť na další. Dal jsem tomu ale šanci a pokračoval dál. Nakonec se ze seriálu vyklubal "dost dobrej" bizár plný výstředního humoru, který mi (během apokalypsy) dokázal značně polechtat bránici. Jsem proto zvědavý na druhou sérii.

Dobrý Will Hunting (1997)

Moc rád bych Willu Huntingovi dal pět hvězdiček, ale prostě to se mnou nezacloumalo tolik, jako jiné pětihvězdičkové trháky. A to asi hlavně kvůli nevyváženosti celého filmu - chvíli se člověk příjemně baví a o chvíli později by mu zase měly téct kapky slané vody z očí. Ale netečou, protože ta předchozí scéna ho navnadila na něco úplně jiného! Kdyby si film po celou dobu držel tu dramatickou vážnost, pak bych jednu hvězdičku moc rád přidal.

Drive (2011)

Musím se přiznat, že mám pro naturalisticky natočené filmy slabost. Jenže Drive mi už nepřijde ani tolik naturalistický jako spíš násilný. Po výborně "rozjetém" začátku mě druhá půle některými záběry trošku zklamala. Když můj oblíbený herec Ryan Gosling někomu rozkopal hlavu na padrť, chvíli jsem přemýšlel, jestli mám ve filmu pokračovat. Nakonec jsem však pokračoval a podle mě jsem dobře udělal, protože nic jiného se filmu vytknout nedá. Moc se mi líbilo zvláště obsazení hlavních herců, které podle mě oběma sedlo na výbornou, a soundtrack.

Duna (2021)

Nemohu říct, že bych se nudil. Když si ale uvědomím, co všechno se vlastně v 2,5 hodiny dlouhém  filmu stalo, říkám si, jak je to vůbec možné? Ač jsem nečetl knihu, o filmu jsem nic nevěděl a ani mě prostředí planety Arrakis nijak nevystřelilo z trenek, musím říct, že konec mě nechal příjemně natěšeného na druhý díl. Takže se těším, co pokračování přinese. :-)

Dycky Sunderland (2018) (seriál)

Seriál, který jsem hrozně dlouho odkládal. A to hlavně z toho důvodu, že jsem celou dobu věděl, jak dopadne. A věděl jem, že to nebude happy end. Upřímně ale říkám, že takový konec jsem nečekal. Bylo to hrozně silný. Mám rád opravdu hodně snímků se sportovní tematikou, ale tohle je strop.

Efekt nula (1998)

Název filmu mluví za vše :)

Fakjů pane učiteli (2013)

Pro mě velmi příjemné překvapení! Jasně, člověk ví, jak tento film skončí ještě dřív, než ho vůbec zapne. Na druhou stranu se mi zdá, že to za to stojí. Zpočátku jsem tomu moc nevěřil, ale řekl jsem si, že zkusím prvních pár minut, abych viděl, jak se vše bude vyvíjet. Film mne ale zpracoval natolik dobře, že jsem ho vypínal až se závěrečnými titulky. Je pravda, že Cesc Fabregas v hlavní roli nebyl moc přesvědčivý a občasné chyby ve scénáři mě více než jen štvaly. Nicméně to mělo vtip a šťávu, díky nimž jsem ochoten zapomenout na výše (ne)zmíněné nedostatky a dát 4 hvězdy!

Góóól! (2005)

Film se mi ze začátku docela líbil, ale potom přišly na řadu ty kýčovité, uvalené a (možná bych i řekl) rádoby dojemné záběry, které mi zkazily celkový dojem z filmu natolik, že jsem se nakonec rozhodl jen pro dvě hvězdičky. Musím ale říct, že tu byly i věci, které se filmu nedají odepřít. Mám na mysli hlavně ty zápasy z Premier League, kdy člověk vidí v akci reálné hráče, kteří někdy v roce 2005 hráli za kluby, proti nimž ve filmu nastoupí Newcastle United. Já osobně jsem byl třeba moc rád, že jsem se v takovém filmu mohl podívat na Franka Lamparda, Alana Shearera nebo Stevena Gerrarda......nebo Annu Friel :DD

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Žádnou moc velkou delikatesu jsem od tohoto filmu nečekal. Hodný, zlý a ošklivý je ale taková velice dobrá polévka, jejíž kuchař věděl, co vaří, a tak ani nepřesolil, ani nepřepepřil...všechny chutě jednoduše výborně vyvážil tak, že nakonec si všichni chtějí opsat recept, jenže získáním stejného receptu nezískáte stejnou polévku! Možná taky proto, že už došly všechny HUDEBNÍ ingredience, díky nimž mi tato polévka tolik chutnala!